Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Zmiany? Dla kogo i czy są potrzebne?

Co sądzicie o naszym forum? Czego brakuje, a co powinniśmy zmienić?

Zmiany? Dla kogo i czy są potrzebne?

Postprzez prowokant » 14 mar 2012, o 18:40

Piszę ten wątek bo mi to forum ostatnio przypomina szufladę na pajęczyny i dla starych pająków, bo wiadomo jaki to dom :)

Przyznaję szczerze, że nie czytałem nigdy forum od góry do dołu ani od deski do deski, jeśli jest ktoś taki, to chętnie poczytam o wnioskach i ciekawostkach zwiazanych ze żmudnym szukaniem ciekawostek linijka po linijce, oraz jak się do tego zabrac. (wyłączam na wstepie MinTaia, jego nie liczymy ;))

Więc jeśli komuś sprawia dyskomfort brak chęci do odnajdywania na forum ciekawych informacji, moze napisac tutaj dlaczego. Oczywiscie istnieje tez prawdopodobienstwo, ze na forum ludzie przebywaja niechetnie poniewaz malo sie tu dzieje i nudą wieje, co jest z pewnoscia nie prawda - kto o tym wie ma na reszte wy****** i pewnie dlatego ja mam nieugiete wrazenie ze tu sie nic nie dzieje. Moze jestem sam w tym wnioskowaniu i tylko mi wicher pustych mysli hula po głowie. Niemniej mogłoby tak byc i ja mam sugestie za ktora sie opowiadam by na forum stworzyc w funkcjach cos na bazie przegladarki ostatnio dodanych wiadomosci, lub jak wygodniej stworzonych wątków. Zdecydowanie uproscilo by to przegladanie bierzacych informacji.

Pewnie ktos powie ze jaskółkami piekło jest wybrukowane, ale to nie lepsze niż, gdy oranżada z dachu to dżdżownice będą syte :)

Pozdrawiam :)
sni. podr.zuj. p.znajwaj. :geek:
prowokant
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 mar 2012, o 22:27

Re: Zmiany? Dla kogo i czy są potrzebne?

Postprzez prowokant » 14 mar 2012, o 19:10

Bardzo trafnie Maniek, i nawet nie tylko ja to wiem. :) Nie tylko ja... i szczerze... to mnie się nie chce przewijac całej strony po linice stop po linijce stop ... stop ... stop ... czaisz? I do tego weź przygladaj sie tym cyferkom, ktora godzina, potem jakas data od konca, potem kolorowy uzytkownik ( hmm, czy ja go znam - no pewnie tak skoro jest tu tylu uzytkownikow ktorych znam) szczegolnie ze jest to uzytkownik ktory niewiele sie udziela, bo nie wielu sie udziela. Czy bedziemy przedstawiac statystyki? Zaufaj mi ze to forum jest zastałe ;)

Wiec mnie osobiscie sie nie chce przegladac linijka po linijce kazdego działu, w ktorym de facto moglbym znaleźc cos co mnie interesuje przeciez jestem autostopowiczem - i to chyba nie znaczy ze jezeli nie mam plecaka to w dziale z plecakami nie znajde dla siebie czegos ciekawego od kogos ciekawego? Czy nie mam racji i powinienem nauczyc sie oblugiwac forum jak [googlebot]? fanaberia!?


___________________________________________

Edit Maniek: Z szacunkiem ale gó****ny jest ten znacznik... ja go nie widze. I albo mnie skieruj do okulisty, albo niech sie naje [ b / ]
sni. podr.zuj. p.znajwaj. :geek:
prowokant
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 mar 2012, o 22:27

Re: Zmiany? Dla kogo i czy są potrzebne?

Postprzez czajna » 15 mar 2012, o 00:25

Faktem jest, że wiele osób zakłada nowe tematy zamiast wcześniej sprawdzić czy podobny już nie powstał i z tego robi się mały bałagan. Z pisania nie na temat także. Ale Twoich niektórych pytań też by nie było gdybyś lepiej poszukał. Jeśli chodzi o Twoją sugestię, to tak jak pisze Maniek...

Obrazek

A żeby znaleźć coś co Cię interesuje (a nie ma tego w Nowych postach, czyli powstałych od Twojej ostatniej wizyty) no to niestety - trzeba się wysilić i przejrzeć tematy albo skorzystać z wyszukiwarki
"You don't know what you might have set upon yourself
China in your hand..."
czajna
 
Posty: 35
Dołączył(a): 22 cze 2010, o 21:09
Nr gadu-gadu: 0

Re: Zmiany? Dla kogo i czy są potrzebne?

Postprzez prowokant » 15 mar 2012, o 11:09

Świetnie zgadzam się na 100% Czajna ;) Nie mam do tego nijakiego problemu :), i jeśli mnie rozumiesz to domyślam się, że może chodzić o to jak bardzo intuicyjne i przyjazne dla nowego, lub mniej ciekawego użytkownika może być forum autostopik. Mówiąc intuicyjne i przyjazne mam na myśli wyłączenie żmudnego uczenia się forum, i pokazanie, że nie trzeba być myłym googlebotem, żeby z niego korzystać.. mnie zawsze wydawało się że jestem inteligentny, mogłem się mylić. Zauważyłem jednak, że zaznaczyłaś że jest na forum jakiś bałagan - jak myślisz z czego może wynikać?
sni. podr.zuj. p.znajwaj. :geek:
prowokant
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 mar 2012, o 22:27

Re: Zmiany? Dla kogo i czy są potrzebne?

Postprzez czajna » 16 mar 2012, o 00:42

prowokant napisał(a):Zauważyłem jednak, że zaznaczyłaś że jest na forum jakiś bałagan - jak myślisz z czego może wynikać?

Na przykład z lenistwa niektórych nowych użytkowników :P Ale jak widać wyżej - administratorzy/moderatorzy czuwają i po to jest ten dział żeby zmiany sugerować.
Zakładając, że to Twoje pierwsze i jedyne konto tu - podejrzewam, że tej opcji wcześniej nie widziałeś, bo przeglądałeś forum jako gość. A wtedy nie można zobaczyć Nowych postów.

maniek napisał(a):miałem taki pomysł wcześniej żeby była taka opcja że jak się klika na nowy post w dziale [nowe posty] to żeby od razu przekierowywało na odpowiednią stronę.
W tej chwili jest tak że jak klikam to wyskakuje 1 strona a nie np 45. i żeby przeczytać nowy komentarz muszę klikać na [45].

Nie musisz - przy nazwie użytkownika, który dodał nowy post w temacie, jest taki znaczek-biały prostokąt ze strzałką. Jak klikniesz to odsyła do najnowszego postu.
"You don't know what you might have set upon yourself
China in your hand..."
czajna
 
Posty: 35
Dołączył(a): 22 cze 2010, o 21:09
Nr gadu-gadu: 0

Re: Zmiany? Dla kogo i czy są potrzebne?

Postprzez prowokant » 16 mar 2012, o 12:55

To się uśmiałem Maniek, tak daleko to ja nie zaszedłem :D zaczynałem niemalże twierdzić że staję się googlebotem podczas oglądania forum :D

Czajna Wspólny wniosek jest słuszny, ja też zauważyłem, że można za pomocą ikonki wejść w wybrany post... ale ja tego nie umiem ogarnąć wzrokiem. Dla mnie to napućkane jest niepotrzebnie szczegółami i dostaję zeza.

Mnie to się ten pomysł zmiany wcale bardzo podoba, bo tu ciągle złota jesień :shock:
sni. podr.zuj. p.znajwaj. :geek:
prowokant
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 mar 2012, o 22:27

Re: Zmiany? Dla kogo i czy są potrzebne?

Postprzez Loud » 16 mar 2012, o 17:43

A ja myślę, że forum jest jak najbardziej dobrze zbudowane pod względem przeglądania i poruszania się po nim, jest w miarę logicznie wszystko. Moim zdaniem to zamieszanie robi się w treści, nie chce tutaj nikogo upominać itp, nie od tego tutaj jestem. Ale na forum władze są po to żeby się tym opiekować, miła atmosfera panująca na forum to jedno, ale bardzo ważny powinien być porządek. Zdublowane tematy połączyć, posty nie na temat upominać słownie i usuwać, zbędne tematy wygaszać i wyrzucać. Ja wiem że głupio jak moderator ma upomnieć kogoś znajomego, ale po to jest. Tworzyłem już dość sporą ilość podobnych for i wiem, że zachowanie porządku jest najważniejsze. Robi się powoli bałagan. Tyle powiem...
Avatar użytkownika
Loud
 
Posty: 16
Dołączył(a): 13 kwi 2010, o 11:14
Nr gadu-gadu: 0

Re: Zmiany? Dla kogo i czy są potrzebne?

Postprzez prowokant » 16 mar 2012, o 18:19

Loud, sorry ale mnie się nie wydaje, że ktokolwiek nie mający pojęcia o forach, lub autostopowaniu w najmniejszym stopniu, czyli nowi użytkownicy autostopika, że muszą wiedzieć (obsługiwać forum) co, gdzie, jak, kiedy, i na jak długo (piszę o rzeczach związanych z wyjazdem) jak nauczyć się z tego apletu korzystać. Jak dla mnie to moderacja miałaby w najmilszym wypadku podjąć jakieś decyzje odnośnie przystępności i łatwości wyłapywania co ciekawszych informacji dla samych siebie. Nie myślę, że można kogokolwiek za to upominać, nawet wyciągam teraz wniosek, że nie należy tego robić, bo wiąże się to z bałaganem jak można zauważyć - więc trzeba kasować zastałe wątki :) Tyle moim zdaniem w tym momencie :arrow:
sni. podr.zuj. p.znajwaj. :geek:
prowokant
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 mar 2012, o 22:27

Następna strona

Powrót do Jak ulepszyć autostopik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron