Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Włochy (Bergamo)

Wszelkiego rodzaju podróże po świecie.

Włochy (Bergamo)

Postprzez marimarek » 16 kwi 2013, o 19:33

Hej!
Jeśli chodzi o lotnisko to z kimaniem nie ma problemów i ponieważ jest to 1 z głównych hubów ryanair'a kima tam masa ludzi do tego stopnia, że ciężko znaleźć czasem miejsce. Spać można raczej tylko na parterze, bo jak próbowałem sobie znaleźć bardziej "przytulne" miejsce to zarówno z I piętra jak i z pod kapliczki mnie wygonili - swoją drogą gdzieś w okolicach tej kapliczki były dobre kibelki, bo takie, że można się zamknąć z umywalką w środku( i umyć dupkę na przykład :D). Jeszcze nie dogodnością jest to, że na pierwszą część nocy zamykają połowę parteru, którą czyszczą, a koło 4 budzą wszystkich i przeganiają do tej części, którą wcześniej czyścili, żeby umyć wszystko(i nie pamiętam, czy po tej czwartej już nie zabraniali rozkładać się z taborem. Po drugiej stronie autostrady masz wielkie centrum handlowe z supermarketem, więc kupisz tam wszystko - jak wyjdziesz z lotniska to w prawo( wzdłuż mniejszej drogi która idzie wzdłuż autostrady) i potem na lewo będzie przejście pod autostradą(cała droga max 20 min.).
Z okolic na początku polecam same Bergamo - bardzo ładne miasto z zajebistymi murami obronnymi - można dojść z buta w 1h z lotniska, a busy to było chyba coś koło 2euro. Moim zdaniem dużo ładniejsze niż Mediolan(chociaż może dlatego, że nie lubię takich wielkich metropolii), ale jakbyś tam trafił i nie miał noclegu to można kimać bez problemu na lotnisku(nie pamiętam nazwy, ale to najbliższe do którego da się dojechać autobusem), najlepiej na ostatnim piętrze, bo nikogo nie ma i drewniana podłoga. Garda bardzo ładne jeziorko, ale też w strasznie turystyczne(chociaż pewnie nie o tej porze), ale polecam też lago d'iseo w połowie drogi z fajna wysepką na środku, którą można całą z buta obejść i na której jest górka, a na górce sanktuarium czy tam zwykły kościół. Dopłynięcie na wysepkę to koszt coś między 1,5euro, a 5 euro w zależności skąd płyniesz, jak dobrze pamiętam. A jak będziesz nad lago di Garda to też Verone warto zobaczyć, bo łądne miasto i jak dobrze zrozumiałem włochów to pod nim jest jakieś starożytne miasto i czasem w chodnikach są dziury i tam można sobie zobaczyć jakieś resztki tamtego miasta. I w Veronie też można kimać na lotnisku - polecam kapliczkę, w szafie są wyłączniki od światła :)
Z coucha z tych okolic polecam tą wesołą rodzinkę - http://www.couchsurfing.org/people/kris ... -um-ra-rf/ co prawda u nich nie spałem, ale i tak polecam, tylko po angielsku nie mówią.
Avatar użytkownika
marimarek
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 23:28
Lokalizacja: Wrocław
Nr gadu-gadu: 0

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron