Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Postprzez placek77 » 23 lis 2013, o 17:09

dla komfortu psychicznego zdecydowałam się na kupienie gazu pieprzowego - nigdy nie kupowałam, nigdy nie zamierzałam - i najwyższa pora.
zastanawiam się tylko - używał ktoś kiedyś? niepewność budzi u mnie ten moment, którym go uruchamiam i przecież też mogę zostać "opieprzona"gazem :P i czy w ktorymś kraju to legalne tego używać?
placek77
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 01:06

Re: Bezpieczeństwo

Postprzez Miczi » 30 lis 2013, o 22:23

Polecam strzelić sobie gazem w drzewo, na próbę - tak lekko, przez ułamek sekundy, żeby zobaczyć jak to wygląda. Wiele mniej go tam nie będzie, a Ty przynajmniej będziesz wiedziała, czego się spodziewać. Raczej ciężko się nim "opieprzyć", to jest ciecz, leci jak z pistoletu na wodę - dlatego trzeba też troszkę celować. Ponoć może się zdarzyć, że coś tam na rękę pocieknie, więc lepiej po użyciu gazu nie pchać rąk w okolice twarzy. W sklepach typu broń.pl są dostępne specjalne chusteczki neutralizujące działanie gazu - nie wiem jednak, na ile jest to faktycznie potrzebne, a na ile naciąganie.
Ja swój gaz mam, jeszcze nie miałem okazji go użyć, ale osobiście czuję się z nim bezpieczniej - szczególnie w nocy, śpiąc na dziko w namiocie, trzymam go zawsze pod ręką. Podczas mojego pierwszego noclegu u obcych ludzi miałem takiego stracha, że zasnąłem trzymając rękę w kieszeni, na gazie :P
Z legalnością jest różnie. W Polsce jest dozwolony, ale np. w Niemczech można mieć tylko gaz "na zwierzęta", a nie "na ludzi". Jak z tym jest faktycznie, nie wiem, bo kontaktów z policją nie miałem, ale całe Niemcy przejechałem z gazem w sumie cztery razy i nie mam zamiaru z niego zrezygnować.
Miczi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 lip 2013, o 00:51

Re: Bezpieczeństwo

Postprzez Krzych9 » 27 wrz 2019, o 13:00

Może mniej drastyczne, ale z doświadczenia wiem, że dobrze jest "zbadać" samochód, do którego się wsiada, ostatnio coś mi niepokojąco piszczało jak sobie jechałem stopem, patrzę do internetu, a tam artykuły o piszczącym pasku klinowym, na szczęście szybko się z tym z kierowcą uporaliśmy, ale aż strach pomyśleć co by było jakby to nie był tylko pasek
Krzych9
 
Posty: 357
Dołączył(a): 6 lut 2019, o 16:29

Re: Bezpieczeństwo

Postprzez jurasekl22 » 13 kwi 2021, o 12:55

Planuje pierwszą wycieczke autostopem po Polsce, na co zwrócić uwage? Co warto przygotować, o czym pamiętac?

https://galago.pl/kubki-do-lodow/
jurasekl22
 
Posty: 795
Dołączył(a): 12 paź 2017, o 09:27

Re: Bezpieczeństwo

Postprzez prevc » 19 sty 2023, o 20:51

W każdej dziedzinie kwestie bezpieczeństwa są na pierwszym miejscu, także jeśli chodzi o przechowywanie materiałów. Jeśli należą one do łatwopalnych to konieczna będzie FUMO ocena zagrożenia wybuchem wykonana przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami
prevc
 
Posty: 20
Dołączył(a): 22 mar 2019, o 15:46


Powrót do Sprzęt na drogę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów