Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Malowanie i sprzedawanie na ulicy

Re: Malowanie i sprzedawanie na ulicy

Postprzez Thomas124 » 17 lip 2013, o 22:17

jeśli o mnie chodzi to ja trochę pogrywałem czasem na harmonijce podczas podróży a z tego co zauważyłem to jakieś sprzedaże czy to np obrazów czy płyt cd itp z własną muzyką jest zabroniona oficjalnie .owszem nie raz ludzie sprzedają jakieś tam swoje wyroby ale często się policja do tego przyczepiała co innego jak np grasz na gitarze i nic nie promujesz sprzedajesz
Thomas124
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9 paź 2010, o 01:12

Re: Malowanie i sprzedawanie na ulicy

Postprzez Temis » 19 lip 2013, o 15:23

Nie wiem czy moja odpowiedź wniesie jeszcze coś do tematu, niemniej mogę się podzielić własnymi doświadczeniami...

W ubiegłym roku postanowiłem odwiedzić jedno z nadmorskich miast turystycznych i na miejscu troszkę "zarobić do kapelusza" (pomińmy fakt, że trafiłem na najbardziej deszczowy tydzień wakacji i po godzinie 21 nie było żadnych ludzi w centrum miasta...). Mając ten sam problem natury moralno-prawnej, przed wyjazdem postanowiłem porozsyłać trochę pytań o pozwolenie na występy (do końca nie wiedziałem w które miejsce się udam, więc wysłałem pytania do mniej więcej 15 miast). Odpowiedzi urzędników można zasadniczo podzielić na parę typów:

- nie ma problemu, wyrażam zgodę, gdyby straż miejsca lub policja się rzucała to proszę się powołać na tego maila, bylem/byłam w tej sprawie nawet u burmistrza
- proszę podać dokładny termin występów i po przyjeździe trzeba się zjawić po pozwolenie
- nie ma sprawy, trzeba jednak wnieść pewną opłatę
- nie ma mowy, będzie Pan stwarzał zagrożenie dla zdrowia i życia publiczności (pokazy ognia)
- brak odzewu,

Z doświadczenia swojego oraz innych wiem też, że przy wielu rodzajach działalności ogólno-artystycznej policja oraz straż miejska zatrzymuje się z celach podziwiania występów, po czym oddala się w sobie tylko znanym kierunku. Natomiast gdyby mieli jakieś pretensje to trzeba się tłumaczyć niewiedzą, "tak proszę Pana", "nie wiedziałem proszę Pana", "już sobie idę proszę Pana"...etc :)... A tak, najczęściej Policja oraz straż zostają wezwane na wniosek zatroskanej konkurencji, która martwi się o to, czy przypadkiem nie działamy poza granicami prawa...

Najbezpieczniej jest chyba wysłać pytanie do Urzędu Miasta (działy odpowiedzialne za promocje, kulturę, sport, etc... ewentualnie dział gospodarczy (w jednym przypadku)- tak mi się przynajmniej wydaje, a dopiero później ryzykować działalność bez żadnych pozwoleń.
Temis
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 kwi 2013, o 16:24


Powrót do Szukam pracy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów