Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Wenecja- pierwszy raz!

Oferty kierowców za granicami naszego kraju.

Wenecja- pierwszy raz!

Postprzez ernest_eb » 11 cze 2011, o 23:46

Witam!
Jestem nowym użytkownikiem tego portalu i kompletnym laikiem w podróżowaniu na autostopem! :P
Obrałem ambitny plan: Wenecja, opcjonalny czas podróży+zwiedzanie(w ograniczonym przedziale czasowym) 2tyg, koszty na przeżycie= minimum egzystencji(100 ojor), cięcia budżetowe, po kosztach (oczywiście z zabezpieczeniem w razie "W") spanie w namiocie i gdzie popadnie:P Nigdy tego nie robiłem, a chciałbym zacząć od czegoś wielkiego.
Czy moje plany wydają się wam realne biorąc pod uwagę, że moje doświadczenie oscyluje gdzieś w granicach ściółki leśnej:P I jak oceniacie moje szanse na przeżycie, wole walki mam :P A co do języków to angielski w stopniu komunikatywnym opanowałem w liceum, niestety przez studia ta sfera mojej edukacji znacznie zubożała ale to kwestia powrotu do nauki :D
Avatar użytkownika
ernest_eb
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 cze 2011, o 21:25
Lokalizacja: Lublin/Zamość/Tomaszów Lub.
Nr gadu-gadu: 8980021

Re: Wenecja- pierwszy raz!

Postprzez Amber » 12 cze 2011, o 01:12

Ho-ho! :D
Ja Ci powiem, że przeżyjesz i zajedziesz o wiele dalej, niż Ci się wydaje. Rok temu chciałam obrać dokładnie taką samą trasę (a nigdy wcześniej nie jeździłam stopem i nie spałam na dziko). Wyszła ponad 3-tygodniowa podróż z jeszcze 9 takimi wariatami jak ja. I nie tylko do Wenecji, ale dalej przez północne Włochy, Francję, Niderlandy i do Polski :)
Ale właśnie, chcesz jechać samemu? Ja wychodzę z założenia, że w Europie zachodniej nie ma szans zginąć gdzieś z głodu/zamarznąć w nocy/nie mieć gdzie się umyć. O ile odwiedza się autostrady/główne drogi i stacje benzynowe.

A co do Wenecji - uważaj, tam na prawdę NIE MA gdzie spać :D Chyba, że na obrzeżach Mestre - miasta jeszcze na stałym lądzie, ale to spoty kawałek od właściwej Wenecji (30 minut autobusem).
Tam w sezonie turystycznym na głównej stacji kolejowej (na schodach, na zewnątrz) każdej nocy śpi masa turystów, bo wszystkie hotele i hostele są pozajmowane, więc weź to pod uwagę. Hosta też trudno znaleźć, jest ich tylko kilkunastu w samej Wenecji.
Z higieną nie ma źle - dostęp do łazienek w Hard Rock Cafee albo McDonaldzie jest :) a ponadto studzienki na ulicach.
Co do turystycznych rzeczy... mnóstwo ludzi. Ohydnie mnóstwo. Polecam Ci się zgubić jak najdalej "wgłąb", pokluczyć po uliczkach. Mapy nie opłaca się kupować, i tak nic z niej nie zrozumiesz, a drogowskazy są ;)
A i lody (gelato) najtańsze w pn Italii! 90 eurocentów!

Co więcej... pytaj, jeśli czegoś jesteś ciekaw.
"Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej."

- ale na autostradzie przecież nie można się zatrzymywać. Co ty tam robisz?
- stopuję na Gandalfa.

www.amber.autostopik.pl
Avatar użytkownika
Amber
 
Posty: 150
Dołączył(a): 14 cze 2010, o 11:48
Lokalizacja: Bytom/Katowice
Nr gadu-gadu: 2723111

Re: Wenecja- pierwszy raz!

Postprzez mathi_ » 12 cze 2011, o 02:34

Co do spania to tak jak wyżej, faktycznie nie ma tam gdzie spać. Zawsze możesz spróbować przekimać w jakiejś zakrytej łodzi których tam bezliku lub też skorzystać z dobrodziejstw małego parku który znajduję się zaraz koło dworca autobusowego. Przy odrobinie szczęścia i późną porą możesz gdzieś za drzewkiem rozbić namiot. Ale ogólnie nie polecam, cały czas się nam wydawało że ktoś chodzi w koło. .
Ważną kwestią jest też sprawa bagażu. Jesli zalezy Ci na komfortowym i miłym zwiedzaniu Wenecji najlapiej byłoby gdzieś ten plecak zostawić. Niestety przechowywanie w szafkach na dworcu kosztuje o ile mnie pamięć nie myli 5-6 euro/24, w przechowalni koło dworca jest trochę lepiej bo 4euro/24h. Jesli nie w taki sposób to inny ale zostawienie bagażu jest obowiązkowe, bo naprawdę nie fajne i mega męczące będzie chodzenie z tymi wszytskimi tobołami. Weź jakiś przewodnik/mape Wenecji bo tam ceny za takie rzeczy są z księżyca.
Powodzenia! ps I pomyśl o jakimś kompanie, tak samemu? ;)
Im bardziej podróżujesz tym dłużej żyjesz ! :)
Avatar użytkownika
mathi_
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 paź 2010, o 22:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Katowice
Nr gadu-gadu: 3932694

Re: Wenecja- pierwszy raz!

Postprzez ernest_eb » 12 cze 2011, o 03:18

Dzięki wielki z informacje :D Wenecja to była moja pierwsza myśl gdzie chciałbym dotrzeć na stopa, potem narodziła się w moich planach Hiszpania, Francja, Holandia :idea: (opcjonalnie). Mam czas wolny od 19 lipca do około 7 sierpnia, to daje mi trzy tygodnie czasu na podróżowanie. Co mógłbym zwiedzić w tym czasie? Niestety kraje spoza UE odpadają gdyż paszportu nie posiadam :oops: . Przeczytałem już raczej wszystkie posty na tym forum, znalazłem wiele przydatnych porad wykluczyłem przy okazji parę miast( Graz, Mediolan i Poznań:P). Mam zapał, mam chęci, troszeczkę środków(choć założenia są takie: wydać jak najmniej i udowodnić paru osobom, że za "grosze" da się zobaczyć więcej niż za jedną złotą kartę tatusia:P) chcę przeżyć przygodę, chcę nauczyć się pokory, chcę przezwyciężyć swoje słabości, pozbyć się tych wszystkich blokad mentalnych... Mam jedną cechę której chciałbym się pozbyć i wiem, że zmienność losu jak spotyka autostopowicza na trasie to kwintesencja takich ekspedycji.
Co do podróżowania w samotności. Chciałbym znaleźć towarzysza i powędrować na Mordor:P Tylko czy tacy chętni się znajdą?! Może Ty Amber miałabyś ochotę się gdzieś wybrać? Ja skorzystałbym z Twojego doświadczenia i instynktu samozachowawczego w zamian mógłbym zaoferować niebanalną ekspedycję i świetną zabawę. Myślałem o podróży w samotności bo dobrze się bawię wysłuchując swoich monologów chociaż wolałbym udźwięcznić je dla skromnego audytorium. Mam dość specyficzne spojrzenie na rzeczywistość, a jak będziesz miała dość to w "Milczącego Króla" zagrać też potrafię. Słucham się jak marynarz na sonarze:P I uśmiechać się potrafię, w zerówce dostałem za to Order( ponoć to obciach... nikt nie uprzedził:/). Sama widzisz, przez internet to ja tylko namiastkę swoich umiejętności prezentuję.
A tak serio lubię poczucie humoru i zazwyczaj nie dawkuję sobie tej przyjemności:D
Avatar użytkownika
ernest_eb
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 cze 2011, o 21:25
Lokalizacja: Lublin/Zamość/Tomaszów Lub.
Nr gadu-gadu: 8980021

Re: Wenecja- pierwszy raz!

Postprzez Amber » 12 cze 2011, o 12:33

O. Co do wakacji, mam raczej zupełnie odmienne plany, bo chcę się porwać na Bałkany (Czarnogóra, Albania, Macedonia i ew. pn Grecja), alternatywą jest południe Francji, ale przewiduję dla wyprawy termin właśnie od początku sierpnia do mniej-więcej 10 września. Więc dzięki za propozycję! Co prawda jestem wolna od początku lipca, ale... no, nie wiem. Po prostu jeszcze nie wiem na czym stoję z uczelnią i z ludźmi i umawiać się konkretnie będę dopiero w okolicach 26 czerwca ;)
Swoją drogą, całkiem fajna autoprezentacja :D
"Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej."

- ale na autostradzie przecież nie można się zatrzymywać. Co ty tam robisz?
- stopuję na Gandalfa.

www.amber.autostopik.pl
Avatar użytkownika
Amber
 
Posty: 150
Dołączył(a): 14 cze 2010, o 11:48
Lokalizacja: Bytom/Katowice
Nr gadu-gadu: 2723111

Re: Wenecja- pierwszy raz!

Postprzez mathi_ » 12 cze 2011, o 14:58

ernest_eb napisał(a): Co do podróżowania w samotności. Chciałbym znaleźć towarzysza i powędrować na Mordor:P Tylko czy tacy chętni się znajdą?! Może Ty Amber miałabyś ochotę się gdzieś wybrać?


heh już widzę Anie w roli dzielnego Sama. . ;D
Im bardziej podróżujesz tym dłużej żyjesz ! :)
Avatar użytkownika
mathi_
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 paź 2010, o 22:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Katowice
Nr gadu-gadu: 3932694

Re: Wenecja- pierwszy raz!

Postprzez ernest_eb » 12 cze 2011, o 16:23

Co mi drodzy koledzy i koleżanki powiecie na temat tego jak wydostajemy się z dużych zagranicznych miasta, nie znając języka tubylców w kierunku wylotówek? :P Ewentualnie ja mogę być Sam, nich Frodo prowadzi :P
Avatar użytkownika
ernest_eb
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 cze 2011, o 21:25
Lokalizacja: Lublin/Zamość/Tomaszów Lub.
Nr gadu-gadu: 8980021

Re: Wenecja- pierwszy raz!

Postprzez mathi_ » 12 cze 2011, o 20:01

Chyba nie ma jakiejś określonej metody na wyjazd z duzych miast. Zawsze wiąże się t oz jakimś problemem. Najlepiej znaleść sobie miejscówkę przy głównej drodze wyjazdowej z miasta która dobiega do wylotówki. Kieruj się znakami dokąd dana droga prowadzi posiłkując się mapą.
jesli chodzi o wyjazd z wenecji jest stosunkowo prosto wjechać i wyjechać z miasta. Jadąc od północy w stronę włoch,(autostrada E55) nalezy wysiąść na pierwszej stacji benzynowej zaraz niedaleko po wjeżdzie do miasta w obrebie Wenecji (tamtejsi kierowcy z pewnością bądą wiedzieli o którą chodzi)
Droga ze stacji benzynowej do przystanku autobusowego jest stosunkowo krótka i łatwa ale wygodniej będzie gdy wrzucę mała mapkę: (Punkt F to przystanek autobusowy w stronę Wenecji, ogólnie wszystkie jeżdżą do Wenecji więc nie ma obawy że wsiądzie się do złego autobusu.)

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Nieznana+droga&daddr=Via+Terraglietto+to:45.522098,12.248763+to:45.521776,12.24353+to:45.519935,12.238714+to:45.517811,12.238241&hl=pl&geocode=FcSntgIdgg67AA%3BFUOZtgIdWvq6AA%3B%3B%3B%3B&mra=mi&mrsp=5&sz=19&dirflg=w&sll=45.517897,12.238512&sspn=0.00146,0.002411&ie=UTF8&ll=45.516497,12.240164&spn=0.011683,0.01929&t=h&z=16

Droga z Wenecji jest bardzo podobna. Na dworcu autobusowym w Wenecji wsiadamy do autobusu w kierunku TREVISO i wysiadamy w tym samym miejscu w którym wsiedliśmy za pierwszym razem (rzecz jasna po przeciwnej stronie drogi) Nazwa przystanku to VIA TERRAGLIO 5/30 (Dodadkowym punktem orientacyjnym może być wieża telewizyjna która jest w pobliżu przystanku.)
Wracamy tą samą drogą którą szliśmy ze stacji benzynowej do momentu pokazanym w mapce poniżej przy punkcie A:

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Via+Terraglietto&daddr=45.522098,12.248763+to:45.521776,12.24353+to:45.519935,12.238714+to:45.517811,12.238241+to:Via+Terraglietto+to:Via+Vallon+to:Via+Vallon+to:Via+Vallon+to:45.525264,12.261845&hl=pl&geocode=FUOZtgIdWvq6AA%3BFbKctgIdu-a6AA%3BFXCbtgIdStK6AA%3BFT-UtgIder-6AA%3BFfOLtgIdob26AA%3BFQOXtgIdgQa7AA%3BFROgtgIdwAe7AA%3BFT6ktgId5Q67AA%3BFdijtgId_ha7AA%3B&mra=mi&mrsp=9&sz=17&dirflg=w&sll=45.523796,12.260088&sspn=0.005841,0.009645&ie=UTF8&ll=45.521939,12.256987&spn=0.011681,0.01929&t=h&z=16

Dojście w obie strony zajmuje około 25 minut.
Im bardziej podróżujesz tym dłużej żyjesz ! :)
Avatar użytkownika
mathi_
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 paź 2010, o 22:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Katowice
Nr gadu-gadu: 3932694

Następna strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron