Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Estonia.

Re: Estonia.

Postprzez travis.bickle » 30 maja 2012, o 22:52

Nic szokujacego, raczej podobnie do Polski. W Parnu, to drugie lub trzecie co do wielkosci miasto Estonii, trafilismy na nieprzyjemnego kierowce autobusu miejskiego, ktory nie chcial nas wypuscic dopoki nie kupimy biletu. Ale udalismy glupich a on musial jechac dalej wiec nas wypuscil.
WAZNE: jesli komus zdarzy sie lapac w tym miescie w strone Tallinna, to koniecznie autobusem miejskim na ktorys z ostatnich przystankow autobusem miejskim na wylotowce. Tam jest rondo, za ktorym miejscowi lapia stopa do stolycy, ja nawet plecaka nie zdazylem zdjac :D
Twoje ciało jest ogrodem, umysł - ogrodnikiem.
Avatar użytkownika
travis.bickle
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 maja 2012, o 01:59
Nr gadu-gadu: 3187969

Re: Estonia.

Postprzez kasia » 30 maja 2012, o 23:00

W Estonii autostop jest bardzo popularny. Na wylotówce z Tallinna wiele razy spotkałam kilka grup autostopowiczów.
Poza tym, działa nieźle. Najdłużej czekałam może z godzinę czy dwie, zazwyczaj jednak kilkanaście minut. Kierowcy są mało rozmowni :D. Ale można próbować ich zagadywać, zazwyczaj potrzebują chwili, żeby otworzyć swe serca i dusze :D.
Generalnie ruch koncentruje się głównie na trasach pomiędzy większymi miastami. Estonia raczej świeci pustkami i lasami, więc pomiędzy owymi "większymi" miastami zwykle nie ma nic, tylko czasem jakieś małe wioseczki. Nigdy nie próbowałam łapać stopa w wioskach czy małych mieścinach, ale słyszałam od znajomych, że zdarzało im się czekać dość długo, bo ruch był słaby. Jednak mimo wszystko, zwykle udaje się bezproblemowo wydostać.
Nie polecam zimą :D.
Avatar użytkownika
kasia
 
Posty: 81
Dołączył(a): 14 lut 2011, o 17:05
Lokalizacja: okolice trójmiasta
Nr gadu-gadu: 1503657

Re: Estonia.

Postprzez grafoman » 7 sie 2012, o 16:26

Nigdzie nie stopowało mi się tak dobrze. Byłem tylko na trasie Ryga-Tallin, ale na terenie Estonii łapałem stopa łącznie około 10 minut, a parę razy trzeba się było przesiadać ;) No ale być może miałem fart.
Tallin specjalnie nie urzeka, w sobotę miałem problemy ze znalezieniem kantoru (w zasadzie go nie znalazłem), a wszystkie banki są pozamykane. Główną zaletą jest duża przejrzystość, dosłownie nie da się tam zgubić, a przynajmniej ja nie mając planów tam zaglądać, nie mając żadnej mapy, ni planu miasta wydostałem się bezproblemowo prosto z centrum ;)
grafoman
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 cze 2012, o 20:22
Lokalizacja: Kielce
Nr gadu-gadu: 9048984

Re: Estonia.

Postprzez marcinluraniec » 17 maja 2013, o 15:02

heja

Znalazłem taki poradnik o Talinie. Jest tam jakaś wskazówka jak się dostać do Helsinek http://www.fly4free.pl/tallinn-stolica- ... -poradnik/
Możesz próbować złapać stopa - jakiś samochód albo tira który będzie jechał promem. Może wezmą Ciebie i rower.
Kiedy uderzasz? Ja planuje pod koniec lipca udać się do Helsinek ;) Może się gdzieś spotkamy.

Pzdr
Marcin
marcinluraniec
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 kwi 2012, o 22:08

Re: Estonia.

Postprzez dddd69 » 3 wrz 2013, o 16:20

Tallin- jedna z lepszych stolic Europy, w których byłem.
Autostop - idealny.
Młodzi ludzie głównie po angielsku i to większość na bardzo dobrym poziomie, starsi rosyjski.
Alkoholu nie kupicie między 22-8 ew. 10
Drogo, ale euro robi swoje.
Parnu- śmieszne miasto, małe a chyba 3 z największe w Estonii
Jezioro Peipsi - warto, bo przypomnina morze pod każym względem, aby się przekonać, że to jezioro najlepiej 'spróbować wody' ;)
Tartu - trafiłem przez przypadek i w sumie nie odkrył bym tego dosyć urokliwego miejsca... autostop :)
Najtańsze palenie podobno 14 euro.
Na 4-5 dni widziałem jednego policjanta i to do tego pilnującego porządku na jakimś rowerowym wyścigu. Więc pod tym względem dużo lepiej jak na Łotwie już nie mówiąc o Rydze, gdzie ilość patroli policyjnych jest prawie równa temu co w Polsce. Jedna mega spoko estonka, która wzieła nas na stopa, mówiła, że w Polsce najbardziej to sie boi policji, bo oni są wszędzie.
Avatar użytkownika
dddd69
 
Posty: 53
Dołączył(a): 17 cze 2011, o 00:17
Lokalizacja: Warszawa
Nr gadu-gadu: 1287278

Re: Estonia.

Postprzez silver4426 » 13 wrz 2013, o 14:25

Dobry ten poradnik o Talinie ja myśle żeby się wybrać w trasę Litwa - Łotwa - Estonia, fajna sprawa taki wyjazd
silver4426
 
Posty: 86
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 20:58

Re: Estonia.

Postprzez texasin » 30 lis 2013, o 14:26

całkiem fajnie opisane :)
texasin
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 lis 2013, o 14:24

Re: Estonia.

Postprzez ForestWind » 21 lip 2014, o 22:31

Przedostanie się przez kraje nadbałtyckie jest dziecinnie łatwe aż do Tallina, pod warunkiem że masz widoczny symbol narodowy (ja mam zawsze dużą flagę). To część dużej międzynarodowej trasy na Skandynawię: Kaunas - Ryga - Parnu - Tallin. Nadłużej stałem pod Kaunas (Kowno), ale to było za blisko kraju, by flaga zaczęła działaś (smutne, ale prawdziwe).
ForestWind
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 lip 2014, o 17:20


Powrót do Europa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron