Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Droga do Turcji

Droga do Turcji

Postprzez kuba » 7 lip 2012, o 14:04

Mam pytanie dotyczące drogi do Turcji. Jaka jest najlepsza trasa?
Ja w tamtym roku jechałem przez Rumunię i potem na prom w Vidin, ale to nie była jakaś tranzytowa trasa. Wracaliśmy wybrzeżem w Bułgarii i potem przez Bukareszt i Cluj Napocę. Tam było dużo TIRów, ale ta trasa między Turcją a Bułgarią jest bardzo słabo uczęszczana. Z kolei niektórzy mówili także o trasie przez Serbię, że jest szybsza.
Jakie są Wasze doświadczenia? Jakie rady?
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Mark Twain
Avatar użytkownika
kuba
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 kwi 2012, o 07:50

Re: Droga do Turcji

Postprzez ewelinalucy » 7 lip 2012, o 14:43

Jechalam do Turcji miesiac temu i poczatkowo zamierzalam jechac przez Serbie, ale na skutek nieporozumienia z wegierskim kierowca wyladowalam na wschod od Budapesztu i w srodku nocy postanowilam zmienic kierunek na Rumunie. Do granicy Bulgarsko-tureckiej jechalam taka trasa: https://maps.google.com/maps?saddr=Debr ... pd&t=m&z=6
o ile widoki sa niesamowite, tak szybkosc jazdy pozostawia wiele do zyczenia... w Bulgarii droga narodowa w wielu miejscahc byla tak podziurawiona, ze nie dalo sie jechac wiecej niz 20km/h.

Z powrotem jechalam juz przez Serbie i poszlo znacznie lepiej, kilkoma krotkimi stopami przejechalam Belgrad (spokojnie idzie lapac stopa na autostradzie, ruch niewielki), a od stacji benzynowej przed Budapesztem jechalam juz caly czas tirami przekazywana przez CB radio.

W sumie polecilabym obie trasy, kazda ma swoje plusy i minusy, ale jako ze do Ankary troche sie spieszylam, trasa rumuska byla mi troche nie na reke :D

bonne voyage!
http://ewelinalucy.blogspot.com/
"Life is either a daring adventure, or nothing."
Avatar użytkownika
ewelinalucy
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 sty 2012, o 11:35
Lokalizacja: here and there
Nr gadu-gadu: 0

Re: Droga do Turcji

Postprzez Legion1 » 8 lip 2012, o 08:20

Ewelinalucy, a ile czasu zajął Ci dojazd do samej Turcji?
Avatar użytkownika
Legion1
 
Posty: 37
Dołączył(a): 20 lut 2011, o 22:52
Lokalizacja: Legionowo
Nr gadu-gadu: 7555439

Re: Droga do Turcji

Postprzez ewelinalucy » 8 lip 2012, o 11:40

wyjazd z Bydgoszczy - 15.05, 7.00 rano, o 2.00 kolejnego dnia znalazlam sie w tym nieszczęsnym Debrecenie, na granicy turkeckiej bylam okolo 10 rano 17-go. W Ankarze znalazlam sie o 3 rano 18-go, ale to juz na skutek tureckiej punktualnosci i zmian w planach, na ktorych i tak wiele nie ucierpialam :D
http://ewelinalucy.blogspot.com/
"Life is either a daring adventure, or nothing."
Avatar użytkownika
ewelinalucy
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 sty 2012, o 11:35
Lokalizacja: here and there
Nr gadu-gadu: 0

Re: Droga do Turcji

Postprzez adrub » 8 lip 2012, o 14:35

Ja śmigałem przez Serbię. Bardzo przyjemnie. Serbowie mili. Spotkałem też polskie Tiry w obie strony :)
Możesz wszystko!

tel:
gg:
e-mail:
Avatar użytkownika
adrub
Moderator
 
Posty: 80
Dołączył(a): 7 sie 2011, o 14:18
Nr gadu-gadu: 1849688


Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów