Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Pierwsza podróż - Włochy. Warto?

Oferty kierowców za granicami naszego kraju.

Pierwsza podróż - Włochy. Warto?

Postprzez Sagitta » 3 sie 2011, o 16:07

Zastanawiam się nad wyjazdem stopem we wrześniu do Włoch, na jakieś 2 tygodnie. Problem polega na tym, że nie mam praktycznie żadnego doświadczenia w stopowaniu i to byłaby moja pierwsza wyprawa, dlatego mam mnóstwo wątpliwości czy powinnam jechać stopem, czy jednak nie. Na chwilę obecną mam: zapał, pieniądze, namiot i znajomość włoskiego na poziomie komunikatywnym. Nie mam: towarzysza/towarzyszki, konta na CS ani na HC, żadnego doświadczenia ani ustalonej trasy. Poza tym mam też sporo obaw związanych głównie z noclegami i z tym że, jak czytałam, Włochy to kraj mało gościnny dla autostopowiczów (zakaz łapania stopa, czepiający się karabinierzy).

Co o tym sądzicie? Czy taka wyprawa dla kogoś kto nie ma żadnego doświadczenia to sensowny pomysł czy może lepiej żebym na razie odłożyła te plany i zaczęła przygodę ze stopem od jeżdżenia po Polsce?
"Vivre ma vie comme un gitan..."
Sagitta
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 gru 2010, o 22:39

Re: Pierwsza podróż - Włochy. Warto?

Postprzez tomasz_parys » 5 sie 2011, o 08:50

hey

moim zdaniem to powinnas sama najlepiej wiedziec czy chcesz tam pojechac czy nie?bo jesli naprawde chcesz to kup mape spakuj plecak i ruszaj, a jesli niby chcesz ale jednak nie to lepiej nie jechac. najwazniejsze to chciec jak juz sie chce to trzeba to zrealizowac.

skoro masz kase i namiot to teraz jeszcze kup sobie mape albo atlasik europy i ewentualnie mozesz kogos poszukac. bo na pierwszy raz to lepiej z kims.

jesli chodzi o wlochow i lapanie stopa to jest srednio to fakt, ale nie jest to jakies mocno uciazliwe. oczywiscie sa bardziej przyjazne kraje dla autostopowiczow ale da sie zyc.

wiec odpowiedz sobie na pytanie czy naprawde chcesz jesli chcesz to nic nie powinno byc dla ciebie przeszkoda:) wiec jedz i baw sie dobrze:)
http://www.tomaszparys.com - relacje z wyjazdów
http://stocki-photo.com/ - Stock Photography Royalty-free czyli zarabiaj na sprzedaży zdjęć w internecie
Avatar użytkownika
tomasz_parys
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7 gru 2010, o 19:14
Nr gadu-gadu: 3198019

Re: Pierwsza podróż - Włochy. Warto?

Postprzez Endrju88 » 21 sie 2011, o 09:21

Poczytaj wątek o Włoszech w krajach, znajdziesz trochę informacji.

Generalnie nie polecam Włoch, szczególnie na pierwszy raz, można się zniechęcić.
Ale to tylko moja opinia.

Maniek -> Co do cierpliwości: gdy trasę 160 km robisz w 10 godzin, to i ona (cierpliwość) jest na wykończeniu ;)
www.dziennikiautostopowe.pl

"Rzeczy trudne wymagają czasu, rzeczy niemożliwe wymagają więcej czasu"
Avatar użytkownika
Endrju88
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 cze 2011, o 12:59
Lokalizacja: Poznań
Nr gadu-gadu: 8254311


Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów