Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Eurotrip 2011

Wszelkiego rodzaju podróże po świecie.

Eurotrip 2011

Postprzez ostry91 » 25 paź 2010, o 18:14

Szukam chetnej osoby na eurotripa polowa lipca sierpien do wrzesnia 2011
ostry91
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 paź 2010, o 18:09
Lokalizacja: Suwałki
Nr gadu-gadu: 0

Re: Eurotrip 2011

Postprzez Bleck » 4 lis 2010, o 21:57

Wcale nie, nigdy nie jest za wcześnie. Czasem lepiej wiedzieć że jest taka możliwość i już sobie ustawiać wszystko (np. w pracy) pod taki trip.
Prawie wszyscy użytkownicy przenieśli się na Facebooka ze względu na zmianę właściciela który zamienił forum z tablicę reklamową. Autostopowicze zakładają nowe forum.
Zapraszamy do facebookowej grupy "Autostopowicze czyli MY :)"
Avatar użytkownika
Bleck
Pomagier
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 kwi 2010, o 09:39
Lokalizacja: Opole
Nr gadu-gadu: 5534103

Re: Eurotrip 2011

Postprzez Thoms87 » 16 lis 2010, o 20:08

A ja mam takie pytanie.
Planuję od jakiegoś czasu dłuższą podróż po Europie , oczywiście autostopem i jak najmniejszym kosztem , czyli zatrzymywać się w pewnych miejscach na parę dni i łapać się jakichś dorywczych zajęć coby zarobić parę euro na jedzenie. Moje pytanie brzmi czy ktoś z Was próbował czegoś podobnego ? I jakie jest wasze zdanie na ten temat , czy jest możliwe takie coś.
Pozdrawiam
Droga wybiega zawsze w przód, spod progu, gdzie początek ma. Odeszła już daleko tak. Podążać za nią ile sił muszą ochocze stopy me, aż dojdzie na rozległy trakt, gdzie celów wiele splata się. A stamtąd kędy? Nie wiem, nie.
Avatar użytkownika
Thoms87
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 lis 2010, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Nr gadu-gadu: 8828345

Re: Eurotrip 2011

Postprzez justek » 17 lis 2010, o 19:38

Jasne, że jest możliwe;)
Ja co prawda nie zarabiałam po drodze, ale przez 3 tygodnie byłam w Paryżu, Barcelonie, na Lazurowym wybrzeżu, do Włoch na chwilę wjechałam jednak tam są problemy ze stopowaniem i musiałam zawrócić.
Na euro zamieniłam 1240;) To był mój pierwszy trip i dopiero się uczyłam;p Spokojnie mogłam wydać dużo mniej;d
W Paryżu spotkałam chłopaków którzy mieli 22 centy i jak to stwierdzili, że pojechali na sępa;p Jeden mówił biegle po francusku drugi grał na harmonijce;) Poza tym np. we Francji w restauracji mają obowiązek dać ci za free bagietkę i szklankę wody jak poprosisz ;) Takie prawo.
Wszystko się da jeśli się chce.
Powodzenia;)
U Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych ;)
Da się?
Avatar użytkownika
justek
 
Posty: 42
Dołączył(a): 13 lis 2010, o 14:39
Lokalizacja: Kraków
Nr gadu-gadu: 2845096

Re: Eurotrip 2011

Postprzez Thoms87 » 18 lis 2010, o 00:51

Dzięki wielkie za info . Jak dobrze wszystko się ułoży w marcu przyszłego roku wyruszę :)
Jeszcze raz dzięki za info i pozdr
Droga wybiega zawsze w przód, spod progu, gdzie początek ma. Odeszła już daleko tak. Podążać za nią ile sił muszą ochocze stopy me, aż dojdzie na rozległy trakt, gdzie celów wiele splata się. A stamtąd kędy? Nie wiem, nie.
Avatar użytkownika
Thoms87
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 lis 2010, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Nr gadu-gadu: 8828345

Re: Eurotrip 2011

Postprzez emilkaa1 » 5 gru 2010, o 00:18

Chętnie się piszę na taką wyprawę ;) nie mam zbytniego doświadczenia w podróżowaniu stopem ale jestem ZA! Mam nadzieje że im bliżej będzie wakacji tym wątek się rozwinie i będzie więcej chętnych ;)
Najlepsze motto życiowe, to brak motta - ryzyko postępowania wbrew niemu maleje do zera..
Avatar użytkownika
emilkaa1
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 gru 2010, o 23:26
Lokalizacja: Łódź
Nr gadu-gadu: 7855632

Re: Eurotrip 2011

Postprzez Raziel89 » 5 gru 2010, o 02:41

Hehe, ubiegłeś mnie z tematem. Myślałem czy takiego nie założyć, ale stwierdziłem że za szybko jeszcze.

Ja mam pomysł taki: w wielkim skrócie:

Drezno -> Amsterdam -> Bruksela -> Antwerpia -> Brugia -> Mont Sant Michel -> Reims -> Paryż -> Lizbona -> Giblartar -> Milan -> Zagrzeb, Belgrad, Sofię, Kiszyniów w Mołdawii, Kijów, Mińsk, Wilno, Ryga, Tallin, promem do Helsinek, do okoła Skandynawii zapuszczając się na fiordy w głąb, przez Sztokholm, Oslo, przez Danię Berlin i do domu.

Around the Europe - 21 krajów - ok 19 000 km, ok 2 miesięcy by to zajęło. Wydaje mi się że jest to do zrobienia :D
Ktoś by się pisał na coś takiego?

edit: mój proponowany termin: tak żeby zdążyć do końca sierpnia wrócić - czyli lipiec sierpień :)
Nie myśl o tym co robisz - rób to o czym myślisz!

www.kamil.autostopik.pl
Avatar użytkownika
Raziel89
 
Posty: 115
Dołączył(a): 6 lis 2010, o 21:19
Lokalizacja: Ruda Śląska
Nr gadu-gadu: 8680872

Re: Eurotrip 2011

Postprzez stokrotkabc » 5 gru 2010, o 12:39

Raziel89 napisał(a):Around the Europe - 21 krajów - ok 19 000 km, ok 2 miesięcy by to zajęło. Wydaje mi się że jest to do zrobienia :D
Ktoś by się pisał na coś takiego?

edit: mój proponowany termin: tak żeby zdążyć do końca sierpnia wrócić - czyli lipiec sierpień :)


Powodzenia! :) Nie chcę jakiś pesymistycznych wizji snuć, ale... według mnie 2 miesiące to zdecydowanie za mało na taką trasę. No chyba, że chcesz non stop jechać bez zatrzymywania się w tych miejscach, co według mnie nie ma sensu.
W każdym razie trzymam kciuki:)
...a ja mam swą gitarę, spodnie wytarte i buty stare - wiatry niosą mnie...
Avatar użytkownika
stokrotkabc
 
Posty: 64
Dołączył(a): 21 kwi 2010, o 13:41
Lokalizacja: Wrocław
Nr gadu-gadu: 7553292

Następna strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów