Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Toruń - Bieszczady poproszę o rady ;)

Oferty kierowców za granicami naszego kraju.

Toruń - Bieszczady poproszę o rady ;)

Postprzez Kubacki » 29 sty 2011, o 16:48

Witam, tak jak napisałem w temacie chcę wybrać się stopem w Bieszczady i pochodzić po górach parę dni. Jechać chciałbym dopiero w marcu lub na początku kwietnia. Zastanawiam się czy lepiej nocować na jakimś polu namiotowym czy w schronisku. Nigdy nie podróżowałem w ten sposób więc mam zero doświadczeń i sporo wątpliwości, przede wszystkim:
- którędy, jaką wybrać trasę ?
- czy nie utknę na końcowych kilometrach ( mniej uczęszczane drogi ) ?
- Czy da się przejechać te jakieś 600 km w jeden dzień ?
To mi na razie przyszło do głowy, doradźcie coś :mrgreen:
Kubacki
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 sty 2011, o 14:05
Lokalizacja: Toruń
Nr gadu-gadu: 0

Re: Toruń - Bieszczady poproszę o rady ;)

Postprzez Kubacki » 29 sty 2011, o 18:06

Możliwe ale czy w miarę prawdopodobne? A wiesz jaki jest tam ruch w Bieszczadach czy idzie tam coś złapać? Bo to w sumie będzie wczesna wiosna.
Kubacki
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 sty 2011, o 14:05
Lokalizacja: Toruń
Nr gadu-gadu: 0

Re: Toruń - Bieszczady poproszę o rady ;)

Postprzez Bobas » 29 sty 2011, o 20:24

Namiot marzec/kwiecien ? Bez doswiadczenia ? raczej odpada nawet w maju sa temperatury poniżej zera. Stopa da sie jak najbardziej zlapać nawet w Bieszczadach bo ruch jest normalny ale to też kawestia szczęscia bo czasem krótka trase trzeba jechac kilkoma samochodami więc wez pod uwage np nocleg w lesku... jest tam fajne i tanie schronisko mlodziezowe.
Avatar użytkownika
Bobas
 
Posty: 15
Dołączył(a): 8 maja 2010, o 13:22
Lokalizacja: Bieszczady/Rzeszów
Nr gadu-gadu: 8007191

Re: Toruń - Bieszczady poproszę o rady ;)

Postprzez Kubacki » 29 sty 2011, o 22:02

Bobas napisał(a):Namiot marzec/kwiecien ? Bez doswiadczenia ? raczej odpada nawet w maju sa temperatury poniżej zera.

Czyli raczej nocowanie w schronisku będzie lepszym pomysłem, to nawet ma swoje dobre strony bo namiot trochę waży. Mam nadzieję że uda mi się dojechać w ten jeden dzień :D
Mam jeszcze jedno pytanie jak by wyglądał powrót w stronę na Katowice. Chodzi mi głównie o to jak wygląda łapanie stopa na autostradzie?
Kubacki
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 sty 2011, o 14:05
Lokalizacja: Toruń
Nr gadu-gadu: 0

Re: Toruń - Bieszczady poproszę o rady ;)

Postprzez tomasz_parys » 30 sty 2011, o 00:16

ja bym sie do lodzi nie pchal, planuj trase tak zeby "zaliczyc" po drodze jak najmniej duzych miast. bo jesli bedziesz mial pecha to mozesz stracic mase czasu zeby dostac sie na wylotowke miasta. Tymbardziej chcac jechac z lodzi na piotrkow to jest masa do przejechania na wylot.

jesli chodzi o 600km w jeden dzien to przy odrobinie szczescia jest to realne no chyba ze wlasnie bedziesz musial kombinowac w lodzi czy innym wiekszym miescie z wylotem to twoje szanse spadaja. bo w marcu jeszcze jednak nie jest jakos specjalnie dlugo jasno.

Jesli chodzi o spanie w namiocie to to chyba najlepsze rozwiazanie jestes wtedy niezalezny. rozbijasz sie gdzie chcesz i jesli cie zastanie noc na trasie nie martwisz sie o nocleg. dobry spiwor i po problemie.
http://www.tomaszparys.com - relacje z wyjazdów
http://stocki-photo.com/ - Stock Photography Royalty-free czyli zarabiaj na sprzedaży zdjęć w internecie
Avatar użytkownika
tomasz_parys
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7 gru 2010, o 19:14
Nr gadu-gadu: 3198019

Re: Toruń - Bieszczady poproszę o rady ;)

Postprzez jedras9999 » 30 sty 2011, o 00:30

Też bym raczej odradzał jazdę przez Łódź. Lepiej chyba na Radom śmigać. Jeśli chodzi o dojechanie w jeden dzień to faktycznie jest opcja, że dojedziesz ale pamiętaj, że to autostop i niczego nie możesz być pewny. Dlatego mimo wszystko, nawet jeśli zamierzasz spać w schronisku to radził bym ten namiot zabrać ze sobą.
Avatar użytkownika
jedras9999
 
Posty: 38
Dołączył(a): 12 gru 2010, o 19:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Nr gadu-gadu: 1915499

Re: Toruń - Bieszczady poproszę o rady ;)

Postprzez Kubacki » 30 sty 2011, o 03:38

Chyba z tym przebijaniem się przez duże miasta nie powinno być aż tak źle ? Chyba znajdzie się jakiś "empek" którym można się zabrać na koniec miasta. W sumie trasa to też chyba trochę zależy od przypadku - jeśli trafie na kogoś, kto będzie jechał nie do końca tak jak zaplanuję ale za to daleko, to warto raczej zrezygnować z zaplanowanej trasy. Może pierwszego samochodu poszukam przez neta, czy to dobry pomysł?
Kubacki
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 sty 2011, o 14:05
Lokalizacja: Toruń
Nr gadu-gadu: 0

Re: Toruń - Bieszczady poproszę o rady ;)

Postprzez tomasz_parys » 30 sty 2011, o 12:24

teoretycznie mozesz probowac szukac czegos na serwisach do autostopowiczow ale z doswiadczenia wiem ze tam sa oferty w wszystkich kierunkach tylko nie w tym w ktorym sie akurat jedzie.

kazde duze miasto to raczej problem w jakims stopniu a jesli sie go nie zna i nie wie gdzie sie ustawic to tymbardziej.

Po za tym istnieje duze prawdopodobienstwo ze lapiac z lodzi dojedziesz tylko na 1 przed piotrkowem a zeby jechac pozniej na kielce musisz sie przebic przez cale miasto. BO wiekszosc ludzi z lodzi wlasnie leci na katowice a nie na kielce ewentualnie na radom. z tym ze jesli jechac na radom to wtedy nie ma potrzeby jechania przez lodz.

To juz sam musisz sie zastanaowic jak chcesz jechac. Najwazniejsze to wybrac najbardziej optymalna trase mozliwie najbardziej "glowna" z duza iloscia TIR-ow omjajac duze miasta.

W lodzi jesli ktos wyrzuci cie na poczatku lodzi to masz raczej pewne ze musisz jechac przynajmniej dwoma autobusami na wylot. i wtedy traci sie najwiecej czasu zeby znalezc jakiegos busa dowiedziec sie ktorym jechac i gdzie jechac. i pozniej jeszcze sie przebic przez cale miasto. jak masz szczescie przelatujesz jednym jak masz pecha to kilkoma. a jak masz duze szczescie lapiesz kogos kto leci dalej.

Tak czy inaczej wszystko zalezy od szczescia. Pojedziesz to zobaczysz jak to jest nabedziesz doswiadczenia i nastepnym razem bedziesz juz wiedzial. Z tym ze namiot lepiej zabrac bo jednak 600km w okresie wiosennym to troche jest.
http://www.tomaszparys.com - relacje z wyjazdów
http://stocki-photo.com/ - Stock Photography Royalty-free czyli zarabiaj na sprzedaży zdjęć w internecie
Avatar użytkownika
tomasz_parys
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7 gru 2010, o 19:14
Nr gadu-gadu: 3198019

Następna strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów