Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Autostop po Hiszpanii - Portugalii

Oferty kierowców za granicami naszego kraju.

Autostop po Hiszpanii - Portugalii

Postprzez elradziu » 13 cze 2011, o 23:57

Jesteście w stanie dać jakieś rady (wynikające z waszego doświadczenia) wybierając się do Hiszpanii i Portugalii? Pytanie raczej skierowane do osób które już stopowały w Hiszpanii oraz Portugalii.
Avatar użytkownika
elradziu
 
Posty: 30
Dołączył(a): 25 lip 2010, o 17:10
Lokalizacja: Lubliniec
Nr gadu-gadu: 1942850

Re: Autostop po Hiszpanii - Portugalii

Postprzez elradziu » 14 cze 2011, o 14:28

Hmmm, wydaje mi się ze do Barcelony powinno się dojechać bez większych problemów... a jak z językami u Hiszpanów oraz Portugalczyków? Jeżeli chodzi o Hiszpanię to chciał bym dojechać do sevilli.

Dostałem też info że w Hiszpanii "podobno autostop nie legalny". Ile w tym prawdy?
Avatar użytkownika
elradziu
 
Posty: 30
Dołączył(a): 25 lip 2010, o 17:10
Lokalizacja: Lubliniec
Nr gadu-gadu: 1942850

Re: Autostop po Hiszpanii - Portugalii

Postprzez Ornitolog » 15 cze 2011, o 11:43

Do Barcelony dojechać żaden problem, wydostać się z niej na południe, to już gorzej. My trasę do Valencji robiliśmy pociągami. Autostop jest tam legalny jak najbardziej. Jeśli chodzi o znajomość angielskiego, to z tym bywały problemy ale człowiek zawsze się jakoś dogada ;)
Ornitolog
 
Posty: 44
Dołączył(a): 25 paź 2010, o 13:48
Nr gadu-gadu: 609307

Re: Autostop po Hiszpanii - Portugalii

Postprzez AnizZ » 15 cze 2011, o 21:18

z angielskim różnie bywa, zależy na kogo trafić, ale szału nie ma. jechałam do Barcy, a później do Andory. do Barcy na luzie, wyjechać było ciężko, ale później już lajcik. wgłąb nie stopowałam. i jest legalnie!
Avatar użytkownika
AnizZ
Moderator
 
Posty: 190
Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:24
Lokalizacja: Wrocław
Nr gadu-gadu: 0

Re: Autostop po Hiszpanii - Portugalii

Postprzez Judyta89 » 15 cze 2011, o 23:14

Wszystko zależy w ile osób bedziecie lapac stopa, jednej osobie wiadomo ze zawsze latwiej jest cos zlapac, ja po wspolnie spedzonym (autostopikowym :) sylwestrze w Barcelonie z dwoma kolegami ruszyliśmy w stronę Portugalii bywalo ciezko. Ludzie patrzyli na nas zdziwieni ale byli tacy co wiedzieli oco chodzi.
Z Barcelony do Lizbony dojechalismy na dwa stopy, w tym jeden kierowca zabral nas na 1000km ;D tak wiec trzeba probowac. Gorzej bylo spowrotem.. Jeśli chodzi o jezyk to bywalo roznie, hiszpanie jeszcze cos kumaja po ang gorzej w portugali.

Jesli bedziecie wybierac sie do Lizbony to moge dac namiary na goscia polaka ktory pare ladnych lat tam mieszka i chetnie pokarze miasto.

Jeszcze na koniec, bardzo bardzo polecam odwiedzic Portugalie, moze nie jest jakos super bogatym i zabytkowym krajem ale ma swoj klimat ;)
Czasem chciałabym cofnąć czas...
nie po to żeby coś naprawić,
tylko żeby przeżyć to jeszcze raz..!
Avatar użytkownika
Judyta89
 
Posty: 29
Dołączył(a): 20 cze 2010, o 01:28
Lokalizacja: Poznań
Nr gadu-gadu: 0

Re: Autostop po Hiszpanii - Portugalii

Postprzez Judyta89 » 15 cze 2011, o 23:45

No taak przylądek Roca, tak bardzo chcieliśmy o niego zachaczyc ale niestety nie bylo nam dane postawic tam stopy ;P teraz mam powod zeby tam wrocic a pozniej odbic np w str Porto, tez piekne miasto ;D
Czasem chciałabym cofnąć czas...
nie po to żeby coś naprawić,
tylko żeby przeżyć to jeszcze raz..!
Avatar użytkownika
Judyta89
 
Posty: 29
Dołączył(a): 20 cze 2010, o 01:28
Lokalizacja: Poznań
Nr gadu-gadu: 0

Re: Autostop po Hiszpanii - Portugalii

Postprzez elradziu » 16 cze 2011, o 15:40

To może pytanie z innej półki. Jeżeli możecie piszcie w jakich miastach byliście i jak najłatwiej było się wydostać i w jakim kierunku.... jeżeli jeszcze oczywiście pamiętacie :p
Avatar użytkownika
elradziu
 
Posty: 30
Dołączył(a): 25 lip 2010, o 17:10
Lokalizacja: Lubliniec
Nr gadu-gadu: 1942850

Re: Autostop po Hiszpanii - Portugalii

Postprzez Judyta89 » 16 cze 2011, o 16:41

według mnie to nie ma reguły jesli chodzi o miejsce łapania stopa, dla innych może to być super miejsce a ty możesz utknąć tam na 2godz czy wiecej :) wybieraj miejsca gdzie jesteś dobrze widoczny i aby kierowca mial gdzie sie zatrzymac.

Czasem po prostu trzeba poczekać dłużej na tego zajebiaszczego kierowce ;)
Czasem chciałabym cofnąć czas...
nie po to żeby coś naprawić,
tylko żeby przeżyć to jeszcze raz..!
Avatar użytkownika
Judyta89
 
Posty: 29
Dołączył(a): 20 cze 2010, o 01:28
Lokalizacja: Poznań
Nr gadu-gadu: 0

Następna strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów