Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Autostop- USA

Oferty kierowców za granicami naszego kraju.

Re: Autostop- USA

Postprzez blueberries » 15 paź 2010, o 20:37

też miałam taki pomysł, z tym, że chciałam najpierw popracować przez 1,5 miesiące, a przez resztę wakacji pojeździć po całym kraju i zwiedzać :) Więc tez bym była zainteresowana informacjami ;>
Avatar użytkownika
blueberries
 
Posty: 94
Dołączył(a): 20 kwi 2010, o 18:37
Lokalizacja: Krk
Nr gadu-gadu: 0

Re: Autostop- USA

Postprzez AnizZ » 15 paź 2010, o 21:02

a to z Santą myśleliśmy o czymś podobnym, ale to nie teraz jeszcze. jeśli o USA chodzi, to byłam tam w tym roku, ale stopem nie musiałam jeździć. zwróciłam troszkę uwagę na to co i jak, ale z własnego doświadczenia powiedzieć nie mogę. tam drogi są takie po 6 pasów czasem, więc z łapaniem to tak jak u nas na autostradach, ale wydaje mi się, że trochę trudniej. zostają wjazdy/zjazdy/stacje itd. na normalnych drogach to już normalnie wygląda. tam jest ogromna sieć dużych dróg. i plusem jest to, że często ludzie jeżdżą na duże odległości. kilku stopowiczów widziałam tam podróżując :) na tych wielkich drogach raczej ludzie nie cisną aż tak jak u nas. w PL wystarczą 2 pasy i znajdą się tacy, co cisną cały czas 180 km/h, albo więcej. tam ludzie jeżdżą trochę spokojniej.
Avatar użytkownika
AnizZ
Moderator
 
Posty: 190
Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:24
Lokalizacja: Wrocław
Nr gadu-gadu: 0

Re: Autostop- USA

Postprzez Kastyriel » 15 paź 2010, o 21:18

Gdyby ktoś ruszał w taką podróż, chętnie nad tym bym się głębiej zastanowił, czemu nie? :D Oczywiście wszelkie infromacje niezbędne.
http://visumest.blox.pl/html - opowieść mojego i nie tylko autorstwa :) Zapraszam do lektury :D
Avatar użytkownika
Kastyriel
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 maja 2010, o 10:48
Lokalizacja: Gdańsk, Elbląg
Nr gadu-gadu: 8294225

Re: Autostop- USA

Postprzez AnizZ » 18 paź 2010, o 20:00

The_natural napisał(a):a w jakim to miescie stacjonowalas i coz tam robilas? :) drogie tam zycie jest? i jak wze zalatwilas? :D program camp america pozwala spelniac takie marzenia jak to tylko ze dostac sie tam to raz, a dwa wiza wazna jest do konca wrzesnia tylko a ja musze zobaczyc rozgrywki NBA i NHL wiec dluzej tam musze zostac :D :D



Byłam bliziutko NY (jakieś 15-20 min, zależy jakie korki), ale w stanie New Jersey, w takim mniejszym miasteczku. To były typowe wakacje u rodzinki, więc na luzie. Życie dość drogie, ale też bez przesady. W marketach normalnie zakupy robisz. Restauracje to już zależy jakie, bo są i tanie i drogie. Wiadomo, że wszystko w $, więc to podobnie wygląda jak w Europie Zachodniej. Elektronika mówią, że tania, ale zależy co. Część, to ceny jak w PL. Tanie ubrania za to. Wizę bez problemu na 10 lat dostałam. Oprócz Camp America jest jeszcze Work & Travel. Poznałam trochę ludzi z tego. No i im wcześniej bilet zarezerwujesz, tym taniej - wiadomo.
Avatar użytkownika
AnizZ
Moderator
 
Posty: 190
Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:24
Lokalizacja: Wrocław
Nr gadu-gadu: 0

Re: Autostop- USA

Postprzez Jacollus » 28 lis 2010, o 12:44

W tym roku (18IX-13X) odbyłem mega stopa z anchorage do NYC więc mogę udzielić paru informacji.

Jeżeli chodzi o samo stopowanie to trudno określić to jednym słowem bo USA to jednak duuuuży kraj i wszystko zależy od miejsca. Z mojego doświadczenia wiem że najłatwiej sie stopuje w dużych stanach i gdzie nie mieszka zbyt dużo ludzi (np alaska, wayoming, montana, south dakota) to sa stany gdzie ludzie jakos sa mili uprzejmi a duże odległości pomiędzy mistami zwiększają szanse na złapanie longdystansowca. Największą zmorą są aglomeracje jak wszedzie zresztą.

Jeżeli chodzi o legalność to jak już są zakazy to na autostrady jedynie. Ale policja uprzejma, jedynie poinformuje że to nielegalne i wskaże Ci miejsce gdzie możesz stać. Raz mnie nawet radiowóz "podwiózł" do najbliższego zjazdu gdzie moglem stopować). A jeżeli jest nielegalne napewno się zorientujesz po znakach (przy każdym wjeżdzie "no hitch-hiking")

Tak średnio się poruszałem 350mil dziennie, a rekordowo to ok750mil oraz rekordowo minimalnie 0mil.
Ludzie których spotkałem...no mega sympatyczni i odjechani, często byłem zapraszany na obiadki, dokarmiano mnie, a nawet oferowano noclegi.

Nocowałem u ludzi z CS, namiot, oraz u ludzi dobrej woli spotkanych po drodze.

Kasa??? w pierwszy tydzien wydałem 30dol, ale uzasadnione to było tym ze mialem spore zapasy w torbie oraz ze wtedy byłem na alasce, yukon oraz BC gdzie nie ma aglomeracji, duzych miast, misast....no kur#a NIC nie ma. Zycie w lesie jest o wiele tańsze....no ale całą podróż zamknąłem sie w 600dol ale jak bym chcial to bym dał rade w 150dol. Jednak troche zwiedzalem w miastach po drodze($wejsciowki$), troche imprez było po drodze($alko$), a poźniej stwierdziłem że co sobie będę żałował na wakacjach:)

Jedzienie, puszki z gotowymi potrawami(1-2dol sztuka), chleb tostowy plus dżem(3dol) więc jak zaopatrzysz sie w walmarcie za 30dol to tydz przeżyjesz lekko.

to tyle co mi przychodzi do glowy
Avatar użytkownika
Jacollus
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31 paź 2010, o 00:49
Nr gadu-gadu: 8002556

Re: Autostop- USA

Postprzez Amber » 28 lis 2010, o 13:18

Ale świetnie :) Skoro policja uprzejma, to nawet bardzo dobrze, bo znając moje szczęście, często będę lądowała w miejscach nielegalnych na stopowanie.
A do USA będę się (może) wybierać w tym roku z programu Camp America (jak wezmę pożyczkę i jak mnie przyjmą :P) i mam w planach albo złapać jakiś tani lot do Peru, albo zwiedzić ile się da w Stanach.
"Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej."

- ale na autostradzie przecież nie można się zatrzymywać. Co ty tam robisz?
- stopuję na Gandalfa.

www.amber.autostopik.pl
Avatar użytkownika
Amber
 
Posty: 150
Dołączył(a): 14 cze 2010, o 11:48
Lokalizacja: Bytom/Katowice
Nr gadu-gadu: 2723111

Re: Autostop- USA

Postprzez blueberries » 28 lis 2010, o 14:08

Amber napisał(a):Ale świetnie :) Skoro policja uprzejma, to nawet bardzo dobrze, bo znając moje szczęście, często będę lądowała w miejscach nielegalnych na stopowanie.
A do USA będę się (może) wybierać w tym roku z programu Camp America (jak wezmę pożyczkę i jak mnie przyjmą :P) i mam w planach albo złapać jakiś tani lot do Peru, albo zwiedzić ile się da w Stanach.


też mi to chodzi po głowie od jakiegos czasu, z camp america albo work and travel albo do rodziny się wybrać, z tym, że kasę trzeba mieć. I chciałam własnie znalesc kogos kto by się wybierał w podobne miejsce w tym samym czasie, żeby razem z tym kimś tam stopować ;)
Avatar użytkownika
blueberries
 
Posty: 94
Dołączył(a): 20 kwi 2010, o 18:37
Lokalizacja: Krk
Nr gadu-gadu: 0

Re: Autostop- USA

Postprzez miss_frisky » 30 lis 2010, o 20:25

amber, blueberries - oto jestem :) to samo mi ostanio chodziło po głowie, z tym że nie wiem jak będzie wyglądać kwestia mojej dostępności terminowej w wakacje, bo kurcze mam licencjat w tym roku :/
"Love the life you live, live the life you love" - Bob Marley
Avatar użytkownika
miss_frisky
 
Posty: 86
Dołączył(a): 27 cze 2010, o 12:26
Lokalizacja: Wrocław/Poznań
Nr gadu-gadu: 0

Następna strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron