Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

ok 65 Euro 2 strony Wysypy Kanaryjskie marzec

Wszelkiego rodzaju podróże po świecie.

ok 65 Euro 2 strony Wysypy Kanaryjskie marzec

Postprzez Thomas124 » 28 lut 2011, o 02:16

witam
a dokładnie mowa o Gran Canarii .Udało mi się wykombinować ciekawe połączenia a miejsca odlotu i przylotu są bardzo bliskie Polski dlatego można podjechać spokojnie stopem ten kawałek .
25 marca wylot z Bratysławy
7 kwietnia powrót do Magdebruga
oba miejsca są całkiem łatwo osiągalne stopem i co najważniejsze niezła cena w ryan air ok 65 euro :) Bilet już zakupiony .Myślałem że jakaś ściema z tymi Tak tanimi połączeniami ale świeżo co wróciłem z Sztokholmu za który dałem 56 zł .
Zamierzam oderwać się od Europejskiego zimna a marzec jest idealny .Nie będzie tam za zimno i za gorąco bo w maju będąc kiedyś na Gran Canarii idzie się porządnie poparzyć . Ogólnie to fantastyczne miejsce mam zamiar spróbować jakiś występów ulicznych i przy okazji zarobić .
Dodam że powyższa świetna cena biletu jest nadal aktualna ale wiadomo jak ktoś zainteresowany radzę się pośpieszyć . Jeśli ktoś ma podobne plany chętnie się spotkam w tym terminie na wyspach a jeśli ktoś chce się wybrać zapraszam najlepiej na e maila pisać Thomskynet@hotmail.com
Thomas124
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9 paź 2010, o 01:12

Re: ok 65 Euro 2 strony Wysypy Kanaryjskie marzec

Postprzez AnizZ » 28 lut 2011, o 12:28

fajnie, tylko termin taki średni dla studiujących, bo większość ma normalnie zajęcia w takim czasie :) miejsca faktycznie dobre.
jeśli chodzi o pogodę w marcu, to z tego co wiem, to tam podobnie jest przez cały rok, no wiadomo, że latem cieplej :)
Avatar użytkownika
AnizZ
Moderator
 
Posty: 190
Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:24
Lokalizacja: Wrocław
Nr gadu-gadu: 0

Re: ok 65 Euro 2 strony Wysypy Kanaryjskie marzec

Postprzez Wenecja » 28 lut 2011, o 13:30

siemanko mam pytanko
potrzebny paszport czy sam dowód wystarczy ??
Wenecja
 
Posty: 15
Dołączył(a): 13 sie 2010, o 12:16
Lokalizacja: nk.pl\ łukasz waligóra\ kielce\
Nr gadu-gadu: 18655303

Re: ok 65 Euro 2 strony Wysypy Kanaryjskie marzec

Postprzez Wenecja » 28 lut 2011, o 13:32

o jakim zarobku mówisz
Wenecja
 
Posty: 15
Dołączył(a): 13 sie 2010, o 12:16
Lokalizacja: nk.pl\ łukasz waligóra\ kielce\
Nr gadu-gadu: 18655303

Re: ok 65 Euro 2 strony Wysypy Kanaryjskie marzec

Postprzez mintai » 28 lut 2011, o 14:21

-
Ostatnio edytowano 12 sty 2023, o 19:57 przez mintai, łącznie edytowano 1 raz
mintai
 
Posty: 61
Dołączył(a): 4 paź 2010, o 23:00
Nr gadu-gadu: 0

Re: ok 65 Euro 2 strony Wysypy Kanaryjskie marzec

Postprzez Thomas124 » 28 lut 2011, o 15:39

Oczywiście że na dowód wystarczy bo Wyspy Kanaryjskie to część Hiszpanii .
Jeśli chodzi o poruszanie się na miejscu to oczywiście można samochód wypożyczyć sporo tych firm na każdym lotnisku jednak na jedną osobę się nie opłaca .Bez problemów podróżowałem stopem i okazuje się być całkiem popularnym środkiem transportu szczególnie na Fuerteventura i Lanzarotte i na G Canarii poza Las Palmas.
Ludzie zdecydowanie lepiej mówią po ang albo niem gdyż 50 % dochodów wysp to właśnie z przyjezdnych tych dwóch krajów .
Zgadza się pogoda rewelacyjna cały rok gwarantowane jakieś 20-23 C w okresie od kwietnia cieplej .
Z rozbijaniem się nie ma problemów ale w okolicach miast ewentualnie na plaży ale kawałek od centrum .
Co do poruszania sie po wyspach to Navierra Armas przoduje za ok 100 Euro zjechałem trasę w grudniu Teneryfa -Lanzarotte-Fuerteventura -G Canaria- Teneryfa . Jeśli ma się poniżej 26 roku życia jest całkiem fajna zniżka bez znaczenia czy jest się studentem. na przełomie listopada grudnia spędziłem tam ok miesiąca głównie podróżując i nie brakuje artystów ulicznych . Jeśli chodzi o mnie to zajmowałem się pokazami fire show przeważnie w duecie z kimś kto pogrywał na jakimś instrumencie więc myślę by tak spróbować albo do tego czasu wy myśleć coś oryginalnego jak np do głowy wpadł mi pomysł sprzedaży widokówek z wszystkich moich podróży w Sztokholmie i spisał się całkiem dobrze :P ale wyobraźnia nie zna granic
Thomas124
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9 paź 2010, o 01:12

Re: ok 65 Euro 2 strony Wysypy Kanaryjskie marzec

Postprzez Thomas124 » 28 lut 2011, o 15:50

jeszcze z takich przydatnych informacji chciałem dodać że Kanary nie są takie drogie za jakie się je bierze ale należy wiedzieć gdzie kupować itp ... Bo większość turystów spotkanych z polski wydaje na sam pobyt co najmniej 3000 zł czarter z Warszawy (wyobraźcie sobie samolot świecił pustkami ) ,hotel itp to kosztuje .

ale jeśli chodzi o nocowanie pod namiotem problemów nie ma ,są dobre warunki higieniczne przeważnie toalety za free ,prysznice też bo na plaży a jedzenie w Mercadona niewiele droższe niż w Polsce zależy co kupujesz ale ja tutaj mówię o słodyczach ,pieczywie ,serkach topionych , napoje typu pepsi ,piwa ,wina no jedynie mięso drogie bardzo ale tak na ogół jak wróciłem do Polski i porównywałem ceny produktów tych samych jak chociaż Pepsi,Fanta itp to w Polsce drożej.Ewentualnie jeszcze SPAR zostaje i wcale nie trzeba wydać kupy kasy by mieć wypasione wakacje i przy tym wcale tak nie oszczędzać :)
Co mnie na początku pozytywnie zaskoczyło to minimalna różnica w temp między dniem a nocą no ale w okresie zimowym lubi też powiać mocno na płd Fuerteventura szczególnie a grudzień styczeń to pora deszczowa mnie złapał prawdziwy monsun że ulice zamieniły się w 0,5 m rzeki ale w okresie wiosennym powinno mniej padać
a jeśli ktoś lubi się pobawić w klubach i dyskotekach to często są robione Happy Hour
Thomas124
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9 paź 2010, o 01:12


Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów