Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Kazachstan maj-czerwiec 2011

Wszelkiego rodzaju podróże po świecie.

Re: Kazachstan maj-czerwiec 2011

Postprzez tomasz_parys » 13 gru 2010, o 21:06

W iranie jest rewelacyjnie, rewelacyjni ludzie swietne jedzenie PIEKNE kobiety.
Ten kraj warto odwiedzic. W przeciwienstwie do turcji ten kraj jest malo ciekawy ludzi jeszcze mniej ciekawi i to w turcji w nocy do mojego namiotu przyszedl pan z ak-47 (i tam to raczej w miare normalne szczegolnie na wschodzie)a w iranie same mile sytuacje i mili ludzie.
http://www.tomaszparys.com - relacje z wyjazdów
http://stocki-photo.com/ - Stock Photography Royalty-free czyli zarabiaj na sprzedaży zdjęć w internecie
Avatar użytkownika
tomasz_parys
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7 gru 2010, o 19:14
Nr gadu-gadu: 3198019

Re: Kazachstan maj-czerwiec 2011

Postprzez stokrotkaa » 14 gru 2010, o 21:12

tomasz_parys napisał(a): z tym ze kolej transyberyjska to raczej droga impreza i w dodatku jak dla mnie na maksa nudna.


Zgadzam się w 100% - kilka dni w pociągu to bym mogła spędzić chyba za karę, no albo jak by mi ktoś dobrze zapłacił i mogłabym to potraktować jako ciężką pracę...

Też się zamierzam w przyszłe wakacje wybrać na Ukrainę i do Rosji na jakieś 1,5-2 miesiące. Sprawdzałam na CS i jest sporo ludzi, kilka osób poznałam na jakichś imprezach w Polsce, wiec myślę, że zaproszenie by się dało załatwić. Co do meldunków - Emmi była w tym roku i nie mieli ani jednego, a problemów nie było. Chociaż mogły być. Ale można się meldować u ludzi z cs.

Jak chodzi o wizy, to słyszałam, że dłuższe niż na miesiąc dosyć trudno dostać - ktoś się orientuje, jak to wygląda?

W sumie przydałoby się założyć osobny wątek o tej Rosji, pewnie to zrobię niedługo, jak już mniej więcej ustalę, gdzie bym chciała jechać. O ile ktoś mnie nie uprzedzi ;) A rosyjskiego się uczyłam kilka lat, teraz mało co pamiętam, ale chcę iść znowu na kurs od lutego.
Znam zioła ukojne - to Droga
Avatar użytkownika
stokrotkaa
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 wrz 2010, o 10:04
Lokalizacja: Opole / okolice Oświęcimia
Nr gadu-gadu: 4406699

Re: Kazachstan maj-czerwiec 2011

Postprzez tomasz_parys » 14 gru 2010, o 21:37

jesli chodzi o wize do rosji i zaproszenie to raczej ciezko z zaproszeniem od kogos z cs bo jesli dany ktos zaprosi to pozniej on bierze odpowiedzialnosc za przybysza i raczej wtedy trzeba u niego siedziec i z tego co mi sie wydaje to wtedy zupelnie inna wiza jest i jakos inaczej sie to zalatwia i raczej sa problemy z tym.

Moim zdaniem zalatwienie wizy za samemu do rosji jest niemalze nie mozliwe. A zapewne z wizami do rosji jest tak jak z wizami do innych krajow jesli dostaniemy negatywna odpowiedz to w danym roku mozemy juz pomarzyc o wyjezdzie i starac sie ponownie o wize za jakis czas.

Kraj ten jest jaki jest wiec najprostrzym sposobem zeby dostac wize wystarczy zaplacic i sie ma. ja w rosji bylem 2x i za kazdym razem "kupilem" wize. Oczywiscie jest to w 100% legalne.

Mozna to zalatwic bez wychodzenia z domu. Trwa to ok miesiaca. Ja kozystalem z uslug firmy rusopol. Jest jeszcze wadi.pl czy jakos tak. wysylamym im paszport placimy za wize + cos exstra i na 99% mamy pozytywnie rozpatrzony wniosek. Oni maja "zaproszenia" nie wiem skad nie wnikam. Dodatkowo w cenie maja usluge "poparcie wizowe". Tez nie wnikam na czym to polega.

Tak czy inaczej moim zdaniem jesli nie skozystamy z tej czy innej firmy to do rosji nie pojedziemy i nie ma co kombinowac za duzo bo mimo ze bedziemy mieli jakies zaproszenie z cs to na 90% wizy i tak nie dostaniemy a jesli dostaniemy negatywna odpowiedz zadna firma juz wizy nie zalatwi.

Wiza do rosji + zaproszenie + poparcie to jakies 300 do 400zl. Kiedys kosztowalo to 135zl ale po wejsciu do szengen niestety ceny podskoczyly. I teraz jesli sie nie myle chcac jechac przez bialorus potrzebujemy wize tranzytowa wczesniej wystarczyla tylko wiza rosyjska.
http://www.tomaszparys.com - relacje z wyjazdów
http://stocki-photo.com/ - Stock Photography Royalty-free czyli zarabiaj na sprzedaży zdjęć w internecie
Avatar użytkownika
tomasz_parys
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7 gru 2010, o 19:14
Nr gadu-gadu: 3198019

Re: Kazachstan maj-czerwiec 2011

Postprzez lypton » 14 gru 2010, o 21:40

Jeśli chodzi o Iran to przyznam, że ze spolecznoscia nie mialem stycznosci, a raczej chodzilo mi o sytuacje polityczna. Ludzie to ludzie.

kolej transyberyjska

Tego typu pociąg to nic miłego, bajer dla turystów. Raczej część podróży można odbyć standardową tzw. plackartą, gdzie panuje atmosfera iście domowa, jedziemy wraz z dobrodziejstrem inwentarza, gry, jedzenie i tego typu cuda. Też jakaś tam przygoda.

Jeśli chodzi o wizy to też nic nie wiem. Ukraina jest bez wiz. Rosja jakieś tam przewiduje, ale jak to w krajach korupcji i meldunek i wizę zawsze można zastąpić kilkoma dolarami. Zresztą tak jest w całym b. ZSRR.
EDIT: Tak jak sie spodziewałem starczy pare stówek. Podobnie do Kazachstanu, wiza z poparciem i zaproszeniem to jakieś kilkaset Polskich zł.

Ja mam pytanie czy ktoś podróżował do Rosji i ogólnie rejony 'w głębi' bez większej znajomości języka? Wiadomo coś tam zawsze można się dogadać, ja ze wschodu jestem, ale po Rusku znam głównie parę słów i zwrotów. Nigdy się nie uczyłem, zazwyczaj jeździłem w zachodnie tereny UA lub z kimś znającym język.
lypton
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 gru 2010, o 18:26

Re: Kazachstan maj-czerwiec 2011

Postprzez stokrotkaa » 14 gru 2010, o 21:44

Wielkie dzięki!
Znam zioła ukojne - to Droga
Avatar użytkownika
stokrotkaa
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 wrz 2010, o 10:04
Lokalizacja: Opole / okolice Oświęcimia
Nr gadu-gadu: 4406699

Re: Kazachstan maj-czerwiec 2011

Postprzez tomasz_parys » 14 gru 2010, o 21:52

jesli chodzi o iran to media strasznie naglasniaja wszystko i wyolbzymiaja ja bylem w iranie w tamte wakacje po wyborach jak niby byly te zamieszki i to cale zamieszanie. Na miejscu bylo spokojnie bez problemow i w ogole super wiec nie ma sie co bac spokojnie mozna jechac a oni maja pozytywne nastawienie do turystow i nic ci nie grozi. A wize dostaniesz bez problemu zalatwiajac sam przez ambasade
http://www.tomaszparys.com - relacje z wyjazdów
http://stocki-photo.com/ - Stock Photography Royalty-free czyli zarabiaj na sprzedaży zdjęć w internecie
Avatar użytkownika
tomasz_parys
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7 gru 2010, o 19:14
Nr gadu-gadu: 3198019

Re: Kazachstan maj-czerwiec 2011

Postprzez samsonelo » 15 gru 2010, o 15:22

ja tez o Iranie same dobre rzeczy słyszałam. wystarczy wyrzucić telewizor za okno i posłuchać kogoś kto był i widział na własne oczy :)
Avatar użytkownika
samsonelo
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 lis 2010, o 19:15
Lokalizacja: Kraków
Nr gadu-gadu: 0

Re: Kazachstan maj-czerwiec 2011

Postprzez tomasz_parys » 15 gru 2010, o 19:19

podczas wjazdu do rosji wypisujesz jakas kartke (ma to jakas tam nazwe) i na tym powinienes zbierac pieczatki hoteli itp itp. I przy wyjezdzie z rosji na granicy to oddajesz, po za tym jesli zatrzyma cie policja podczas pobytu to pierwsze co to sprawdze paszport i ta kartke.

Tak jak juz wczesniej mowilem pojdziesz do jakiegos hotelu zaplacisz troche i podbija ci to na jakies 2 tygodnie czy iles i masz z glowy za jakis czas gdzie indziej. no chyba ze bedziesz mial troche biletow z pociagu to tez sie wytlumaczysz ze spales w pociagu. Ja tak zrobilem mialem jakies bilety i cos tam sciemnilem pieczatek nie zbieralem ani razu.

Wszystko zalezy od tego na kogo trafisz i od tego jak dobrze znasz jezyk i ewentualnie ile masz $ przy sobie. Tak czy inaczej wg mnie nie ma sie co za bardzo tym przejmowac ale nie mozesz tez oddac pustej kartki.

Ja w rosji bylem 2x ale za kazdym razem tylko po kilka dni wiec mialem bilety z pociagow i wystarczylo ale jesli planujesz tam byc miesiac czy dwa to same bilety nie wystarcza.

W dalszych czesciach rosji kontrole policji to raczej norma. Mnie policja zgarnela w Murmansku przy wysiadaniu z pociagu bo mieli jakis komisariat na dworcu. Wiec jak trafisz na komisariat to nie masz sie co tym przejmowac tylko sie umiechac i przytakiwac i odpowiadac na pytania to szybko cie wypuszcza.

Oni pospisuja dane z paszportu i wizy popytaja sie co robisz i jakie masz plany itp itp. Wiec jakby co to lepiej nie mowic ze spi sie w namiocie tylko ze w hotelach.

Pojedziesz i zobaczysz jak to jest. Rosja jest swietna a rosjanie jeszcze fajniejsi :) wiec nie masz sie co przejmowac.
http://www.tomaszparys.com - relacje z wyjazdów
http://stocki-photo.com/ - Stock Photography Royalty-free czyli zarabiaj na sprzedaży zdjęć w internecie
Avatar użytkownika
tomasz_parys
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7 gru 2010, o 19:14
Nr gadu-gadu: 3198019

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów