Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Wyjazd z Wiednia??

Wyjazd z Wiednia??

Postprzez Caro:) » 2 sie 2011, o 14:08

Hejhej! Mam pytanko małe i będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź :) Jestem w Wiedniu i jutro chciałabym ruszyć już na Kraków i tak się zastanawiam- wiecie może z którego miejsca najlepiej wystartować? Znajomi polecają różne miejscówy, ale chyba wolałabym zaufać jakiemuś doświadczonemu autostopowiczowi ;) Z góry dzięki za pomoc :)
Caro:)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 sie 2010, o 13:57

Re: Wyjazd z Wiednia??

Postprzez Stary.Wieska » 2 sie 2011, o 14:33

Wyjazd z Wiednia nie jest az tak skomplikowany jakby moglo sie wydawac :) wsiadasz w tramwaj nr 31 i jedziesz na ostatni przystanek (Stammersdorf) Potem musisz isc kawalek wzdłuż drogi nr 7. Dochodzisz do centrum handlowego i zaraz za nim bedziesz mial duzo miejsca do łapania. Rok temu probowalem i zadziałało bardzo dobrze. Powodzenia!
Avatar użytkownika
Stary.Wieska
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 lip 2011, o 11:30
Lokalizacja: Wrocław/Krotoszyn
Nr gadu-gadu: 9536511

Re: Wyjazd z Wiednia??

Postprzez Johnnie » 8 wrz 2011, o 21:46

Witam wszystkich.
Orientuje sie ktos moze jak lapac z Wiednia w kierunku Wloch(Wenecja, ale raczej zalezy nam zeby dojechac do Wloch najpierw)? I jak wydostac sie z miasta ?Fajnie jak by bylo tez tam miejsce na namiot, bo pewnie bedziemy wyjezdzac kolo 19.
Pozdrawiam
Johnnie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 21:38

Re: Wyjazd z Wiednia??

Postprzez ksz1 » 17 paź 2011, o 19:15

Czołem, sory że odkopuję stary temat, ale...

też zamierzam wracać z Wiednia do Polski na stopa 13 listopada - Stary.Wieska, nie wiem czy jak wtedy stopowałeś czy już była.. ale z tego co widzę na mapach to wybudowali północną obwodnicę Wiednia i teraz podobno (czytając opinie z hitchwiki) znacznie trudniej jest wydostać się z miasta bo cały ruch właśnie przeniósł się z tej "siódemki" na tą autostradę. Ktoś już może stopował na Polskę jak już była wybudowana autostrada? Pozdro.
ksz1
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 paź 2011, o 19:09
Nr gadu-gadu: 5964379

Re: Wyjazd z Wiednia??

Postprzez Stary.Wieska » 17 paź 2011, o 23:59

No powiem Ci szczerze tak, ja z Wiednia próbowałem się wydostać jakoś na własną rękę i nie spoglądałem na hitchwiki wcześniej. Szukając jakiegoś miejsca do łapania znalazłem znak na Brno i łapałem. Był to wjazd na autostradę. Tam to była dopiero bieda. Po jakiś 3,5 godzinach podszedł do mnie gościu i powiedział, że o wiele łatwiej jest łapać na drogę nr 7. Zabrał mnie do centrum i powiedział jakim tramwajem dostać się na wylot. Zauważ, że te drogi i tak się łączą kawałek za miastem. Z tej miejscówki o której pisałem, czekałem 10min. Jechałem z babką, która wysadziła mnie potem na tej drodze na Brno, Polskę. Przecież zawsze może trafić się ktoś jadący z centrum, a nie obwodnicą :) tak btw, 60km za Wiedniem ze znajomymi złapaliśmy stopa do Polski, prawie pod sam dom. Nie wiem jak teraz jest, nie byłem w ostatnim czasie...

Według Hitchwiki:
Personal experience (April 2011): I am from Vienna. I hitchhiked from this spot to get to BRNO very successfully in the last years, but last time i waited for 2hours, gave up and took a bus... I guess since the new motorway (north around the city) is finished many cars don´t pass "Stammersorf" any more. Next time i will try on-ramps from the city but it will be more difficult now. (my ideas are traffic lights "Erdberger Lände" towards the motorway close to U3-stop "Schlachthausgasse" or on-ramps at Kagran (U1Kagran), or traffic lights at Lassallestraße close to U1/U2-stop "Praterstern" - this is the street the bus takes).

Jak na moje to ten koleś to leszcz, bo poddał się po 2h :) Nie chce lekceważyć jego propozycji wydostania się z miasta, ale jak na moje są lipne...
Mam nadzieje, że ktoś w tym roku próbował się wydostać i może obczaił jakieś fajne opcje i zechce się podzielić. Anyway powodzenia w podjęciu słusznej decyzji.
Avatar użytkownika
Stary.Wieska
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 lip 2011, o 11:30
Lokalizacja: Wrocław/Krotoszyn
Nr gadu-gadu: 9536511

Re: Wyjazd z Wiednia??

Postprzez ksz1 » 7 lis 2011, o 17:39

Ok, takie cóś znalazłem na necie na stronce http://hitchlog.com/trips/378_vienna_to_berlin (z 30 czerwca)

"Even that hitchwiki.org is saying now that the hitchhiking spot at Stammersdorf is not working well anymore, my friend Mira and I found a lift within 5 minutes by a young Czeck woman, named Pavla. The car (a Skoda) was lacking a few horse powers so the right to Brno took nearly 2 hours. Nevertheless it was a great start for a trip and also we got some good vibrations for the rest of the trip as Pavla prayed for us to have good luck on our further way."

A więc wychodzi na to, że ta stara miejscówka wciąż jest dobrą miejscówką do stopowania :) (albo może po prostu mieli fuksa ;) Co będzie to będzie, będę miał całą niedzielę na powrót do Wrocka z Wiednia anyway :D
ksz1
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 paź 2011, o 19:09
Nr gadu-gadu: 5964379

Re: Wyjazd z Wiednia??

Postprzez Stary.Wieska » 7 lis 2011, o 19:30

Wbijaj na tę miejscówkę i się nie przejmuj niczym. Jak wrócisz to napisz jak się Tobie udało.
Powodzenia :)
Avatar użytkownika
Stary.Wieska
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 lip 2011, o 11:30
Lokalizacja: Wrocław/Krotoszyn
Nr gadu-gadu: 9536511

Re: Wyjazd z Wiednia??

Postprzez ksz1 » 15 lis 2011, o 14:38

Ok, pierwotnie miałem mieć nawet podwózkę do Wrocławia i już miałem w myślach napisanie posta "Nie musiałem stopować, bo znalazłem podwózkę o 17:00 :D do Wrocka etc " .... jednak tak to jest z babami się umawiać, kiedy nie odbiera przez cały dzień telefonu i nie odpisuje na smsy i nagle przed 17:00 dostaję esa, że "pisałam ci rano, że nagle w nocy musieliśmy wyjechać..." Problem w tym, że NICZEGO TAKIEGO NIE DOSTAŁEM, a nawet jakby napisała, to i tak po samym fakcie bo "wyjechali w nocy" - powoli przestaję ufać ludziom...

Na szczęście wcześniej przeczułem że coś jest nie tak, i wcześniej podjechałem do Stammersdorf - czyli do tej znanej miejscówki stopowej. Dotarłem na miejsce o ok godz 16:00, i po około 1 godzinie udało mi się złapać samochód do Polski :D do Prudnika... niestety z powodu mojego roztargnienia (źle popatrzyłem na rozkład pksu i nie wziąłem od nich numeru) musiałem podjechać do Nysy i tam nocować, i następnego dnia pksem zajechać do Wrocławia ;)
ksz1
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 paź 2011, o 19:09
Nr gadu-gadu: 5964379

Następna strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów