Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Omijanie dużych miast

Re: Omijanie dużych miast

Postprzez Chicken » 20 cze 2013, o 11:13

Chyba najlepszym rozwiązaniem, będzie wysiąść przed miastem na jakiejś stacji.
Można też spytać kierowcę jaką komunikacją dojedziemy na wylotówke i wjechać z nim do miasta.
p.s: najkrótsza nie zawsze najlepsza.
Co do trasy Rdm-Bił, to możecie ominąć wawę w grójcu i odbić na mińsk i ostrów.
W wawie też jest trochę prościej, bo 7 i 8 się łączą, więc można tuż przed wawą wysiąść i łapać na 8.
Ostatnio edytowano 20 cze 2013, o 11:21 przez Chicken, łącznie edytowano 1 raz
"Byka strzeż się z przodu, konia – z tyłu, a głupoty – ze wszystkich stron"
Za wszelkie błędy serdecznie przepraszam.
Obrazek
Obrazek
Facebook
Tel: 605736567
Avatar użytkownika
Chicken
 
Posty: 95
Dołączył(a): 20 kwi 2012, o 19:06
Nr gadu-gadu: 35676381

Re: Omijanie dużych miast

Postprzez imakaszu » 20 cze 2013, o 11:18

Stambuł ominiesz łatwo, trzymając się obwodnic (no dobra, może nie w centrum. tam obwodnica funkcjonuje jak zwykła droga...). Zresztą w Turcji tak od biedy to i w mieście da się stopować, tylko koniecznie musisz się uzbroić w cierpliwość, bo dogadać się z nimi naprawdę ciężko. Przez Turcję jeździ mnóstwo polskich i niepolskich tirów (dalej niż do Stambułu), więc najlepiej się z takim zabrać. Ja złapałam w Barwinku stopa do Iraku i zajęło to 5 minut - da się? Da. :mrgreen:

Jak nie masz zamiaru zatrzymywać się w Stambule, to trzymaj się od niego z daleka. Dosłownie z daleka, bo to miasto jest przeolbrzymie. Mi osobiście wyjazd z niego zabrał cały dzień, do tego kilka razy się zgubiłam, choć to wyszło na dobre, bo miałam masę przygód. :D


Co do dużych miast: jak jesteś np. 50km przez Warszawą i złapiesz stopa do miasta, a chcesz je ominąć, to podjedź sobie kawałek i wysiądź w jakimś dobrym do łapania miejscu przed wjazdem do miasta (zatoczki, pobocza, stacje benzynowe). Jak się będziesz trzymać trasy, to w końcu się uda - lepiej stać nawet i trzy godziny, niż później przebijać się przez centrum.

I na koniec: nie zawsze najkrótsze trasy są najlepsze. ;)
Autostopem po Europie - http://www.podrozezajedenusmiech.blox.pl
Rozmówki, rady, opisy podróży.
Avatar użytkownika
imakaszu
 
Posty: 32
Dołączył(a): 28 sie 2012, o 13:22
Lokalizacja: Pabianice/Łódź/Wrocław
Nr gadu-gadu: 0

Re: Omijanie dużych miast

Postprzez FantaZy » 20 cze 2013, o 11:40

Sprawa jest prosta. Zanim ruszysz z kierowcą, pokaż mu mapę, powiedz, że nie chcesz jechać do centrum i żeby was wysadził przed wjazdami na obwodnice(jeśli sam jedzie do centrum) . No i oczywiście pilnuj drogi :)
FantaZy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 17 lip 2012, o 10:43

Re: Omijanie dużych miast

Postprzez Tartaletka » 30 lip 2013, o 12:16

Ja zawsze staram się jakoś dogadać z kierowcą. Mówię, że nie znam miasta i że mam taaaaaki ciężki plecak... W najgorszym wypadku ląduję na ostatniej dużej stacji przed miastem, choć zdarzyło mi się parę razy, ze podrzucali mnie na wylotówkę albo na odpowiedni przystanek, z którego mogłam tam sama dojechać :)
Tartaletka
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 lip 2013, o 13:36


Powrót do Polska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów