Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Bośnia i Hercegowina pytanie

Oferty kierowców za granicami naszego kraju.

Bośnia i Hercegowina pytanie

Postprzez Legion1 » 29 cze 2011, o 09:52

Witam
Za lekko ponad 2 tygodnie planuję wyruszyć w kolejną podróż autostopową. Moja trasa wygląda mniej więcej tak: Polska-Słowacja-Węgry-Chorwacja-Czarnogóra-Bośnia-Serbia-Węgry-Słowacja-Polska. No i moje pytanie brzmi czy podróżowanie po Bośni jest łatwe i bezpieczne? Bo zastanawiałem się nad małą zmianą na następującą trasę:Polska-Słowacja-Węgry-Chorwacja-Czarnogóra-Albania-Macedonia-Serbia-Węgry-Słowacja-Polska. Nie zagłębiam się teraz w miasta, które planuję odwiedzić tylko chodzi mi o sam przejazd przez wskazane kraje. Lepsza i wygodniejsza Bośnia czy z ominięciem Bośni ale za to z Albanią i Macedonią? Czekam na opinie :)
Avatar użytkownika
Legion1
 
Posty: 37
Dołączył(a): 20 lut 2011, o 22:52
Lokalizacja: Legionowo
Nr gadu-gadu: 7555439

Re: Bośnia i Hercegowina pytanie

Postprzez Raziel89 » 29 cze 2011, o 15:05

Od kumpla który podróżował w tamtych rejonach słyszałem jedno zdanie "Omijaj Albanię jak najszerszym łukiem i nie pytaj dlaczego" - więc nie pytałem.... :D
Nie myśl o tym co robisz - rób to o czym myślisz!

www.kamil.autostopik.pl
Avatar użytkownika
Raziel89
 
Posty: 115
Dołączył(a): 6 lis 2010, o 21:19
Lokalizacja: Ruda Śląska
Nr gadu-gadu: 8680872

Re: Bośnia i Hercegowina pytanie

Postprzez kr3tu89 » 29 cze 2011, o 19:48

wszystkie jak najbardziej przejezdne z czego macedonia to autostopowy numer 1 w europie ;)
kr3tu89
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9 maja 2010, o 23:39

Re: Bośnia i Hercegowina pytanie

Postprzez Amber » 29 cze 2011, o 20:19

Dlaczego omijać Albanię? :P W tym roku właśnie tam chcę jechać (Czarnogóra, Albania, Macedonia, Pn Grecja).
"Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej."

- ale na autostradzie przecież nie można się zatrzymywać. Co ty tam robisz?
- stopuję na Gandalfa.

www.amber.autostopik.pl
Avatar użytkownika
Amber
 
Posty: 150
Dołączył(a): 14 cze 2010, o 11:48
Lokalizacja: Bytom/Katowice
Nr gadu-gadu: 2723111

Re: Bośnia i Hercegowina pytanie

Postprzez Legion1 » 29 cze 2011, o 20:57

No to już nie wiem co robić :D perspektywa Mostaru i Sarajewa kusi równie bardzo jak Tirana i Skopje :) a wszystkiego na raz się niestety nie da :cry:
Avatar użytkownika
Legion1
 
Posty: 37
Dołączył(a): 20 lut 2011, o 22:52
Lokalizacja: Legionowo
Nr gadu-gadu: 7555439

Re: Bośnia i Hercegowina pytanie

Postprzez Raziel89 » 30 cze 2011, o 01:32

Jedź! Opinie innych - spoko, warto znać. A najlepiej i tak się samemu przekonać!

Wczoraj jechałem stopem z młodą dość kobietą, która była tydzień na Sycylii - wydawałoby sięrejon, w którym jest niebezpiecznie ze względu na mafię i morderstwa, haracze i inne tego typu historie znane z Holiłudu - a prwada jest podobno, taka że to własnie holiłud daje mylne pojęcie. A ludzie są tam prze-mili wg niej :d. i jest tanio! xD
Nie myśl o tym co robisz - rób to o czym myślisz!

www.kamil.autostopik.pl
Avatar użytkownika
Raziel89
 
Posty: 115
Dołączył(a): 6 lis 2010, o 21:19
Lokalizacja: Ruda Śląska
Nr gadu-gadu: 8680872

Re: Bośnia i Hercegowina pytanie

Postprzez Amber » 30 cze 2011, o 08:08

Ja bym odpuściła nastawianie się na zwiedzanie większych miast, bo można się sporo rozczarować ;) zresztą, one przeważnie nie dają obrazu samego państwa, ludzi i chociaż Bałkany są młode, to zdecydowanie polecam pokluczyć po mniejszych mieścinach i tych turystycznych i nie.

A co do stereotypów - prawda :) w rejonach "niebezpiecznych" też żyją przecież normalni ludzie. Dzieci chodzą do szkoły, młodzi biorą ślub - życie się toczy dalej. A i samochody jeżdżą - to nie dżungla! Co innego, gdyby ktoś chciał jeszcze niedawno jechać na północ Afryki ;)
"Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej."

- ale na autostradzie przecież nie można się zatrzymywać. Co ty tam robisz?
- stopuję na Gandalfa.

www.amber.autostopik.pl
Avatar użytkownika
Amber
 
Posty: 150
Dołączył(a): 14 cze 2010, o 11:48
Lokalizacja: Bytom/Katowice
Nr gadu-gadu: 2723111

Re: Bośnia i Hercegowina pytanie

Postprzez Legion1 » 30 cze 2011, o 10:15

Co do miast to planowałem mniej więcej zobaczyć następujące: Rijeka, Split, Makarska,Dubrownik(Chorwacja), Kotor(Czarnogóra) , Mostar, Sarajewo (BiH), Belgrad, Nowy Sad (Serbia), ewentualnie jeśli byłaby Albania I Macedonia to może Tiranę(aczkolwiek jest dość daleko) i Skopje. To czego się najbardziej obawiam to wydostawanie się z tych większych miast :D pamiętam jakie problemy miałem z wydostaniem się z Paryża ostatnio :(
Avatar użytkownika
Legion1
 
Posty: 37
Dołączył(a): 20 lut 2011, o 22:52
Lokalizacja: Legionowo
Nr gadu-gadu: 7555439

Następna strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron