Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Finlandia.

Re: Finlandia.

Postprzez cynamooon » 27 lip 2011, o 00:32

Łapałam stopa z Kokkoli do Turku.
Trochę mnie straszono, że w Finlandii to mało popularne bla bla, nie było ŻADNYCH problemów.
Ludzie bardzo mili, nie stałyśmy (we dwie) dłużej niż 15 minut (może na wylotówce, ale to dlatego, że nie chciało się nam podejść).

Tak więc Finlandia super!

Jak wyszło zamieszanie z biletami i spałyśmy na lotnisku, to Pan z biura tak się przejął: ugotował nam owsiankę, dał kołdrę... Ludzie z Couchsurfing też bardzo otwarci, dają klucze ;D
Nic, tylko polecać!
When you want something in life, you just gotta reach out and grab it
Avatar użytkownika
cynamooon
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 lip 2011, o 20:04
Lokalizacja: Białystok
Nr gadu-gadu: 2735654

Re: Finlandia.

Postprzez slania » 25 sie 2011, o 00:36

Hu, w Finlandii sadziłam pierwsze koty za płoty, jeśli o podróżowanie autostopem idzie :)

Tak jak cynamooon mnie i koleżankę straszono, że to niepopularne i w ogóle, ale po dwóch przeprawach jestem zmuszona rzec, że to nieprawda. Kluczem jest odpowiednie ustawienie się na trasie i wykarbowanie sobie, że jak Fin widzi miejsce, w którym stanąć nie może, to nie ma bata, nie zatrzyma się i możemy stać tam do końca świata i jeden dzień dłużej. A miejscami dozwolonymi są przede wszystkim różnorakie zatoczki autobusowe. Przy odpowiednim ustawieniu się nie czekałam nigdy dłużej niż 15 minut na samochód.

Ale do rzeczy, trochę historii ;)
Pierwszy stop łapałyśmy z koleżanką z miasta Jyväskylä (Finowie mają zabójcze nazwy do odmiany po polsku) do Kuopio, w lipcu zeszłego roku. Ustawiłyśmy się grzecznie na wylotówce do Kuopio zgodnie za radą serwisu hitchwiki.org. Wymalowałyśmy ślicznie napis "Kuopio" na kartoniku i czekamy. Na tym czekaniu zeszła nam godzina. Po owych czterech kwadransach zerknęłyśmy na nasze notatki wydrukowane z hitchwiki i napis zmieniłyśmy na "ABC" (taki, bo ja wiem, ichni Orlen?). I zaskoczenie - dosłownie po trzech minutach z zegarkiem w ręku ktoś się zatrzymał. Przemiła babka podwiozła na ABC, skąd miałyśmy szosę na Kuopio prostą jak w dziób strzelił :) Zabrałyśmy się w sumie na dwa razy, a ludzie byli przemili - kiedy czekałyśmy w połowie drogi na kolejną okazję, zatrzymał się pewien starszy pan i powiedział, że w sumie to za kilka kilometrów skręca, ale jeśli nam to nie robi, to może nas podwieźć (sic!). Nasze miny musiały być bezcenne XD

Drugi raz, tym razem sama jechałam z Helsinek do Turku na samolot do Polski. Nie powiem, sama jeszcze nie jeździłam, toteż bałam się jak diabli. Ale ze sztucznym uśmiechem przyklejonym do paszczy poszłam na miejsce i też nie czekałam dłużej niż pięć minut, a pan podwiózł mnie prosto do Turku :)

I co do Finów jeszcze - wbrew obiegowemu stereotypowi, wcale nie są tacy mrukliwi :) Mój stały couch-host z Helsinek przestaje kłapać dziobem dopiero, jak kładzie się spać na przykład XD A sami są bardzo pomocni, wystarczy tylko poprosić.
Moje wrażenia ogólnie są też na plus :)
slania w sieci:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
slania
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 sie 2011, o 00:06
Lokalizacja: Wrocław
Nr gadu-gadu: 37741351

Re: Finlandia.

Postprzez chuckyrubba » 17 kwi 2012, o 15:41

`
Ostatnio edytowano 19 paź 2013, o 17:21 przez chuckyrubba, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
chuckyrubba
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 maja 2011, o 07:41
Nr gadu-gadu: 0

Re: Finlandia.

Postprzez Chicken » 5 cze 2013, o 23:53

Trochę o stopie w Finlandii, tu: Autostop w Finlandii.
"Byka strzeż się z przodu, konia – z tyłu, a głupoty – ze wszystkich stron"
Za wszelkie błędy serdecznie przepraszam.
Obrazek
Obrazek
Facebook
Tel: 605736567
Avatar użytkownika
Chicken
 
Posty: 95
Dołączył(a): 20 kwi 2012, o 19:06
Nr gadu-gadu: 35676381


Powrót do Europa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron