Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Słowacja.

Re: Słowacja.

Postprzez tagosia » 18 paź 2011, o 08:49

Ja szczerze mówiąc, nie cierpię jeździć przez Słowację i nieraz tam utknęłam. W nocy to dla mnie kraj praktycznie nie do przeskoczenia, oni chyba nie jeżdżą po zmroku... W dzień da się - albo po kawałeczku ze Słowakami, co zajmie wieki, albo - i to jest opcja najlepsza - złapać rumuńskiego bądź polskiego tira, który najczęściej przewiezie nas przez cały kraj.

Słowacja to piękne góry i dobre piwo, ale odkąd waluta to Euro, ceny nie są już jakoś niesamowicie kuszące.

Ale przyznać muszę, że jak już mnie ktoś zabierał, to na niezłych dziwaków tam trafiałam - w pozytywnym sensie. Tylko niespecjalnie chwytają ideę autostopu, tyle razy wyrzucano mnie w tak idiotycznych miejscach, a potem radź sobie sam i popylaj na nogach dokądś, gdzie można się sensownie zatrzymać...
Avatar użytkownika
tagosia
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 wrz 2010, o 17:07
Lokalizacja: Niemcy
Nr gadu-gadu: 0

Re: Słowacja.

Postprzez Legion1 » 18 paź 2011, o 09:15

Przejeżdzając w lipcu przez Słowację w kierunku Chorwacji miałem dokładnie takie same odczucia. Ciężko złapać, a jak wysadzają to naprawdę w dziwnych miejscach typu droga w górzystym terenie bez jakiegokolwiek pobocza przez dłuuugi odcinek :D Ogólnie ludzie spoko, ale podróżowanie autostopem tam to jak dla mnie spore męczarnie. W drodze powrotnej na szczęście całą Słowację przejechałem polskim tirem więc obyło się bez przygód ;)
Avatar użytkownika
Legion1
 
Posty: 37
Dołączył(a): 20 lut 2011, o 22:52
Lokalizacja: Legionowo
Nr gadu-gadu: 7555439

Re: Słowacja.

Postprzez dddd69 » 6 sty 2012, o 12:01

Mam takie same odczucia. Większość stopów jakie miałem na Słowacji to Polacy albo Węgrzy.
Avatar użytkownika
dddd69
 
Posty: 53
Dołączył(a): 17 cze 2011, o 00:17
Lokalizacja: Warszawa
Nr gadu-gadu: 1287278

Re: Słowacja.

Postprzez gg2683472 » 4 kwi 2012, o 01:10

Tylko przejeżdżałem przez Słowację, po drodze do Rumunii, ale dobrze wspominam. Stopa łapaliśmy 5-15min maks. Ludzie zabawni, fajnie się rozmawia z nimi po polsku :D dobre piwo, ładne widoki, całkiem czysto. Momentami Słowacja przypomina mi taką biedniejszą Holandię. Dobre drogi. Ceny ok. Całkiem w porządku.
Avatar użytkownika
gg2683472
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 kwi 2012, o 00:35
Lokalizacja: Poznań
Nr gadu-gadu: 2683472

Re: Słowacja.

Postprzez Paweybeny » 5 kwi 2012, o 18:37

Trafiałem tylko na bardzo pozytywnych Słowaków. Jeden to nawet jakieś stare polskie disco polo włączył :> I pozytywnie się gada po polsku.
"Każde marzenie jest nam dane wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia"
Avatar użytkownika
Paweybeny
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1 kwi 2012, o 23:14
Lokalizacja: Tychy
Nr gadu-gadu: 5968599

Re: Słowacja.

Postprzez travis.bickle » 30 maja 2012, o 22:31

To jest racja, odkad weszlo euro w 2009 roku, to zamiast przyjmowac Polakow u siebie na zakupach jak przez lata, to Słowacy przyjezdzaja do Polski bo po prostu jest taniej. Historia podobna jak w przypadku Litwy (choc tam nie weszlo euro).
Do tego radze uwazac na cyganow i unikac odludnych miejsc, szczegolnie jesli chodzi o nocleg. Slowacy maja z nimi spory problem, jak wiekszosc uczciwym ludzi zreszta,
Twoje ciało jest ogrodem, umysł - ogrodnikiem.
Avatar użytkownika
travis.bickle
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 maja 2012, o 01:59
Nr gadu-gadu: 3187969

Re: Słowacja.

Postprzez tagosia » 31 maja 2012, o 10:45

Jako że od roku pracuję z Romami na Bałkanach i mam sporo przyjaciół wśród tej nacji, zaczynam być drażliwa w kwestii rasizmu skierowanego przeciw tej nacji.

Zwłaszcza że (także na Słowacji), podrzucili mnie na stopa nie raz, nie dwa.

Uczciwi cyganie też istnieją, teksty w stylu że uczciwi ludzie mają z nimi problem raczej problemów z romską mniejszością nie rozwiążą.

Ale to moje prywatne przewrażliwienie na wszelkiego rodzaju przejawy rasizmu.

A jak chcecie dam wam kontakt do mojej znajomej Romki z Budapesztu, która obecnie pisze doktorat z historii i kontaktów romsko-nieromskich.

Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam i uzna się mój tekst za przewrażliwiony.
Avatar użytkownika
tagosia
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 wrz 2010, o 17:07
Lokalizacja: Niemcy
Nr gadu-gadu: 0

Re: Słowacja.

Postprzez travis.bickle » 5 cze 2012, o 23:39

Mnie na pewno nie urazilas, po prostu po kilku spotkaniach z Cyganami (swiadomie uzywam tego okreslenie, gdyz okreslenie 'Rom' jest - bezzasadnie wlasciwie - wymyslone dla hiperpoprawnych politycznie, znajoma Cyganka, ktora rowniez pracuje naukowo bardzo to zloscilo i nie chciala odcinac sie od cyganskosci) wyrobilem sobie takie zdanie o tych ulicznych. Nie bede pisal o napadach na mnie z nozem czy usilowaniu ukradzenia mi portfela, tak po prostu wyglada codziennosc ogromnej wiekszosci Cyganow w Polsce. Na Slowacji mielismy podobnie, zreszta Slowacy rowniez narzekaja.
Nie chcialem aby ktos odebral moje zdanie jako uogolnianie, absolutnie. Dla Cyganow jako takich mam szacunek za utrzymanie wlasnego jezyka i kultury mimo wielowiekowej tulaczki bez panstwa.
Twoje ciało jest ogrodem, umysł - ogrodnikiem.
Avatar użytkownika
travis.bickle
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 maja 2012, o 01:59
Nr gadu-gadu: 3187969


Powrót do Europa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron