Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Bułgaria.

Re: Bułgaria.

Postprzez insert » 14 lut 2012, o 17:34

Dobrze wspominam Bułgarię. Wielu Rumunów ostrzegało mnie przed Bułgarią, ale nie miałem żadnych nieprzyjemnych sytuacji. Ludzie są przyjaźnie nastawieni i stopuje się w miarę normalnie.
Wjeżdżałem przejściem granicznym przy Ruse przez most przyjaźni. Przejazd jest płatny od pojazdu i teoretycznie nie można przekroczyć granicy i mostu pieszo, ale udało się to bez problemu. Sam most ma prawie 3km, a doliczając do tego drogę do obu przejść granicznych robi się dłuższy spacerek. Następnie 4 godziny oczekiwania na stopa z kartką bezpośrednio do miejsca noclegu przez CS czyli Veliko Tarnovo. Kierowca zawiózł nas pod wskazany adres. Panuje duża bieda i warunki życia nie są zbyt wysokie ale nie ma tragedii. Z Veliko udało mi się złapać kierowcę bezpośrednio do Sofii w kilkanaście minut. W Sofii spędziłem 3 świetne dni. Mało zwiedzałem, trochę się bawiłem. W klubach panuję głównie świetny klimat, leci głównie muzyka bułgarskiej produkcji, mniej więcej coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=rxtHDnaVZQo , polecam poświęcić chociaż jedną noc, sam nie przepadam za klubami, ale warto się wybrać :) Imprezy rozkręcają sie około 1 w nocy, wcześniej w klubach były pustki. Byłem w wakacje także podczas roku akademickiego może to wyglądać trochę inaczej. Z Sofii do Grecji też nie miałem problemu z wydostaniem się.
Ceny są w miarę podobne do Polski.
insert
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 sie 2010, o 21:57
Nr gadu-gadu: 9751153

Re: Bułgaria.

Postprzez tagosia » 31 paź 2012, o 10:45

Nie mam większych problemów z Bułgarią. Jest to świetny kraj tranzytowy Europa-Azja, więc mnóóóóóstwo tirów, także sporo polskich. Dobrze jest znać rosyjski, choćby podstawy, bo angielski na marnym poziomie. Mocno trzeba uważać na miejsce, w którym się stoi i na to, jak się wygląda, bo mają ogromną niechęć do cyganów, więc ciemna karnacja i brak plecaka mnoży czas oczekiwania w nieskończoność, ale np. polska flaga, dziewczyna pod ręką i turystyczny wygląd znacząco czas ten skraca. Słyszałam ploty, że często chcą kasę za podwózkę, ale mi się jeszcze to nie zdarzyło. Kraj w miarę tani, lubią Polaków i mają bardzo dobry alkohol ;)
Avatar użytkownika
tagosia
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 wrz 2010, o 17:07
Lokalizacja: Niemcy
Nr gadu-gadu: 0

Re: Bułgaria.

Postprzez pasazerka » 9 lis 2012, o 14:09

po Rumunii wymagania znacząco wzrosły, obawy też, bo Rumunii straszyli, że jazda stopem po Bułgarii nie istnieje, ale i tak Bułgaria na stopa jest niezłym krajem. przekraczałam granicę w Ruse, przez most nie dało się przejść pieszo, więc celnik zatrzymał dla nas tureckiego tira, który nie tylko przewiózł nas na drugi brzeg, ale i na turecki parking oddalony od granicy o jakieś 15 kilometrów. tam błyskawicznie złapaliśmy dwa polskie tiry jadące do Turcji, które wyrzuciły nas na stacji benzynowej koło Sliven. od tej pory podróżowałam już tylko z tubylcami - najpierw do Sozopolu nad Morze Czarne, a potem do granicy z Macedonią. w drodze powrotnej dopiero za Veliko Tarnovem zabrał nas do granicy z Rumunią Rumun.

ogółem - stopem podróżować się da, ale są miejsca, w których złapanie czegoś wymaga duuużej dozy cierpliwości, szczególnie na odcinku Sofia - granica macedońska. przydaje się znajomość podstaw rosyjskiego, ponieważ angielski poza turystycznym wybrzeżem mocno kuleje. sami Bułgarzy twierdzą, że autostop u nich nie jest zbyt znany, ale i tak biorą. ani razu nie spotkałam się z oczekiwaniem zapłaty za podwózkę.
kraj tani, alkohol tani, Morze Czarne piękne, a Sofia rozczarowująca, o wiele ciekawsze są góry wokół Sofii niż samo miasto. ale i tak warto tam pojechać.
Dalekie podróże mają to do siebie, że przywozi się z nich coś zupełnie innego niż to, po co się pojechało. N. Bouvier

stopowy blog
Avatar użytkownika
pasazerka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 gru 2011, o 13:32
Lokalizacja: Stalowa Wola/Katowice
Nr gadu-gadu: 5339535

Re: Bułgaria.

Postprzez blueberries » 5 lip 2013, o 18:14

A czy ma ktoś jakieś doświadczenia ze spaniem na dziko w Bułgarii, bądź też jakieś fajne miejscówki zna?:D
Avatar użytkownika
blueberries
 
Posty: 94
Dołączył(a): 20 kwi 2010, o 18:37
Lokalizacja: Krk
Nr gadu-gadu: 0

Re: Bułgaria.

Postprzez imakaszu » 7 lip 2013, o 18:16

Schować się tak, żeby Cię nie okradli. :P Choć ja w sumie kiedyś rozłożyłam śpiwór ot tak sobie na trawie przed stacją benzynową i miałam całonocną straż w postaci zaciekawionych pracowników.
Autostopem po Europie - http://www.podrozezajedenusmiech.blox.pl
Rozmówki, rady, opisy podróży.
Avatar użytkownika
imakaszu
 
Posty: 32
Dołączył(a): 28 sie 2012, o 13:22
Lokalizacja: Pabianice/Łódź/Wrocław
Nr gadu-gadu: 0

Re: Bułgaria.

Postprzez Harvi » 17 lip 2013, o 10:34

Podbijam.

Możecie polecić jakieś ciekawe miejsca, atrakcje w Bułgarii?
Jakie miasto polecacie nad Morzem Czarnym, żeby nie było miliona turystów?
Harvi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 gru 2010, o 20:43
Nr gadu-gadu: 0


Powrót do Europa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron