Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Turcja, Armenia

Oferty kierowców za granicami naszego kraju.

Re: Turcja, Armenia

Postprzez fozi » 19 cze 2011, o 15:37

hmm to zeby Ci zaciemnic obraz Turcji to ja napisze o swoich doswiadczeniach :P

przez wschodnia Turcje tylko przejezdzalem ale przezycia mialem pozytywne. Typu : ludzie zapraszajacy nas do domow na poczestunek lub nocleg(spieszylismy sie wiec nie skorzystalismy), na stacji paliw pozwolili nam za fri zadzwonic do Polski potem ulokowali w pobliskim hotelu robotniczym gdzie dostalismy nocleg i poczestunek,
w Tatvanie poznalismy Kurda ktory jak sie okazalo zajmowalal sie lokalnym biznesem turystycznym - dostalismy
obiad w jego restauracji a nastepnego dnia chcial nas wziasc za fri na jakis wulkan czy jakas tam gore. (zreszta
jakbyscie tam byli to polecam sie zakrecic kolo poczty w tatvanie bo obok jest kafejka internetowa tego Kurda,
jest szansa ze was zagadnie tak jak to bylo z nami :P zreszta opowiadal ze w poprzednich latach juz spotykal
stopowiczow z Polski :P) I jeszcze dodam stopowanie bylo tam ekstremalnie proste podobnie jak w innych czesciach Turcji.

co do kwestii bezpieczenstwa : tereny pd-wsch Turcji(choc glownie raczej gory na pograniczu Turcja-Irak) sa miejscem aktywnosci Kurdyjskim partyzantow co jest wlasnie powodem obecnosci wiekszej liczby zolnierzy tureckich. Spotkala nas raz kontrola dokumentow oraz przejezdzajac przez gory natknlismy sie na oddzial saperow( choc bylo to juz na pograniczu z Irakiem). Z takich incydentow to bylo tyle.

wschodnia turcja wydaje mi sie ciekawa z kilku powodow - kulturowych(Kurdowie), historycznych(przed tzw. rzezia
Ormian byly to rdzenne tereny ormianskie, Turcy pzrez lata starali sie zatrzec slady tej kultury), krajobrazowych,
oraz braku masowej turystyki. Ale to tylko moja subiektywna opinia :P

I jeszcze jedna sprawa - jezeli wybieraja sie z Toba w ta podroz do Turcji jakies niewiasty i chca miec podroz w miare komfortowa to tez radzilbym zebrac na forach garsc porad :P:P
fozi
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25 lis 2010, o 12:07
Lokalizacja: Gorlice/Krk
Nr gadu-gadu: 2176908

Re: Turcja, Armenia

Postprzez tomasz_parys » 20 cze 2011, o 17:43

jesli chodzi o wyjazdy do krajow Islamistycznych to warto poczytac i dowiedziec sie troche w tym temacie bo teroretycznie nikt ci nic nie zrobi, ale jak uszanujesz ich religie czy kulture to beda sie cieszyc i napewno beda milsi i pozytywniej beda nastawieni.

Wiec ja tam jezdzilem w dlugich spodniach. Jesli chodzi o kobiety to dobrze to wystarczy chustka na glowie nawet nie musi zakrywac wszystkich wlosow wazne zeby byla, i zeby mialy jakas bluzke czy inne cos zakrywajace tylek no i podstawowo dlugi rekaw. faceci maja w tej kwestii troche lepiej bo moga. tam jest nieco inny klimat ze na spokojnie i bez problemu da sie wytrzymac w dlugich spodniach.

bedac w turcji i iranie to mam wrazenie ze kobiety w iranie sa bardziej szanowane i inaczej traktowne, bo w iranie kobiety na ulicy podchodzily i zagadywaly a w turcji wrecz przeciwnie uciekaly i w ogole nie chcialy gadac, a w domach to sie chowaly i w ogole nie wychodzily, bo mialem okazje przebywac w tureckim domu nie tylko we mnie rzucali kamieniami:) czasami ktos zaprosil:) herbata to norma ale czasami ludzie zapraszali tez na jakies sniadanie.

Ta odmiennosc w iranie i w turcji to napewno wynika z odmiennych odlamow Islamu (ale nie mam pojecia gdzie jest taki bo sie na tym nie znam) wiec jak ktos wie to moze napisac

wiec przed wyjazdem warto poszukac w internecie i poczytac:)
http://www.tomaszparys.com - relacje z wyjazdów
http://stocki-photo.com/ - Stock Photography Royalty-free czyli zarabiaj na sprzedaży zdjęć w internecie
Avatar użytkownika
tomasz_parys
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7 gru 2010, o 19:14
Nr gadu-gadu: 3198019

Poprzednia strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron