Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Włochy - Rzym

Oferty kierowców za granicami naszego kraju.

Włochy - Rzym

Postprzez Sagitta » 26 mar 2011, o 20:08

Ponieważ sporo osób wybiera się do Rzymu na beatyfikację JPII (w tym ja i Monika), myślę, że taki temat się ogólnie przyda.

Co bardziej doświadczeni autostopowicze mogą doradzić na temat wyprawy do Rzymu? Którędy jechać? Na co uważać? Co jeszcze warto wiedzieć?

Będę wdzięczna (i pewnie nie tylko ja) za wszystkie rady :)
"Vivre ma vie comme un gitan..."
Sagitta
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 gru 2010, o 22:39

Re: Włochy - Rzym

Postprzez An. » 6 kwi 2011, o 14:12

Jarząbek a dlaczego nie przez Czechy i Austrię? Możesz coś więcej napisać?

Trochę słyszałam, że po Włoszech ciężko się jeździ, że pederaści jacyś łażą, z żółtymi papierami itp. Wiem, że Brno omijać z daleka, coś więcej?

Wybieram się do Boloni. Bardzo będę wdzięczna za kolejne wskazówki :-)
'Idź własną drogą, a ludzie niech mówią co chcą' /Dante Alighieri/
Avatar użytkownika
An.
 
Posty: 24
Dołączył(a): 14 lut 2011, o 20:21
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Nr gadu-gadu: 0

Re: Włochy - Rzym

Postprzez Sagitta » 10 kwi 2011, o 20:16

A jak ze spaniem? Nikt się nie będzie czepiał jak rozbijemy się z namiotem gdzieś w lesie albo będziemy spać pod chmurką w parku?

I w ogóle jak idzie stop we Włoszech? Włosi chętnie podwożą?
"Vivre ma vie comme un gitan..."
Sagitta
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 gru 2010, o 22:39

Re: Włochy - Rzym

Postprzez Raziel89 » 10 kwi 2011, o 21:14

W lesie w Rzymie? - to nie w centrum na pewno ;d. Ja tam lasów nie widizałem xD a w parkach nie ma szans moim zdaniem. Karabinierzy nie są prostymi przeciwnikami ;) a najtańszy - a podobno jeden z tańszych campingów to Camping Village Roma gdzie za 2 osoby i namiot płąciliśmy.... 27 euro za noc. I to był tani camping najblizej centrum - czyli jedyne paręnaście km od niego (ok 30 minut jazdy do centrum, pierw autobusem potem metrem) - moje dane z 2009 roku, więc nie wiem czy nie przestarzałe już trochę.
Nie myśl o tym co robisz - rób to o czym myślisz!

www.kamil.autostopik.pl
Avatar użytkownika
Raziel89
 
Posty: 115
Dołączył(a): 6 lis 2010, o 21:19
Lokalizacja: Ruda Śląska
Nr gadu-gadu: 8680872

Re: Włochy - Rzym

Postprzez Sagitta » 10 kwi 2011, o 21:33

Ups... No to będziemy miały mały problem. Chyba że będzie tak jak w czasie pogrzebu papieża, że ludzie spali na ulicach i nikt się temu nie dziwił. I szczerze mówiąc na to liczę. Bo jak nie to chyba się będziemy musiały zdać na boską opatrzność - teraz pewnie już wszystkie hostele, campingi i wszelkie inne noclegi są już pewnie zarezerwowane...

A las miałam na myśli gdzieś po drodze do Rzymu, w samym mieście to raczej park ;)
"Vivre ma vie comme un gitan..."
Sagitta
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 gru 2010, o 22:39

Re: Włochy - Rzym

Postprzez Raziel89 » 10 kwi 2011, o 22:44

Na trasie nie ma problemu z spaniem. Gdzieś za stacjami benzynowymi zawsze są jakieś większe krzaki żeby namiot schować w miarę :D.

a co do stopowania - w samych Włoszech nie czekałem z kumplem przeważnie dłużej niż godzinę. Raz tylko pokonaliśmy w caaaaaaaały dzień 40 km ;p, ale za to potem 1200 dnia następnego.
Czasami wydaje mi się, że stop w Włoszech jest lepszy niż w PL. Włosi są pomocni - mimo, że zdecydowana większość nie potrafi nic po angielsku to zawsze starają się pomóc, wręcz widać, że sie starają, i faktycznie chcą pomagać :D
Nie myśl o tym co robisz - rób to o czym myślisz!

www.kamil.autostopik.pl
Avatar użytkownika
Raziel89
 
Posty: 115
Dołączył(a): 6 lis 2010, o 21:19
Lokalizacja: Ruda Śląska
Nr gadu-gadu: 8680872

Re: Włochy - Rzym

Postprzez Marzena89 » 11 kwi 2011, o 15:35

Ja utknęłam najpierw ok 4h a potem pół dnia w Udine :D ale paru Włochów nas podrzucało. Za to raz gadam z Austriakiem gadka szmatka pytał skąd jesteśmy uśmiechy lalala "weźmie nas pan" "NIE" :D
Martwi mnie to co piszecie o Graz i Brnie, droga mi przez nie wypada do Splitu i to 600km krótsza niż przez Niemcy -.-'
proszę zagłosuj na mnie na stronie http://stypendiumzwyboru.absolvent.pl/a ... -tajlandii i pomóż mi wyjechać na wolontariat do Tajlandii :)

http://zapiskizpodrozy.eu/
wolontariat w RPA
autostopowe szlajanie po Europie
Avatar użytkownika
Marzena89
 
Posty: 90
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 01:03
Lokalizacja: Ostrowiec Św./Wrocław
Nr gadu-gadu: 2478126

Następna strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów