Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Grecja.

Re: Grecja.

Postprzez Rabka » 28 lip 2011, o 12:13

Mogłby mi ktoś przybliżyć nieco ten kraj? ;) Wiem, wiem... dużo informacji jest na necie, bo w końcu turystyka kwitnie tam, jak nigdzie indziej, ale mimo to... Hmmm...? Zależy mi na informacjach "z życia" , a nie "ile kosztuje 5-gwiazdkowy hotel w centrum Aten" :D
Rabka
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9 maja 2010, o 00:21
Nr gadu-gadu: 406913

Re: Grecja.

Postprzez tagosia » 11 sty 2012, o 09:50

Autostop: średni. Nie ma aż takiej tragedii, jak ludzie twierdzą, na głównych drogach jest spoko - stanie i czekanie zaczyna się, jak zjedziemy na lokalne (do Aten jeździ też sporo polskich tirów, poza tym jest tu sporo Albańczyków, a to jedna z najbardziej autostop-friendly nacji w Europie). Odradzam stanie na bramkach - zaraz się przypałętuje policja i każe spadać na krajówkę (oficjalnie autostop na autostradzie jest oczywiście zabroniony), ale wszystkie rozjazdy, dojazdówki itp. są ślicznie oświetlone, więc łapać można tam 24h bez strachu, że się trafi w ciemne miejsce. Ale żeby nie było, że tak psioczę na grecką policję - podwieźli mnie w środku nocy na granicę, kiedy wracałam :)

Zwiedzanie: oczywiście jest tego mnóstwo, lepiej przyjechać poza sezonem, wtedy wiele obiektów jest za free, bo ochrona ma wolne. Ale na Akropolu są oczywiście tłumy niezależnie od pory roku.

Ceny: dość wysokie, raczej europejskie. Ale jak komuś nie przeszkadza żywienie się owocami, to pomarańcze np. rosną wszędzie.

Couchsurfing: Saloniki i Ateny bezproblemowy, mniejsze miejscowości często nie są obsadzone przez hostów.
Avatar użytkownika
tagosia
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 wrz 2010, o 17:07
Lokalizacja: Niemcy
Nr gadu-gadu: 0

Re: Grecja.

Postprzez trebron » 5 cze 2012, o 22:03

Siema Wszystkim,

Mam pytanie, czy któryś z forumowiczów jechał ostatnio (w dobie zamieszek i kryzysu gospodarczego) stopem przez Grecję? Czekam na informacje

Z góry dziękuję

:)
Avatar użytkownika
trebron
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 20:53
Lokalizacja: Rawicz/ Poznań
Nr gadu-gadu: 6442226

Re: Grecja.

Postprzez tagosia » 6 cze 2012, o 07:16

Ja jechałam tam na sylwestra i początek stycznia.

Chętnie zamienię się na taki kryzys.
Avatar użytkownika
tagosia
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 wrz 2010, o 17:07
Lokalizacja: Niemcy
Nr gadu-gadu: 0

Re: Grecja.

Postprzez trebron » 7 cze 2012, o 15:12

Mogłabyś napisać coś więcej na ten temat?
Avatar użytkownika
trebron
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 20:53
Lokalizacja: Rawicz/ Poznań
Nr gadu-gadu: 6442226

Re: Grecja.

Postprzez tagosia » 7 cze 2012, o 18:57

To, co myślę o autostopie w Grecji, można znaleźć kilka postów wyżej, nie wiem, jakie informacje jeszcze mam dodać? Że zamieszki są głównie w TV? Że nad kryzysem rozpaczają, popijając kawę za kilka euro w kawiarni przez cały dzień, albo dobre wino? Wiem, że przesadzam, wiem, że są tam naprawdę biedni ludzie też, ale spotkałam za dużo "biednych", żeby się specjalnie nad tym krajem rozczulać...
Avatar użytkownika
tagosia
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 wrz 2010, o 17:07
Lokalizacja: Niemcy
Nr gadu-gadu: 0


Powrót do Europa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów