Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Mołdawia

Mołdawia

Postprzez Cantada » 14 gru 2011, o 00:04

Był ktoś? Jakie wrażenia? Co prawda narazie się nie wybieram, ale jestem ciekawa ;)
Płyń z wiatrem w plecy, twarzą do słońca, na falach morza tańcząc z gwiazdami.
Avatar użytkownika
Cantada
 
Posty: 13
Dołączył(a): 6 lut 2011, o 14:00
Lokalizacja: Zamość/Warszawa
Nr gadu-gadu: 2455555

Re: Mołdawia

Postprzez dddd69 » 3 lip 2012, o 17:50

autostop dziala idelanie, trzeba jednak pamietać, że bida i ludzie często oczekują pieniedzy za podwozke. Poza tym polecam Orehul Vehi i odradzam Kiszyniów :)
Avatar użytkownika
dddd69
 
Posty: 53
Dołączył(a): 17 cze 2011, o 00:17
Lokalizacja: Warszawa
Nr gadu-gadu: 1287278

Re: Mołdawia

Postprzez qmulus » 10 gru 2012, o 21:33

czemu polecasz a czemu odradzasz? wybieram sie do moldawii zaraz po swietach :)
qmulus
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 gru 2012, o 20:27
Nr gadu-gadu: 0

Re: Mołdawia

Postprzez Bojar » 23 gru 2012, o 12:38

Ja również jestem ciekaw dlaczego odradzasz i polecasz. Sam dopiero planuję tam pojechać w sierpniu, ale info można już zbierać :)
qmulus napiszesz krótką relację z Twojego wyjazdy po świętach?
Avatar użytkownika
Bojar
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 00:02
Lokalizacja: Gliwice
Nr gadu-gadu: 2900047

Re: Mołdawia

Postprzez on the way » 13 lip 2013, o 12:51

Bylem, polecam. Większość ludzi rozumie rosyjski i rumuński, wiec sam porozumiewałem sie mieszanką polsko-rosyjsko-hiszpańskiego. W Kiszyniowie utknąłęm, więc też raczej nie polecam, ale jak wiadomo kwestia szczęścia. Również spotkałem się z propozycją ofiarowania jakichś datków, zdecdowałem się na nawożenie mołdawskiej ziemi w toalecie pociągu.
Miałem też problemy z meldunkiem w Naddniestrzu. Gdy już dotarłem moim pociągiem do Bender było dość ciemno, żadnych bramek ani nic. Następnego dnia, gdy chciałem wyjechać okazało się, że nielegalnie przekroczyłem granicę. Przy bramkach nie obylo sie bez długiej rozmowy, liczenia mojej kasy ("zapomniałem", że mam też euro) i skończyło się na opłacie manimupacyjnej 80 leiów. Gdybym miał więcej, wzięliby więcej. Najlepiej więc grać biednego głupka, niestety mówią po angielsku i przyjmmują dolary, euro, funty, nawet złotówki (pan policzył, że moja wolność kosztuje ponad 200 pln), niestety tyle "też nie miałem", zatem 80 lei (ok 20 pln) pozwoliło mi wydostać się z tego ehm kraju. Z ciekawostek dodam, że jadąc marszrutką przez miasto płacisz w leiach, a reszta w rublach :D
Jakieś dodatkowe pytania?
Ktoś się zatrzyma, prędzej albo później, ale ktoś się zatrzyma.
Avatar użytkownika
on the way
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 maja 2013, o 11:58
Lokalizacja: Poznań
Nr gadu-gadu: 3382946

Re: Mołdawia

Postprzez istari » 16 lip 2013, o 18:04

Czy ma ktoś doświadczenie z przejechaniem Mołdawii z południa na północ? Planuję taką trasę powrotną z Odessy i nie wiem ile czasu może to zająć...:) Będę wdzięczna za wskazówki! A może jakieś inne trasy z Odessy warte polecenia? :)
istari
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 18:13


Powrót do Europa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów