Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Wyjazd z Wiednia??

Re: Wyjazd z Wiednia??

Postprzez Stary.Wieska » 16 lis 2011, o 16:09

I w tym momencie jesteś żywym przykładem, że ta stara miejscówka jest nadal dobra:)
Fajnie, że tak szybko Ci się udało.
Avatar użytkownika
Stary.Wieska
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 lip 2011, o 11:30
Lokalizacja: Wrocław/Krotoszyn
Nr gadu-gadu: 9536511

Re: Wyjazd z Wiednia??

Postprzez yoitsdomka » 14 lut 2013, o 19:28

Odkopuję stareńki temat, bo dla mnie będzie on bardzo aktualny w czerwcu :D Czy ta stara trasa jeszcze się sprawdza? Jakieś nowsze doświadczenia? Czy dla dwóch dziewczyn (bądź jednej...nie wiem czy siostra będzie miała wolne od egzaminów :() to jednak zbyt niebezpieczne?
Chodzi o to, że 14.06. mam koncert w Wiedniu, na który mam już bilet, bilety na polskiego busa 13.06. już też kupiłam, bo nie chcę polegać na autostopie w tak wąskim przedziale, jaki zostawia mi egzamin dzień wcześniej. Ale skoro potem już mam wolne, to może pozwoliłabym sobie na nieokreślony w czasie powrót do Polski, przy tym oszczędzając trochę, bo co tu dużo mówić, z kasą u mnie chwilowo tragicznie i ten cały koncert to wręcz burżuazja all-inclusive w moim wykonaniu (dobrze przynajmniej, że couchsurfer mnie przyjmie na noc...). Weźcie i pocieszcie xD
yoitsdomka
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 paź 2012, o 15:14

Re: Wyjazd z Wiednia??

Postprzez Voytek » 24 lut 2013, o 20:01

Z Wiednia wyjechać bardzo łatwo. Trzeba dojechać metrem do Florisdorf(nie będziecie miały problemu, mapy metra są bardzo czytelne) stamtąd tramwajem do końca ulicy Brunner Strasse(ostatni przystanek na tej trasie tramwaju), przejdźcie koło 100 metrów wzdłuż ulicy. Po prawej będzie supermarket a obok niego przystanek autobusowy, idealne miejsce do łapania stopa. Jedyny problem to mentalność Austriaków. Może to ja miałem takiego pecha, ale 5 razy przejeżdżałem przez ten kraj i zawsze mogłem liczyć wyłącznie na pomoc obcokrajowców, ale wy jako 2 dziewczyny na pewno będziecie miały łatwiej:). Głowa do góry. Na pewno dacie sobie radę.
Voytek
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 wrz 2012, o 14:13

Re: Wyjazd z Wiednia??

Postprzez Krzychu » 10 maja 2013, o 16:19

Dwa tygodnie temu byłem stopem w Wiedniu (korzystając z informacji napisanych powyżej). Stopa łapałem w Czeskim Cieszynie, za rondem na dawnym przejściu granicznym. Samochody z ronda wyjeżdżają bardzo powoli i jest tam duży pas pobocza. Miejsce to dokładnie można znaleźć wpisując w Google Maps "49.7611,18.605365". Po około 30 minutach (może trochę dłużej) zatrzymała się para młodych Rosjan i zawiozła mnie w same centrum Wiednia (jakieś 3 godziny drogi). W Wiedniu na dziko spałem na Donauinsel - jest to sztuczna wyspa leżąca na samym środku Dunaju. Wyjeżdżając z Wiednia, ustawiłem się tam gdzie mówił Voytek - są tam też światła, które co jakiś czas zatrzymują samochody, dzięki czemu jeżdżą one wolniej. Po niecałych 7 minutach, złapałem Polaka który zawiózł mnie aż do samej Polski. Kierowca mówił że jeździ tą trasą 3 razy w tygodniu i że zawsze stoją tutaj Polacy - jak ja łapałem to przede mną stały trzy Polki - więc jak widać miejscówka nadal aktualna.

Mam też takie pytanie, obiło mi się o uszy że w niedziele po Wiedniu można jeździć komunikacją miejską za darmo, ktoś może wie na ten temat coś więcej?

Dokładnie ten wypad opisałem na swoim blogu, ale że jest to mój pierwszy post, nie chce żeby ktoś pomyślał że to jakaś reklama (pomimo że na blogu reklam nie ma), więc jak kogoś interesuje więcej (min. kwestia metra i noclegu) to może kliknąć w link w moim podpisie - być może komuś się przyda ;)

Pozdrawiam
Krzychu :D
Krzychu
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 maja 2013, o 11:53

Poprzednia strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów