Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Lodz - Mediolan

Co ci ślina na język przyniesie :)

Lodz - Mediolan

Postprzez Zajcev » 18 paź 2013, o 12:05

Witam,

chcialbym wybrac sie w niedlugim czasie na wyprawe do Mediolanu . Prosilbym Was o pomoc w doborze najlepszej trasy i o jakiekolwiek podpowiedzi, ktore pomoga mi sie tam dostac i wrocic :)

z gory przepraszam za pisowie, ale w moim komputerze dziala tylko monitor :/


pozdro.
Zajcev
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 lut 2011, o 13:56

Re: Lodz - Mediolan

Postprzez Chaosu » 16 lis 2013, o 17:27

Jechałem z Warszawy na Berlin, potem A9 na południe. Za Norymbergą lepiej chyba jechać na Ulm niż Monachium ale w Niemczech zawsze szybko więc chyba lepiej jechać z tym kto się trafi. Dalej na południe, kierunek Szwajcaria. Tam jest trochę trudniej, są chyba dwa przejazdy ale w obu przypadkach trzeba zjechać z autostrady i jechać przez miasto. Nie zapomnij dowodu osobistego na przejście graniczne! Jak już będziesz miał jakiegoś kierowcę, nawet gdyby jechał do Zurychu spytaj czy nie mógłby pojechać okrężną drogą (najpierw na południe A13, już w Szwajcarii). Dla niego droga nie będzie wiele dłuższa (chyba poniżej 50km), a na A14 są dwie stacje po drodze (druga jest większa, jakby co) i Tobie będzie łatwiej coś znaleźć w dobrym kierunku. Dalej już na południe w linii prostej ale polecam nie pisać numeru autostrady na kartce, bo niektórzy jeżdżą mniejszymi drogami (często niemal równolegle z autostradami, we Włoszech też tak jest). Przy wyjeździe znowu przejście graniczne i niektórzy kierowcy mają z tym problem, gdyby Cię ktoś wysadził w Chiasso (miasto graniczne) to nie stój przy północnym wjeździe na autostradę (po stronie Szwajcarskiej), stamtąd nikt nie jedzie do Włoch! Pytaj o drogę do przejścia granicznego (dla pieszych) i zaraz za tym na pierwszym skrzyżowaniu w lewo (powinny być też znaki dla samochodów) jest wjazd na autostradę. U mnie nie było tego na mapie, a jednak znalazłem kierowcę na 100km. Pewnie najlepiej jest i tak iść na południowy wjazd na autostradę ale mi się spieszyło.

Wracałem (nie bezpośrednio z Mediolanu) przez Austrię, Wiedeń, Brno ale znacznie słabiej mi się jechało więc następnym razem nawet gdybym był już w Austrii trzymałbym się zachodu i pewnie "wrócił" do Niemiec żeby szybko pojechać na północ autostradami.
Chaosu
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 17:42
Lokalizacja: Warszawa
Nr gadu-gadu: 1750044


Powrót do Gadki szmatki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów