Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

ubezpieczenie podóżne

Co ci ślina na język przyniesie :)

ubezpieczenie podóżne

Postprzez radzikowsky » 11 mar 2013, o 22:51

Mam znajomego któremu firma zafundowała ubezpieczenie prywatne w Medicover. Ubezpieczenie obejmowało ubezpieczenie podróżne. Byłem przekonany że to ściema bo pracując i płacąc ZUS bez łaski przysługuje mu Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez NFZ. Poradziłem mu by skontaktował się ze swoim doradcą. Okazało się że wydawana przez NFZ Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ma szereg ograniczeń. Nie można się na nią leczyć w Chorwacji. A w wielu krajach Unii Europejskiej jest pobierana jest minimalna opłata, na przykład na Cyprze gdzie 50 Euro to norma za lekarza i leki, dopiero jak jest drożej to można skorzystać z Karty. Do tego sprawdzane jest dokładnie czy wyjazd był na pewno turystyczny. Jeżeli wyjeżdżamy leczyć się za granica to musimy mieć zgodę NFZ, ale jest to możliwe i częściowo refundowane.
radzikowsky
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 wrz 2012, o 11:52

Re: ubezpieczenie podóżne

Postprzez SantaCB » 11 mar 2013, o 23:32

Ja do tej pory raz korzystałem z wizyty w hiszpańskim szpitalu i EKUZ zdała egzamin w 100%. Rejestracja bezproblemowa, badania i kroplówka na miejscu również. Żadnych obostrzeń czy rachunków nie stwierdziłem ;)
Avatar użytkownika
SantaCB
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 00:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Nr gadu-gadu: 8172603

Re: ubezpieczenie podóżne

Postprzez sollipos » 31 lip 2019, o 09:53

Bardzo dużo wartościowych informacji odnosnie ubezpieczeń turystycznyc, a w szczególności tego jak wybrać dobre i tanie ubezpieczenie tego typu, znajdziecie w tym artykule https://www.nasztomaszow.pl/wiadomosci/ ... urystyczne . Polecam wam go przeczytać ponieważ na prawdę warto
sollipos
 
Posty: 81
Dołączył(a): 29 lis 2016, o 16:23

Re: ubezpieczenie podóżne

Postprzez pieknyolek » 1 sie 2019, o 13:36

Po takie ubezpieczenia odsyłam Cię na stronę https://www.najlepsze-ubezpieczenie.pl
pieknyolek
 
Posty: 45
Dołączył(a): 5 lut 2019, o 15:34

Re: ubezpieczenie podóżne

Postprzez ana589 » 24 gru 2019, o 12:01

Oczywiście, że są ograniczenia. Sama niestety doświadczyłam, od tej sytuacji nie wyjadę na wakacje bez wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Jest to stosunkowo mały koszt a człowiek spokojnie może odpoczywać.
Jedziesz na wakacje? Czytaj blog podróżniczy
Avatar użytkownika
ana589
 
Posty: 29
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 13:45
Lokalizacja: Inowrocław
Nr gadu-gadu: 0

Re: ubezpieczenie podóżne

Postprzez Krzych9 » 5 mar 2021, o 12:58

Znajomi jakiś czas temu przeprowadzali się do Hiszpanii i z tego co wiem, to też decydowali się na jakieś ubezpieczenie podróżne (swoją drogą jakby ktoś potrzebował, to tutaj jest spoko zestawienie różnych firm przeprowadzkowych), bo stwierdzili, że nie ma co ryzykować. Zwłaszcza że nieraz zdarzyło im się, że jakieś przykre sytuacje na trasie ich spotykały :P
Krzych9
 
Posty: 357
Dołączył(a): 6 lut 2019, o 16:29

Re: ubezpieczenie podóżne

Postprzez jurasekl22 » 30 cze 2021, o 11:03

Jeżeli planujcie spędzić urlop nad Morzem Bałtyckim i szukacie sprawdzonego noclegu, to polecam Wam Sopot hotele przy plazy . Jeżeli jestescie zainteresowani to wszelkie informacje znajdziecie na stronie głównej.
jurasekl22
 
Posty: 793
Dołączył(a): 12 paź 2017, o 09:27

Re: ubezpieczenie podóżne

Postprzez kamja » 29 lip 2022, o 19:01

Nie tylko ubezpieczenie na podróż warto mieć, ale przede wszystkim ubezpieczenie samochodu. W szczególności w okresie letnim, kiedy wszyscy wyjeżdzają na urlopy, to zdarzają się wypadki. Warto wiedziec, że w danej sytuacji przysługuje wam Auto zastępcze OC sprawcy wezwanie do zapłaty
kamja
 
Posty: 88
Dołączył(a): 7 mar 2022, o 08:41


Powrót do Gadki szmatki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron