Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Genewa-Mediolan (przez Chamonix i tunel pod Mt Blanc?)

Wszelkiego rodzaju podróże po świecie.

Genewa-Mediolan (przez Chamonix i tunel pod Mt Blanc?)

Postprzez ddmar » 23 lut 2011, o 18:25

hej

Będę wracał 5 marca z Genewy do Mediolanu, pierwotnie miałem jechać ciapongiem ale stwierdziłem, że może jednak warto przeznaczyć 30e na coś innego?;) Szczególnie, że pociąg jedzie ~4h, a według map google da się zrobić tę trasę jadąc przez Chamonix-Mont Blanc w podobnym czasie, a przy okazji zobaczyć to mityczne miejsce:)

Tu moje pytanie: czy jechał ktoś z Genewy do Mediolanu jakąkolwiek trasą i ile +/- może to zająć? Jakieś tam doświadczenie w jeździe po Francji mam ale pomoc starych wyjadaczy zawsze miło widziana:)


pozdrawiam
Marek
ddmar
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 lip 2010, o 21:29

Re: Genewa-Mediolan (przez Chamonix i tunel pod Mt Blanc?)

Postprzez Amber » 24 lut 2011, o 00:08

Ja jechałam ze strony włoskiej do Francji, przez Genewę przejeżdżałam. Generalnie nie ma żadnych problemów, tylko ludzie nie rozumieją po angielsku i trzeba się dogadywać na migi. A od Charmonix o 100% bardziej polecam Aostę - najcudowniejsze miejsce w Europie, jak dla mnie. Dolina otoczona górami, nie tak strasznie bogata jak Charmonix, piękne okolice, klimatyczne ruiny imperium Rzymskiego (mury koloseum), niepowtarzalna atmosfera... Muuuusicie się tam zatrzymać ^^. Ale z czasem podróży przez tunel pod Mont Blanc bym uważała. To są górskie drogi, nie aż tak bardzo uczęszczane jakby się mogło wydawać. Ja bym liczyła na Waszym miejscu tak z 6 h.
"Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej."

- ale na autostradzie przecież nie można się zatrzymywać. Co ty tam robisz?
- stopuję na Gandalfa.

www.amber.autostopik.pl
Avatar użytkownika
Amber
 
Posty: 150
Dołączył(a): 14 cze 2010, o 11:48
Lokalizacja: Bytom/Katowice
Nr gadu-gadu: 2723111


Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów