Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Dylematy trasy z Monachium do Szwajcarii i dalej Słowenii

Oferty kierowców za granicami naszego kraju.

Dylematy trasy z Monachium do Szwajcarii i dalej Słowenii

Postprzez diego10 » 21 cze 2011, o 14:33

Cześć. Po raz wtóry muszę skorzystać z waszej rady. Mam kilka poniższych pytań.
1) Chcę się dostać z Monachium do Lozanny w Szwajcarii możliwie jak najszybciej, stąd pytanie o drogę. Biorę pod uwagę z Monachium wylot autostradą E 54 i dalej E43 aż do St. Gallen. Dalej E 60 do Zurichu i stąd piechotą przez miasto właśnie gdzie? Czy jechać na Berno przez Lucernę i stamtąd E 27 do samej Lozanny czy lepiej jechać zaczynając w Aargau za Zurychem na Biel przez Neuchatel prosto do Lozanny? Z tego co widzę przy opcji nr 2 trzeba łapać z Aargau przy skrzyżowaniu autostrady nr 1 i E 60 i dalej już do Biel. Która z tych tras jest lepsza, mniej czasochłonna i kombinacyjna i co ważniejsze, krótsza?
Zakładam, że znajdę się w Lozannie do wieczora, jeśli Monachium opuszczę do godziny powiedzmy 9:00-10:00 rano. Czy jestem w błędzie? :)

2) Mój problem nr 2 (większy) to dostać się z Lozanny (kolejnego już pewnie dnia od rana) do Ljublany. Niby google maps mi pokazuje, że nie obędzie się bez przejechania Mediolanu i Bresci, Werony, Padovy i Mestre autostradą A 4 aż do Triestu. Czy to najszybsza trasa? (bo pewnie nie opłaci mi się tłuc przez całą Szwajcarię na Bolzano i dalej Udine skąd blisko do Triestu, mimo tego, że dzięki temu ominąłbym te duże włoskie miasta- to nieciekawa perspektywa zaliczać od Mediolanu po Mestre). I kwestia druga to jak w ogóle jechać na tę A 4 z Lozanny? Nr 9 do Varese i dalej do Monzy to dobra opcja? Tak na marginesie, z Bresci do Mestre przez Treviso widze jest jeszcze żółta droga główna vis a vis autostrady A 4 i dalej do Ajdovsciny na Słowenii, skąd głównymi można też dojechać do Ljubljany. Czy to dobra alternatywa czy lepiej trzymać się aż do Triestu tej autostrady?
Rysując tę sytuację mniej więcej, ile mi zejdzie relatywnie dostanie się z Lozanny do Ljubljany? Zakładam, że gdzieś we Włoszech pewnie wypadł by mi nocleg na dziko, ale czy 2 dni to możliwe do zrobienia tej trasy? Z Ljubljany już sobię poradzę myślę spokojnie, ale opuszczenie możliwie szybko drogiej Szwajcarii i średnio przyjaznych dla autostopowiczów (co wyczytałem z różnych relacji) Włoch, wydają się być dla mnie priorytetowe i chciałbym mieć to możliwie szybko za sobą.
Z góry dziękuję za dowolne sugestie, które z pewnością wezmę pod uwagę i pozdrawiam! :)
diego10
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 15:39

Re: Dylematy trasy z Monachium do Szwajcarii i dalej Słoweni

Postprzez diego10 » 21 cze 2011, o 15:50

Ok, wykorzystam tę radę i nie będę łapał w Mediolanie, skoro mówisz, że ciężko. Zastanawiam się tylko czy jest sens ryzykować karę za brak biletu skoro z Mediolanu do Monzy, jak teraz sprawdziłem, koszt biletu wynosi około 2 euro, zaś pociągi kursują co 20 minut :)
diego10
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 15:39


Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron