Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Jaka droga na Chorwację

Re: Jaka droga na Chorwację

Postprzez FantaZy » 22 kwi 2013, o 18:15

imakaszu napisał(a):Bo trzeba powiedzieć 'Lendziel, Madziar - kejt jo borat, edziut horcol, isso borat' i jedziemy dalej. :D

tego nie znałem, może stąd te niepowodzenia :)
FantaZy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 17 lip 2012, o 10:43

Re: Jaka droga na Chorwację

Postprzez radzikowsky » 17 cze 2013, o 18:12

Ja jadę przez Słowację i Węgry, no ale to z Polski centralnej. Lubię jeździć przez Węgry szczególnie nocą. Pełno tam polskich tirów omijających Austrię. Jak złapiesz coś na parkingu pod Bratysławą to z pewnością masz już co najmniej Zagrzeb. Sporo autostrad kierowcy maja tam fajną drogę, a na Austrii przed każdym tunelem fotoradary i strzelają zdjęcie po zdjęciu. Najśmieszniej jest we Włoszech. Płacisz za autostradę a jedziesz jednym pasem z dozwoloną 60 km/h. Na Słowenii drogie winiety i raczej trzeba bokami. Co do jazdy ze Słowenii wzdłuż wybrzeża to nie bardzo wiem po co skoro jest tam wspaniała autostrada do samej Opatii. Dalej fakt malownicza i strasznie nużąca droga. W zasadzie po dłuższej jeździe może być bardzo niebezpieczna. Jedzie się wolno i dużo zakrętów. Prawie tak ładna jak Neapol - Sorento i co najważniejsze już ma barierki ochronne inaczej niż 15 lat temu. Dla autostopowiczów to masakra bo wszyscy gnają autostradą.
UWAGA : Jak ktoś się wybiera teraz to pamiętajcie że Chorwacja w czerwcu jest pusta i wspaniała, ale pierwsze opryski na komary są na początku lipca. Do tego na kempingach tych pod piniami pełno jest mrówek. Pamiętajcie by zabrać do namiotu takie środki do zwalczania mrówek no i koniecznie coś na komary! Do zobaczenia nad Adriatykiem
radzikowsky
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 wrz 2012, o 11:52

Poprzednia strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów