Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

studia, a praca

studia, a praca

Postprzez Gina » 5 maja 2014, o 14:13

Mój dziadek ciągle mi powtarzał: jak nie masz co robić to zdobywaj jakiś zawód. Dobry pomysł ale jaki? Tata mówi, że najważniejsze są usługi, i to jak najbardziej wymagające wiedzy i doświadczenia. W filmach amerykańskich często pojawia się zawód doradca biznesowo - finansowy. Ludzie często mają pieniądze, ale nie widzą jak je inwestować. Jak to mówił francuski pisarz i filozof Michał de Montaigne "W gruncie rzeczy okazuje się, że pilnowanie pieniędzy jest bardziej kłopotliwe niż ich zdobycie." Nie chodzi mi tylko o modelowy przykład osoby, która dostanie spadek, lub wygra fortunę w Toto-Lotka. Nawet ciężko pracując nie mamy czasu obserwować rynku by wiedzieć jak ulokować zaoszczędzone pieniądze by nie leżały, a pracowały na nas. Usługi doradcze to chyba coś dla mnie. Znalazłam polską firmę zajmującą się takim doradztwem contact center. W zasadzie moje studia ekonomiczne i podyplomowe robiłam w tym kierunku, więc brak mi jedynie obycia i jakiegoś kursu call center by potrenować kontakt z klientem. A może powinnam spróbować sama ?
Gina
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:22

Re: studia, a praca

Postprzez mareczek » 31 maja 2014, o 19:25

Hej, powiem szczerze, że stoję przed podobnym dylematem. Chcę isć na studia, ale jakiegokolwiek kierunmku bym nie wybrał od razu słyszę, że bezrobocie i bez sensu. A akurat z kierunków ścisłych nie jestem zbyt dobry, więc na politechnike sie pchac nie bede. :/
mareczek
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 maja 2014, o 19:20

Re: studia, a praca

Postprzez Karool78 » 13 lis 2019, o 11:14

Uważam, że w przypadku jak ktoś nie czuje się silny z kierunków ścisłych to dobrym rozwiązaniem jest logistyka lub zarządzanie. Nie są to kierunki ścisłe, a jest po nich praca.
Karool78
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 lis 2019, o 13:28
Nr gadu-gadu: 0

Re: studia, a praca

Postprzez Lidekk » 3 gru 2019, o 12:56

Jeszcze ważniejszy jest pomysł na siebie. Znam wiele osób po studiach pracujących jako kelnerzy czy w biedronce, nawet po kierunkach ścisłych.
Lidekk
 
Posty: 199
Dołączył(a): 29 maja 2019, o 12:46

Re: studia, a praca

Postprzez Jacek34 » 27 gru 2020, o 21:27

Może bez problemu połączyć pracę ze studiami. Uważam, że z wieloma pracodawcami można się dogadać. Ogłoszenia typu praca małopolskie znajdzie na FACHPRACY (tutaj). Sprawdźcie sobie te propozycje. Jest tam sporo różnych ciekawych rozwiązań dopasowanych do konkretnych potrzeb. Oczywiście nie warto ograniczać się do wysłania jednego cv. Trzeba wysłać kilka czy nawet kilkanaście.
Jacek34
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 gru 2020, o 13:28

Re: studia, a praca

Postprzez jurasekl22 » 30 wrz 2021, o 19:34

Jeżeli jesteście w trakcie przygotowań do egzaminów na uprawnienia budowlane, to osobiście chciałbym Wam polecić stronę https://uprawnienia-budowlane.pl , ponieważ sam z niej korzystałem podczas przygotować do egzaminów. Znajdziecie na niej mnóstwo różnych materiałów do nauki.
jurasekl22
 
Posty: 793
Dołączył(a): 12 paź 2017, o 09:27

Re: studia, a praca

Postprzez winetta » 17 paź 2022, o 22:35

Jeśli studiowaliście na takich kierunkach które były zgodne z waszymi zainteresowaniami to na pewno podjęta praca spełnia też teraz wasze oczekiwania, prawda? Oby tak właśnie było. A decydując się teraz na studia warto myślę zapoznać się z ofertą jaką ma Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie - jedna z najlepszych uczelni prywatnych technicznych w kraju.
winetta
 
Posty: 73
Dołączył(a): 25 maja 2020, o 21:13


Powrót do Szukam pracy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron