Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Rosja - Kolej Transsyberyjska

Wszelkiego rodzaju podróże po świecie.

Re: Rosja - Kolej Transsyberyjska

Postprzez DeaDreamer89 » 21 mar 2012, o 13:08

Hmmm... wiesz co, z tą wiza dwukrotną do Rosji to jeszcze się zorientuję i jak się czegoś konkretnego i oficjalnego dowiem to dam znać (napisze maila, w najgorszym przypadku zadzwonię do Ambasady). Bo w takim przypadku najwygodniej byłoby pojechać od razu autobusem z Wwy do Moskwy za te 220 zł i polecieć z Moskwy do Pekinu S7.

Mam już ISIC (ważny do końca tego roku), ale to trzeba jakiś specjalny? czy studencki zwykły wystarcza?

Ja się za lotami rozglądam już od listopada, póki co to co albo autobusem do Moskwy i potem samolotem do Pekinu albo to co wcześniej napisałem to najlepsze rozwiązania (pociąg do Mińska + samolot do Moskowy + samolot dp Pekinu).

Z tą rejestracją to daj jeszcze znać, zresztą jak sam znajdę coś to też dam znać.
http://wiza.info/obowiazek-rejestracji (póki co mam to)
"Happiness only real when shared."
"When u want something in life,u just gotta reach out and grab it."
"I'm going to paraphrase Thoreau here...rather than love,than money,than faith,than fame, than fairness...give me truth."
Avatar użytkownika
DeaDreamer89
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12 paź 2011, o 16:33
Lokalizacja: Molina de Segura/Łódź
Nr gadu-gadu: 1249135

Re: Kolej Transsyberyjska Wrzesień 2012

Postprzez DeaDreamer89 » 21 mar 2012, o 15:49

Swoją drogą, mam ciekawy link który na pewno Ci się przyda: http://www.travelchinaguide.com/china-trains/ Tutaj możesz sprawdzić ceny, godziny odjazdu i przyjazdu, oraz numery pociągów.
Generalnie pociągi są super tanie i aż mnie zgięło kiedy zacząłem wpisywać różne miejscowości i ceny.

My w Chinach nie licząć Beijing zamierzamy zobaczyć na bank: Datong, Wutai Shan i zaliczyć mini hikingową wyprawę z Jinshangling do Simatai wzdłuż muru chińskiego. Ale za tydzień dostarczą mój przewodnik, więc wtedy jeszcze zobaczymy czy coś dodać bądź odjąć. Bez wątpienia chcemy się skupić na Mongolii oraz Syberii, ponieważ do Chin łatwo się dostać i nie licząc języka i pieniędzy tak naprawdę nie ma (a przynajmniej ja nie widzę) w tym kraju większych uniedogodnień w przebywaniu jako turysta. Już w tej chwili mogę stwierdzić że zamierzam zorganizować jakąś wyprawę tylko i wyłącznie na Chiny, ale to za jakiś czas (w przyszłe wakacje planuję 2 miesiące w Ameryce Południowej).

Ogólnie Chiny mnie nie martwią, są bardziej cywilizowane i z dobrą komunikacją. To Mongolia oraz Syberia sprawiają że zaczyna mi tętno wzrastać i zaczynam się trochę martwić.
"Happiness only real when shared."
"When u want something in life,u just gotta reach out and grab it."
"I'm going to paraphrase Thoreau here...rather than love,than money,than faith,than fame, than fairness...give me truth."
Avatar użytkownika
DeaDreamer89
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12 paź 2011, o 16:33
Lokalizacja: Molina de Segura/Łódź
Nr gadu-gadu: 1249135

Re: Rosja - Kolej Transsyberyjska

Postprzez ell123 » 2 kwi 2012, o 11:23

Z tym ubezpieczeniem na Rosję to dziwna sprawa. Podobno wymagają jakiegoś "specjalnego", od firm honorowanych w Rosji. Na pewno ISIC wystarczy?

My kupiłyśmy bilety na 21 lipca do Pekinu z Wawy za 1070zł, z przesiadką w Kijowie. Ukraińskimi liniami ;d

Planu podróży jeszcze nie powstał, jeszcze jest dużo czasu. Na razie tyle tylko wiem, że koszt transsibu to ok 300zl (w zależności od kursu).
opowiedzieć ci, jak bardzo zwariowałam.
Avatar użytkownika
ell123
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 gru 2011, o 16:11
Lokalizacja: Tam
Nr gadu-gadu: 0

Re: Rosja - Kolej Transsyberyjska

Postprzez ell123 » 2 kwi 2012, o 11:30

polecam http://poradnik.poland.gov.pl/ mój jak na razie jedyny przewodnik.

jeżeli planujecie wjazd do H-K:
"Wyjazd z terytorium Chin kontynentalnych do Specjalnej Strefy Administracyjnej Hongkongu i/lub Makao traktowany jest jako opuszczenie granic ChRL i automatycznie anuluje ważność posiadanej wizy jednokrotnej. Planując podróż do tych miejsc, należy pamiętać, aby w chińskich urzędach konsularnych ubiegać się o wizę dwu- lub wielokrotną. Wizę na wjazd do Chin kontynentalnych z Hongkongu lub z Makao można uzyskać w działających tam biurach łącznikowych centralnych władz ChRL, a także za pośrednictwem agencji turystycznej China Travel Service"

pozdr

J.
opowiedzieć ci, jak bardzo zwariowałam.
Avatar użytkownika
ell123
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 gru 2011, o 16:11
Lokalizacja: Tam
Nr gadu-gadu: 0

Re: Rosja - Kolej Transsyberyjska

Postprzez niewidzialnezuo » 23 kwi 2012, o 21:23

Duża garść informacji o Kolei Transsyberyjskiej (trasa Ukraina-Rosja-Mongolia-Pekin). Dużo cen, więc może przydać się przy planowaniu: http://natropie.zhp.pl/index.php/20%C2% ... j-zeglugi/
Backpacking, autostop, podróże - zajrzyj na choosetravel.pl!
Avatar użytkownika
niewidzialnezuo
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7 sty 2011, o 20:55
Lokalizacja: Poznań
Nr gadu-gadu: 6466674

Poprzednia strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron