Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Wyprawa na południe Europy (bałkany)

Wszelkiego rodzaju podróże po świecie.

Wyprawa na południe Europy (bałkany)

Postprzez Nero12 » 25 lis 2010, o 02:01

To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich !

Z miejsca się przedstawie, Piotrek - 19 lat, obecnie Radom.

Dwa tygodnie temu wróciłem z Anglii ( spontaniczny wylot, 2 miesiące w Londynie, 2 miesiące pracowałem w firmie IT pod Londynem, dla zainteresowanych - http://www.malylondynczyk.pl )

Zlapalem zajawke na podroze spontaniczne. Nie pochodze z zamoznej rodziny i pierwszy raz oficjalnie przekroczylem granice w wieku 16 lat (dzien w Szwecji, potem 12 dni z rodzicami Czechy->Wegry, 7 dni w Londynie w ostatnich 3 latach). Po mojej angielskiej przygode wiem ze zorganizowane wyjazdy sa kompletnie nie dla mnie, zeby ktos mi mowil o ktorej mam isc spac ? Nie ma takiej opcji wiecej :)

Autostop to bylo moje male marzenie od dawna, ale dopiero po powrocie ukrystalizowalo sie. Rozumiem ze egzystencja w Anglii a autostop to dwie rozne sprawy ale na pewno maja wiele wspolnego i doswiadczenie zdobyte w jednej zaprocentuje w drugiej ;)

Tak czy siak, na wiosnę-lato wyruszam na południe Europy, skrajny cel to Ateny.

Polska->Słowacja->Węgry->Rumunia->Bułgaria->Grecja->Albania->Czarnogóra->Bośnia i Hercegowina->Chorwacja->Słowenia->Austria->Czechy->Polska

Zwolnić tempo podróży chcę nad Morzem Srodziemnym, ot takie wakacje ;)

Mam jeszcze kupe czasu do przygotowan, do tego czasu powinnem miec prawo jazdy, angielski plynny.

Przechodzac do sedna, jesli ktos jest chetny to zapraszam. Na pewno biore sie 100% rzeczy ze soba ale razem bedzie ciekawiej podrozowac, a ewentualne rozstanie na trasie to przeciez zaden problem ;)
Ostatnio edytowano 17 lut 2011, o 18:56 przez Nero12, łącznie edytowano 1 raz
Nero12
 
Posty: 44
Dołączył(a): 25 lis 2010, o 01:46

Re: Wyprawa na południe Europy

Postprzez justek » 25 lis 2010, o 17:18

Po sesji mogę jechać;) i tak żebym się zdążyła na Islandię wybrać <wtedy kiedy ciepło>;)
U Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych ;)
Da się?
Avatar użytkownika
justek
 
Posty: 42
Dołączył(a): 13 lis 2010, o 14:39
Lokalizacja: Kraków
Nr gadu-gadu: 2845096

Re: Wyprawa na południe Europy

Postprzez Nero12 » 7 gru 2010, o 01:09

to dopisuje ze wyprawa jest zaplanowana na poczatek lipca. Wiem ze duzo czasu ale mam swoj wlasny biznesik i musialem ustalic plynne przekazanie na czas wyprawy wiec nie moge od tak rzucic wszystkiego w dowlnym terminie i pojechac ;)

Na calosc podrozy planuje do 5 tygodni. Z czego jak mowilem duza czesc nad adriatykiem. Nie wykluczam ze jesli sie przedluzy po prostu wsiade w pociag i wroce aby na max drugi tydzien sierpnia byc w domu.

ok pozdrawiam ;)
Nero12
 
Posty: 44
Dołączył(a): 25 lis 2010, o 01:46

Re: Wyprawa na południe Europy

Postprzez Nero12 » 13 lut 2011, o 20:15

Dla zainteresowych ogolny zarys, punkty nawigacyjne itp. Rezygnuje z Rumunii i Bulgarii kompletnie. Wole bezpieczniejsze Wegry i Serbie. Niestety Macedonii i Albanii nie da sie uniknac.

Punkty zielone to "może".

http://www.scribblemaps.com/maps/view/SouthEurotrip

Tak, nadal poszukuje kogos z nasileniem na plec piekna.
Nero12
 
Posty: 44
Dołączył(a): 25 lis 2010, o 01:46

Re: Wyprawa na południe Europy

Postprzez negatywka » 13 lut 2011, o 21:45

ja też bym się pisała na takie wakacje jak najbardziej ale jeszzce się zastanawiam czy właśnie nie jechac do Londynu na wakacje trochę zarobić ale nie wiem jeszcze do wakacji duzo czasu wiec pewnie bede miala jeszcze 100 innych pomysłów po drodze ale pomysł bardzo fajny:P
negatywka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 gru 2010, o 19:33
Nr gadu-gadu: 23332123

Re: Wyprawa na południe Europy

Postprzez sterta_liści » 13 lut 2011, o 23:23

Fajny plan. Tak z ciekawości - jaki budżet?
Avatar użytkownika
sterta_liści
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 sty 2011, o 20:45
Lokalizacja: toruń/okolice trójmiasta
Nr gadu-gadu: 0

Re: Wyprawa na południe Europy

Postprzez Nero12 » 13 lut 2011, o 23:30

swobodny ;) Jak bedzie trzeba i bedzie warto to i 3-5 tysiace. Ale planuje wstepnie zmiescic sie w 2500zl. Wiadomo mozna przejechac i za 500-1000zł ale to maja byc wakacje a nie przejazd ;) Planuje 4-6 tygodni spedzic, z czego wiekszosc nad morzem i w miastach wyroznionych ("przerwa") wiec koszty beda sie podnosic.
Nero12
 
Posty: 44
Dołączył(a): 25 lis 2010, o 01:46

Re: Wyprawa na południe Europy

Postprzez Ornitolog » 14 lut 2011, o 00:18

Bułgarii bym nie przekreślał na Waszym miejscu, bardzo fajny kraj, mili ludzie, ładne widoki, a do tego naprawde niskie ceny ;)
Ornitolog
 
Posty: 44
Dołączył(a): 25 paź 2010, o 13:48
Nr gadu-gadu: 609307

Następna strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów