Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Eurotrip 2011

Wszelkiego rodzaju podróże po świecie.

Re: Eurotrip 2011

Postprzez Raziel89 » 5 gru 2010, o 12:49

Z 'wstępnych wyliczeń" (heh, jak to brzmi) sama jazda to 36-40 dni, wiec zostają teoretycznie 3 tygodnie na siedzenie, chociaż biorąc pod uwagę problemy z wydostawaniem sie z np. stolic może to trwać dłużej ;o
Póki co to luźne myśli itp, do niczego się nie deklaruję, co wyjdzie - okaże się na pewno 3 dni przed ewentualnym wyjazdem, lub na samej trasie.
W sumie bardziej realne wydaje się ominięcie całej Skandynawii kosztem dłuższego posiedzenia gdzieś i pozwiedzania na bardziej spokojnie ;d niż się gonić ze wszystkim xD. A Skandynawię zostawić sobie jako osobna wycieczka, żeby się delektować krajobrazami i zakosztować ich spokojnego "slow motion" życia. :D Ehhh, 2000 myśli na minutę i się człowiek skupić na pracy nie może :D
Nie myśl o tym co robisz - rób to o czym myślisz!

www.kamil.autostopik.pl
Avatar użytkownika
Raziel89
 
Posty: 115
Dołączył(a): 6 lis 2010, o 21:19
Lokalizacja: Ruda Śląska
Nr gadu-gadu: 8680872

Re: Eurotrip 2011

Postprzez emilkaa1 » 5 gru 2010, o 23:41

Raziel89 napisał(a):
Drezno -> Amsterdam -> Bruksela -> Antwerpia -> Brugia -> Mont Sant Michel -> Reims -> Paryż -> Lizbona -> Giblartar -> Milan -> Zagrzeb, Belgrad, Sofię, Kiszyniów w Mołdawii, Kijów, Mińsk, Wilno, Ryga, Tallin, promem do Helsinek, do okoła Skandynawii zapuszczając się na fiordy w głąb, przez Sztokholm, Oslo, przez Danię Berlin i do domu.

Around the Europe - 21 krajów - ok 19 000 km, ok 2 miesięcy by to zajęło. Wydaje mi się że jest to do zrobienia :D
Ktoś by się pisał na coś takiego?

edit: mój proponowany termin: tak żeby zdążyć do końca sierpnia wrócić - czyli lipiec sierpień :)


Znalazły się tu wszystkie ciekawe i interesujące mnie miejsca zwłaszcza Mont Saint Michel i Giblartal ale niestety Skandynawia nie robi na mnie już takiego dużego wrażenia gdyż często tam bywam, choć propozycja zwiedzenia jej w doborowym towarzystwie brzmi kusząco ;)

Moje pytanie jeszcze brzmi, jeżeli ktoś już brał udział w takiej wyprawie to jaki budżet należy przeznaczyć ;>??
Ostatnio edytowano 5 gru 2010, o 23:53 przez emilkaa1, łącznie edytowano 1 raz
Najlepsze motto życiowe, to brak motta - ryzyko postępowania wbrew niemu maleje do zera..
Avatar użytkownika
emilkaa1
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 gru 2010, o 23:26
Lokalizacja: Łódź
Nr gadu-gadu: 7855632

Re: Eurotrip 2011

Postprzez Raziel89 » 6 gru 2010, o 00:36

emilkaa1 napisał(a):Skandynawia nie robi na mnie już takiego dużego wrażenia gdyż często tam bywam
;>??


Heh, dla jednych marzenia, dla innych codzienność :D

Budżet... też dobre pytanie, ja się mało znam, w ogóle to ja jestem burżuj jak tak sobie czytam i porównuję ile co poniektórych podróże wychodzą a ile mnie xD. Ale początkowo obstawiałem ok 500 ojro. Ktoś ma inne sugestie?
Nie myśl o tym co robisz - rób to o czym myślisz!

www.kamil.autostopik.pl
Avatar użytkownika
Raziel89
 
Posty: 115
Dołączył(a): 6 lis 2010, o 21:19
Lokalizacja: Ruda Śląska
Nr gadu-gadu: 8680872

Re: Eurotrip 2011

Postprzez Amber » 6 gru 2010, o 00:39

W 350 euro byście się spokojnie zmieścili, jeśli będziecie wydawać tylko na jedzenie, okazjonalne bilety i lody ;)
"Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej."

- ale na autostradzie przecież nie można się zatrzymywać. Co ty tam robisz?
- stopuję na Gandalfa.

www.amber.autostopik.pl
Avatar użytkownika
Amber
 
Posty: 150
Dołączył(a): 14 cze 2010, o 11:48
Lokalizacja: Bytom/Katowice
Nr gadu-gadu: 2723111

Re: Eurotrip 2011

Postprzez Raziel89 » 6 gru 2010, o 01:50

No to w sumie dobrze obstawiałem, że 500 - bo ja to lubię czasami wejść do czegoś, a tak przeważnie sobie życzą 5-15 euro za wejście na/do jakiegoś obiektu :)
Podczas moich dotychczasowych dalszych wyjazdów zawsze zahaczałem o jakieś wesołe miasteczko xD - czyli 30 euro w plecy, ale za to jaka zabawaaaaaa :D Warto! Heh, byłem w Mirabilandii we Włoszech i Heide Parku w Niemczech .... a w Chorzowie w wesołym do dziś nie byłem - lol ^^
Nie myśl o tym co robisz - rób to o czym myślisz!

www.kamil.autostopik.pl
Avatar użytkownika
Raziel89
 
Posty: 115
Dołączył(a): 6 lis 2010, o 21:19
Lokalizacja: Ruda Śląska
Nr gadu-gadu: 8680872

Re: Eurotrip 2011

Postprzez emilkaa1 » 6 gru 2010, o 23:47

Mirabilandia jest mega! :D

W ogóle ciężko mi wyobrazić sobie taki trip ale w grupie siła :)) Najbliższe wakacje zapowiadają się na baaardzo długie więc muszę jakoś ten czas wykorzystać, chociaż w wakacje wydaje mi się że fajnie byłoby obrać plażowe kierunki :) Lazurowe wybrzeże, Lloret De Mar etc. :) 500euro to chyba rozsądna kwota :)lepiej mieć więcej niż za mało.. ;)
Najlepsze motto życiowe, to brak motta - ryzyko postępowania wbrew niemu maleje do zera..
Avatar użytkownika
emilkaa1
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 gru 2010, o 23:26
Lokalizacja: Łódź
Nr gadu-gadu: 7855632

Re: Eurotrip 2011

Postprzez suchy » 7 gru 2010, o 16:49

Zawsze można jakoś sobie dorobić, mi jako studentowi ciężko byłoby zebrać 500euro , więc pewnie jak bym sie wybieral to z mniejszym budzetem i cos na biezaco kombinowal. Pozatym wieksza frajda tak sobie "dorobić" . A ekipa fajnie sie podróżuje bo obieracie sobie cel, dzielicie sie i tam sie spotykacie , wieczorem party , zwiedzanie i dalej gdzies :)
" coco jumbo i do przodu "
Avatar użytkownika
suchy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 5 gru 2010, o 15:51
Lokalizacja: Legnica
Nr gadu-gadu: 6884308

Re: Eurotrip 2011

Postprzez tomasz_parys » 10 gru 2010, o 22:08

witam

Podczas wyprawy stopem po islandii w terminie 08.07.2010 - 06.08.2010 wydalem 1240,33zl. Islandia o dziwo nie jest taka droga jakby sie wydawalo, kraje europy zachodniej sa porownywalne a czasami drozsze.
http://www.tomaszparys.com - relacje z wyjazdów
http://stocki-photo.com/ - Stock Photography Royalty-free czyli zarabiaj na sprzedaży zdjęć w internecie
Avatar użytkownika
tomasz_parys
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7 gru 2010, o 19:14
Nr gadu-gadu: 3198019

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron