Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Oleśnica - Ateny (Grecja)

Wszelkiego rodzaju podróże po świecie.

Oleśnica - Ateny (Grecja)

Postprzez domeeneeck » 3 sty 2011, o 20:54

Gdy warunki pogodowe zaczną trochę bardziej sprzyjać autostopowiczom, chciałbym wybrać się w jakieś cieplejsze rejony, by trochę przyspieszyć nadejście wiosny. Myślę że naprawdę fajnym miejscem byłyby Ateny-w marcu na południu Grecji temperatury są bardzo przyjemne, coś jak u nas w maju:) Sama Grecja jest bardzo atrakcyjna zarówno pod względem krajobrazów jak i zabytków. Trasa jest stosunkowo łatwa, bo w tamtym kierunku jeździ sporo tirów z Polski. Dokładniejszy plan wyjazdu i termin chciałbym uzgodnić z ewentualnymi chętnymi.
Ostatnio edytowano 4 sty 2011, o 00:37 przez domeeneeck, łącznie edytowano 1 raz
domeeneeck
 
Posty: 34
Dołączył(a): 8 maja 2010, o 17:37

Re: Ateny wzesną wiosną

Postprzez kr3tu89 » 3 sty 2011, o 22:13

Hej. Ateny świetne miasto :) Jakbyście nie chcieli wracać stopem, nie wiem czy w marcu już tak, bo dotyczy to na pewno terminu letniego - są tanie loty z Wolos do Mediolanu/Frankfurtu, a z tamtąd już taniutko do PL.

W Atenach przede wszystkim polecam wejść na wzgórze Likavitos, najlepiej o zachodzie słońca. Widać z tamtąd całe miasto, które białe, poprzez pomarańcz się zaciemna. No i wejście nic nie kosztuje. Na akropol można wejść, z tym że wejście płatne, ale w sumie być w atenach i tam nie być to aż głupio - ale ostrzegam mega dużo turystyów :P Pod parteonem jest nowe muzeum akropolu, śwetnie zrobione, a dla studentow wstęp całkowicie za darmo.
Jeśli was to zainteresuje jest też w atenach polska dzielnica na Michail Voda - polskie sklepy, kościółek - kiedyś też szkoła podstawowa, która teraz przenieśli w inne miejsce. Ta ulica jest blisko głównego dworca kolejowego, nie pamiętam teraz nazwy :P

Pozatym uważam, że grecja jest teraz droga. Na moje oko porównywalne ceny np. do Włoch. Żeby się napić frappe gdziekolwiek trzeba wydać przynajmniej 2,5 euro (ateny, thessaloniki, wyspy). No ale w supermarketach ceny dają radę. No i jak będziecie w Atenach to popłyncie na jaką kolwiek wyspę z pireusu (portu). Ceny za prom w jedną stronę kształtują się od 10 euro (np. aegina - 1 godzina się płynie), do np. ~40 euro - jakieś wyspy co się płynie z 8h :).

Co do stopowania w grecji. Bywa różnie. Sam nie wiem od czego to zależy. Z thessalonik dotarłem do aten prawie na jednego stopa (a łapałem ok. godziny). Natomiast wyjeżdżając z aten czekałem 5 godzin w pełnym żarze, aż ktoś się w końcu zlitował. No i jak już dojedziecie do grecji, to przygotujcie się, że na tej trasie będziecie łapać na autostradzie, albo w najlepszym wypadku na bramkach.

No i greccy kierowcy rzadko biorą (stwierdzam, że dużo ruskich tam mieszka, a ci wezmą zawzse :D), a jak już wezmą to niekoniecznie mówią po angielsku - sczerze raz mi się trafiło, że koleś który był grekiem i wziął mnie na stopa mówił po angielsku. Więc polecam jakichś podstawowych zwrotów w ich języku się nauczyć. Uogólniać mentalność greka jest nieufna, ale jak już Cię weźmie i zobaczy, że fajnie jest to się otwiera i jest milutki.

W razie jakichkolwiek innych pytań służe pomocą :)
Adaś
kr3tu89
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9 maja 2010, o 23:39

Re: Ateny wzesną wiosną

Postprzez yska » 4 sty 2011, o 00:36

chciałabym sprostować co do wejścia na Akropol: dla studentów jest darmowe. I najlepiej wejść zaraz po otwarciu, około 8, wtedy nie ma zbyt wielu turystów. Likavitos również polecam, ostrzegam tylko, że restauracja na górze jest horrendalnie droga, kawa za 8 euro itp. :P poza tym polecam także Wzgórze Filopapposa, tuż za Akropolem, wstęp bezpłatny a widok na Akropol, Likavitos i całe Ateny zapiera dech w piersiach :) warto też zobaczyć zmianę warty, mają śmieszne mundury i pantofle z pomponami. :D

co do stopowania w Grecji: w sumie na małe dystanse nigdy nie miałam z kumpelą problemu, ani moi znajomi. no ale jak wielu mówi: dupy mają łatwiej :P bardzo rzadko zdarzało nam się trafić na kogoś, kto mówił po angielsku. a co do Greków: leniwi, przez co niezbyt można na nich polegać (przynajmniej ja odniosłam takie wrażenie, spędziłam w tym roku miesiąc w Grecji pracując). ale ogólnie polecam. piękne widoki, piękna pogoda, morze, plaża... aż żal wracać ;)
Avatar użytkownika
yska
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lis 2010, o 18:05
Lokalizacja: wroclove/szn
Nr gadu-gadu: 0

Re: Ateny wzesną wiosną

Postprzez domeeneeck » 4 sty 2011, o 00:43

Ooo jak wejście na Akropol za free to ekstra, w końcu tak nie bardzo pojechać do Aten i nie odwiedzić tego miejsca :) Dzięki za przydatne info. Stopowanie w Samej Grecji rzeczywiście jakieś super łatwe nie jest, ale dużo tirowców, którzy jadą do Grecji jedzie właśnie do samych Aten, co trochę ułatwia sprawę; może być tak ze w Grecji w ogóle stopować nie będzie trzeba, tylko z Bułgarii da rade złapać tira aż do Aten :)
domeeneeck
 
Posty: 34
Dołączył(a): 8 maja 2010, o 17:37

Re: Ateny wzesną wiosną

Postprzez markus » 4 sty 2011, o 10:25

wstępnie się pisze ! dobry termin - w marcu powinno być tam ciepło
markus
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 kwi 2010, o 17:05
Nr gadu-gadu: 1279698

Re: Ateny wzesną wiosną

Postprzez justek » 4 sty 2011, o 11:30

Myślałam, żeby jechać do Grecji we wakacje, ale skoro tak to też się wstępnie się pisze;))
U Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych ;)
Da się?
Avatar użytkownika
justek
 
Posty: 42
Dołączył(a): 13 lis 2010, o 14:39
Lokalizacja: Kraków
Nr gadu-gadu: 2845096

Re: Ateny wzesną wiosną

Postprzez domeeneeck » 4 sty 2011, o 18:13

A jaki czas dacie radę wygospodarować tak mniej więcej? I jaki termin by wam odpowiadał?
domeeneeck
 
Posty: 34
Dołączył(a): 8 maja 2010, o 17:37

Re: Ateny wzesną wiosną

Postprzez markus » 5 sty 2011, o 09:15

co do terminu to mogę się dostosować bo pracuje do konca marca i do dyspozycji mam jakieś 2 tygodnie urlopu. zakładając, że jechalibyśmy w drugiej połowie marca to czas mam nieograniczony
markus
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 kwi 2010, o 17:05
Nr gadu-gadu: 1279698

Następna strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów