Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Łotwa.

Re: Łotwa.

Postprzez travis.bickle » 30 maja 2012, o 22:47

Generalnie ludzie nie roznia sie za bardzo od Polakow, prawie cala Łotwe przejechalismy w trojke z tirowcami. Ludzie sympatyczni, bardzo duzo rosjan. Zdarzylo mi sie widziec rosjanina jadacego samochodem z zatknieta flaga rosyjska w lotewskie swieto niepodleglosci.
Twoje ciało jest ogrodem, umysł - ogrodnikiem.
Avatar użytkownika
travis.bickle
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 maja 2012, o 01:59
Nr gadu-gadu: 3187969

Re: Łotwa.

Postprzez AdamAdam » 2 cze 2012, o 02:04

Mi szło na Łotwie bardzo łatwo, dużo nie jeździłem ale same dobre wspomnienia, nawet w nocy stop szedł błyskawicznie.

W drodze do Rygi polecam zatrzymać się na chwilę w mieście Bauska, jest tam świetny zamek :)
OGIEŃ!!!!
Avatar użytkownika
AdamAdam
 
Posty: 90
Dołączył(a): 1 maja 2010, o 01:10
Lokalizacja: Łódź!
Nr gadu-gadu: 8692632

Re: Łotwa.

Postprzez kasia » 15 cze 2012, o 16:25

Fajne zamki są też w Siguldzie :). I polecam Cesis, śliczne miasteczko. W ogóle w parku narodowym Gauja jest sporo pięknych miejsc.
Generalnie autostop działa nieźle. Większość kierowców rozmawia po rosyjsku, z angielskim gorzej.
Poruszałam się zarówno po większych drogach jak i tych mniejszych. Fajnie się jeździ po łotweskiej wsi :D. Sporo czekania, ale kierowcy bardzo życzliwi, czasem zatrzymują się, żeby podrzucić cię choćby kilka kilometrów. Miałam kilku ciekawych kierowców, jak starszego Łotysza, który opowiadał o zesłaniu na Sybir i śpiewał wojenne piosenki (hm, może to było na Litwie, nie pamiętam :D) czy kobietkę z samochodem pełnym kartonów i opakowań po jajkach :D.
Z Via Balticą nigdy nie wiadomo. Myślałam, że z Łotwy do Estonii pójdzie szybko, ale zdarzało się czekać dwie godziny.
Ta, generalnie bez jakichś szczególnych rewelacji, mniej więcej jak u nas :).
Avatar użytkownika
kasia
 
Posty: 81
Dołączył(a): 14 lut 2011, o 17:05
Lokalizacja: okolice trójmiasta
Nr gadu-gadu: 1503657

Re: Łotwa.

Postprzez dddd69 » 3 wrz 2013, o 15:57

Chyba pod wzgledem turystycznym najmniej interesujacy ( stolica tez chyba 'najbrzydsza' choć warta zobaczenia) z 3 nadbałtyckich krajów.
W Rydze częściej można usłyszeć rosyjski jak łotewski.
Ludzie przyjaźnie nastawieni, autostop rewelacyjny.
Palenie kosztuje min. 12 euro, więc lepiej brać z Polski xD
Avatar użytkownika
dddd69
 
Posty: 53
Dołączył(a): 17 cze 2011, o 00:17
Lokalizacja: Warszawa
Nr gadu-gadu: 1287278


Powrót do Europa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów