Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Eurotrip? Francja bankowo

Wszelkiego rodzaju podróże po świecie.

Re: Eurotrip? Francja bankowo

Postprzez emsi_rts » 18 kwi 2011, o 16:38

a więc w wielkim skrócie powiem tak: wracaliśmy z holandii, z torbami, a że wtedy (teraz trochę uleciało języka) dobrze gadałem po niemiecku, to wsiadaliśmy (jechaliśmy także takimi kosmicznymi pociągami gdzie jest tylko 1wsza klasa, w środku jak w samolocie) i jak podchodził konduktor to mówiłem, że nie mamy pieniędzy i że musimy się dostać do polski. raz nas chcieli spisać, ale jak wyciągnąłem legitymację studencką, to babeczka się popatrzyła, uśmiechnęła i oddała. kazała wysiadać na następnym i zazwyczaj na tym się kończyło. a jeśli ktoś jechał przez niemcy koleją, to wie że pośpiesznymi jeździ się z prędkością 200-250km/h i przystaneczki są barrrdzo rzadko. tym sposobem, wysiadając jakieś 4 razy, jadąc około 640km (venlo-berlin) w tym czekając łącznie jakieś 2,5h, byliśmy na 19:00-20:00 w berlinie (wyjechaliśmy około 12-13 o ile dobrze pamiętam).potem czekaliśmy chyba do 4ej rano na głównym, na jana kiepurę, pijąc piwka w cenach lepszych niż w polsce bez krempacji (nie wiem czemu każdy tam wokół dworca chodził z piwkami, nawet mijając patrole polizei). niestety jak tylko zmienili się konduktorzy na polskich zafundowali nam wysiadkę. potem następni chcieli wzywać policję i ostatnie euro jakie mieliśmy nam skasowali po bandyckim kursie, ot polska gościnność...o stopie wtedy jakoś nie pomyśleliśmy:)
HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED
Avatar użytkownika
emsi_rts
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 lut 2011, o 11:44
Lokalizacja: Łódź
Nr gadu-gadu: 0

Re: Eurotrip? Francja bankowo

Postprzez carlos88 » 18 kwi 2011, o 19:43

to rzeczywiście masz się czym chwalić, moim zdaniem czym innym jest jazda stopem gdzie biorą Cię ludzie którzy chcą Cię zabrać a czym innym jest okradanie (słowo mocne aczkolwiek tutaj chyba adekwatne) kolei.
Świat zaczyna się za progiem Twojego domu, załóż plecak, przełam strach, ruszaj!

"A co się stanie jak spłonie mi dom? Nic, będę miał lepszy widok na gwiazdy"

"Piłka nożna jest najważniejszą rzeczą z rzeczy mało ważnych"
carlos88
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 kwi 2011, o 01:21
Nr gadu-gadu: 35340142

Re: Eurotrip? Francja bankowo

Postprzez emsi_rts » 19 kwi 2011, o 00:44

odpowiem tak:
akurat wtedy o stopie nie pomyśleliśmy, a musieliśmy wrócić do Polski dość szybko. a brak środków, ponieważ ktoś nas oszukał. więc jeśli nie znasz całej historii to się nie wypowiadaj. odpowiedziałem bo ktoś zapytał, wiem będę się palił w piekle, trudno...
HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED
Avatar użytkownika
emsi_rts
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 lut 2011, o 11:44
Lokalizacja: Łódź
Nr gadu-gadu: 0

Poprzednia strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów