Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

USA - Columbia (South Carolina)

Wszelkiego rodzaju podróże po świecie.

USA - Columbia (South Carolina)

Postprzez ellcia77 » 6 wrz 2012, o 11:55

Cześć wszystkim!
Chciałabym za rok na wakacje wyjechać do pracy z Camp America, Columbia, South Carolina, USA. Czy ktoś z was był wcześniej w stanach za pomocą tej agencji? Czy moglibyście mi dać jakieś informacje, wskazówki, czy wogóle opłaca się z tego wyjeżdżać? Dużo pieniędzy idzie zarobić? Można jakoś przy okazji zwiedzać stany?
Wszelkie informacje będą mi bardzo pomocne:)
Pozdro:)
ellcia77
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 lis 2010, o 23:33
Nr gadu-gadu: 0

Re: USA - Columbia (South Carolina)

Postprzez ewelinalucy » 6 wrz 2012, o 18:57

Hello!
Z CA wyjechałąm do USA dwukrotnie, raz na camp, raz na resort. Kasa po 9/12 tygodniach wychodzi około $1200/1600, na resorcie dodatkowo możesz więcej zarobić przez nadgodziny - na campie zazwyczaj masz stawkę za okres pracy, a nie za godziny.
Nie są to zarobki szczególnie wysokie, ale skoro CA płaci za Twój lot, zakwaterowanie i wyżywanienie na campie, to gdzieś musi tę kasę sobie odrobić. Po dwóch wyjazdach stwierdzam, że wolałabym sama zapłacić za swój lot (możliwość kombinowania z jak najtańszymi opcjami + lot powrotny do Polski z dowolnego miesjca w USA), ale zarabiać jak Amerykanie. Kokosów tam się nie zarobi, ale mimo wszystko swoją przygodę miałam, poznałam piękne okolice, ludzi, nawiązałam nowe przyjaźnie. Nie był to czas starcony, ale gdybym miała kolejny raz wyjechać na W&T, to raczej przez inną agencję.
http://ewelinalucy.blogspot.com/
"Life is either a daring adventure, or nothing."
Avatar użytkownika
ewelinalucy
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 sty 2012, o 11:35
Lokalizacja: here and there
Nr gadu-gadu: 0

Re: USA - Columbia (South Carolina)

Postprzez niewidzialnezuo » 6 wrz 2012, o 23:11

Ja na razie z CA wyjechałem raz (w ubiegłym roku) i byłem mega zadowolony - camp miałem imprezowy, ekipę świetną, zwiedziłem kawał Stanów wydając jedynie pieniądze na opłacenie samego programu. No ale właśnie - rok temu wyjeżdżałem za 1390 zł + koszty wizy, a obecnie cena to 2400 zł + koszty wizy (140$ o ile dobrze pamiętam). Tak jak ewelinalucy napisała - w pracy zarobi się 1200-1500 dol. więc niewiele - co przy obecnych kosztach jest mocno przeciętną propozycją. Nie wiem jak wyglądają inne oferty work&travel.

Ale, ale. CA opłaca się jako długookresowa inwestycja. Powracając na ten sam camp po raz drugi płaci się 1000 zł, lot kupuje się samemu (ok. 1000-1200 zł), a zarabia się jak Amerykanie - czyli ok 7 dol. za godz. x 8 godz. dziennie x 6 dni w tygodniu x 9 tygodni = 3024 dol. Camp zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie (a często i inne atrakcje - zależy jak trafisz, ja np. miałem wyjazd na mecz baseballowy, wycieczkę nad Niagarę za pół ceny itp.), więc te 3000 dol. wychodzisz na czysto. Podsumowując, opłaca się wracać z CA, nie opłaca się wyjeżdżać po raz pierwszy :P

Na swoim blogu swego czasu rozważałem czy się opłaca, porównywałem z innymi ofertami, możesz zerknąć: http://choosetravel.pl/2011/11/08/camp- ... ty-i-mity/ Gdzieś tam znajdziesz też wywiad z konsulem amerykańskim odnośnie programów typu w&t i opis codziennej pracy na żydowskim campie ;)

PS Ja w przyszłym roku chcę wrócić :D
Backpacking, autostop, podróże - zajrzyj na choosetravel.pl!
Avatar użytkownika
niewidzialnezuo
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7 sty 2011, o 20:55
Lokalizacja: Poznań
Nr gadu-gadu: 6466674

Re: USA - Columbia (South Carolina)

Postprzez sztygar446 » 9 wrz 2012, o 14:03

Z tego co czytałem jest organizowana rozmowa wstępna oczywiście w języku angielskim.
I dopiero jak ją zaliczysz przystępujesz do dalszego postępowania.
Gdzieś wyczytałem że pytają o podstawowe rzeczy twoje plany itp. Ale jak zaawansowana jest rozmowa to nie mam pojęcia. A szczerze tez mnie to interesuje ;)
Mój angielski może jakiś super nie jest ale potrafię się jakoś dogadać powiedział bym podstawowy.

Opiszecie jak wygląda ta rozmowa i potem jak wygląda praca w USA ?
live the moment
Avatar użytkownika
sztygar446
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 sie 2012, o 23:30
Lokalizacja: Goszcz
Nr gadu-gadu: 0

Re: USA - Columbia (South Carolina)

Postprzez ewelinalucy » 9 wrz 2012, o 14:33

Żadnych certyfikatów nie trzeba mieć - ale im lepsza znajomość angielskiego, tym lepiej dla nas, jak pracodawca zobaczy, ze dobrze sobie radzimy, to awans oczywiście wchodzi w grę - mnie się nie zdarzyło, ale znjaomi na resortach awansowali, jak mieli na co ;)

Co do rozmowy, to moja była po angielsku tylko przez jakeis może 5 minut, reszta po polsku. Konsultantka pytała głównie o zainteresowania, czym się zajmuję, czemu chcę wyjechać do USA itd.

Praca - na campie jest to głównie kuchnia (u mnie bylo to wydawanie posiłków, czasami przygotowanie czegoś, ale w bardzo orgraniczonym zakresie, więc nie trzeba znać się dużo na gotowaniu, sprzątanie kuchni, mycie naczyń) albo ogólne sprzątanie. Na resorcie u mnie dziewczyny pracowały przy sprzątaniu i praniu, chłopacy albo w kuchni (zmywanie naczyń) albo byli bardzo ogólnymi pomocnikami, nazywało się to "ranch hand," czyli taka złota rączka do wszystkiego ;)
http://ewelinalucy.blogspot.com/
"Life is either a daring adventure, or nothing."
Avatar użytkownika
ewelinalucy
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 sty 2012, o 11:35
Lokalizacja: here and there
Nr gadu-gadu: 0


Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron