Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Litwa, Łotwa i Estonia!

Litwa, Łotwa i Estonia!

Postprzez zlo1991 » 11 cze 2012, o 23:54

Jak w temacie- chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o wymienionych państwach.

W szczególności chodzi mi o bezpieczeństwo i mieszkańców.
Czy to prawda, że Litwini są w większości bardzo negatywnie nastawieni do Polaków? Parę przewodników wyraźnie o tym zaznacza. A jakie są Wasze doświadczenia z Litwinami?
Poza tym, czy stopowanie w krajach nadbałtyckich jest w miarę bezpieczne? Czytałem różne relacje. Z jednych wynika, że łatwo być okradzionym, pobitym (szczególnie Łotwa i Litwa), inne mówią, że mieszkańcy są dużo bardziej "cywilizowani", niż u nas :)
No i jak jest z łatwością łapania? Ruch jest pewnie nieduży, a jakie jest nastawienie kierowców?

Odpowiedzi na te pytania, jak i inne sugestie/doświadczenia BARDZO mile widziane ;)
zlo1991
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 sie 2011, o 23:03

Re: Litwa, Łotwa i Estonia!

Postprzez kasia » 13 cze 2012, o 20:41

Cóż za fanastyczne historie, gdzie wyczytałeś takie rzeczy :D?

Tak naprawdę na Litwie i w Łowie jest podobnie jak u nas. Ja osobiście nie spotkałam się z żadnymi negatywnymi reakcjami. Możliwe, że część Litwinów nie przepada za Polakami, ale mhm, naprawdę w żaden sposób tego nie odczułam. Jednak stopowałam tylko po jednej części Litwy, nie wiem jak jest w pozostałych.

Więc pewnie, tak jak wszędzie indziej, trzeba na siebie uważać. Bez żadnych szczególnych rewelacji.

Jeśli zaś chodzi o szybkosć łapania stopa itp. to różnie bywa. Zazwyczaj szło dobrze, ale parę razy zdarzyło mi się czekać naprawdę długo. Z Estonii (która była punktem wypadowym) do Rygi dostałam się w 6 godzin, ale w drodze powrotnej z Siguldy (miasto położone niedaleko Rygi) z powrotem do Estonii zajęło to 12 godzin. Więc nigdy nie wiadomo :D.


Zresztą, możesz znaleźć informacje w dziale "kraje".

Wiesz, które miejsca chciałbyś odwiedzić?
Avatar użytkownika
kasia
 
Posty: 81
Dołączył(a): 14 lut 2011, o 17:05
Lokalizacja: okolice trójmiasta
Nr gadu-gadu: 1503657

Re: Litwa, Łotwa i Estonia!

Postprzez zlo1991 » 14 cze 2012, o 00:30

Wyczytałem takie rzeczy w opisach państw na kilku stronach podróżniczych. Wystarczy wpisać w googlach np. "Litwa autostop". Nie traktuję tych informacji na super poważnie, ale jakieś ziarenko prawdy może mają :P
Informacje w dziale "kraje" już wcześniej sobie przejrzałem, za dużo ich nie ma :)

Jeśli chodzi o miejsca, to moja wiedza na temat państw nadbałtyckich jest dość mała. Na pewno muszę zobaczyć wszystkie trzy stolice ( w każdej spędzić chociaż ze dwa dni) plus któreś z wymienionych miast: Tartu, Parnu, Dyneburg, Liepaję, Kłajpedę, Kowno.
Jakie miejsca polecasz? Pewnie jeszcze jakieś inne, niż wymieniłem ;)
zlo1991
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 sie 2011, o 23:03


Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów