Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Rzym / Barcelona

Oferty kierowców za granicami naszego kraju.

Rzym / Barcelona

Postprzez turystyczny » 25 lip 2010, o 19:04

Witam. Planuje wypad na kilkanaście dni przez Rayair. Zastanawiam się tylko czy pakować się do RZymu czy Barcelony.... Mam parę pytań, jak tam z komunikacją "międzyludzką" :P Idzie się dogadać po angielsku? Wolałbym jechać do Barcelony, ale lotnisko jest 100km od samej Barcelony, i tu też jestem ciekaw jak szybko dostałbym się do Barcy...
Rzym, lotnisko bliżej, ale daleko od morza (32km..)
Co z noclegiem? czy namiot rozbije wszędzie bez zbędnych mandatów?
I ogólnie... jak tam z poruszaniem sie w obydwu miastach...
turystyczny
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lip 2010, o 18:25

Re: Rzym / Barcelona

Postprzez Kastyriel » 26 lip 2010, o 14:42

W Barcelonie do spania mogę polecić plażę 15 minut od głównej, super miejscówka, mogą potwierdzić pozostali z Barcy :) (w przeciwnym kierunku do stojącej tam rybki ;])
http://visumest.blox.pl/html - opowieść mojego i nie tylko autorstwa :) Zapraszam do lektury :D
Avatar użytkownika
Kastyriel
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 maja 2010, o 10:48
Lokalizacja: Gdańsk, Elbląg
Nr gadu-gadu: 8294225

Re: Rzym / Barcelona

Postprzez alicja:] » 26 lip 2010, o 22:05

tylko żeby kolega nie miał rano niespodzianki tak jak my to uprzedzam że ta plaża jest dla nudystów... :lol: ale samemu raczej niebezpiecznie tam spac.
Za każdym razem, gdy piszesz głupi post, gdzieś na świecie płacze panda...
Avatar użytkownika
alicja:]
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 maja 2010, o 14:24
Lokalizacja: Gdańsk
Nr gadu-gadu: 7461132

Re: Rzym / Barcelona

Postprzez turystyczny » 28 lip 2010, o 16:33

Siema, czyli lepiej barcelona :>
Autobus z lotniska do barcy odpada, wycieczka będzie po najniższych kosztach. Bo juz za sam bilet troche grosza poleci. za te bilety "mpk" też sporo widze, po przeliczeniu
Wyjazd gdzieś w połowie września.
A czytałem gdzieś jeszcze, że strasznie okradają turystów w barcelonie, więc bezpieczniej rozbić namiot i do niego wrzucić rzeczy i tam spać...:>
jedziemy w 2 osoby, chlopak-dziewczyna
I co z jakimś myciem? na plażach są jakieś prysznice?
turystyczny
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lip 2010, o 18:25

Re: Rzym / Barcelona

Postprzez Laura » 28 lip 2010, o 19:11

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo na Półwyspie Pirenejskim i doświadczenia moich znajomych to same złe rzeczy można powiedzieć. Oczywiście chodzi o spanie na dziko. Jeden koleś zakopał (!) swój plecak i położył się w tym miejscu spać. Obudził się bez rzeczy. Zostawili mu jedynie dokumenty. W Faro znajomi obudzili się z porozcinanymi śpiworami. Także duża grupa - ok (jak widać po ostatniej forumowej wyprawie), mała - odradzam. Na couchsurfingu jest ok 1000 osób oferujących nocleg w Barcelonie. Na pewno ktoś was przygarnie :)
PS Tak na wszelki wypadek mówię, że do samolotu ze śledziami od namiotu nie wpuszczają.
Every great journey begins with a dream!
Laura
 
Posty: 25
Dołączył(a): 27 maja 2010, o 16:50
Nr gadu-gadu: 0

Re: Rzym / Barcelona

Postprzez turystyczny » 29 lip 2010, o 14:08

a o co chodzi z tym całym couchsurfingiem? Jak sie skontaktowac z tymi ludzmi oraz czy to są polacy tam mieszkający czy hiszpanie?
dzięki za wszystkie infa i uwagi
turystyczny
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lip 2010, o 18:25

Następna strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron