Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

łapać nie wystawiając ręki poza linię pobocza jezdni

Porady i przestrogi dla autostopowiczów.
Oraz śmieszne zaskakujące opowieści z trasy.

łapać nie wystawiając ręki poza linię pobocza jezdni

Postprzez Conradi » 29 lut 2012, o 13:22

Zdarzyło mi się z wieloma z Was podróżować stopem. Jednak co niepokojącego zauważyłem to,że niekiedy nie zachowujecie podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Nie będę wyliczał tych wszystkich przypadków łamania przepisów z narażeniem bezpieczeństwa,bo łamać przepisy można na wiele sposobów. I każdy w jakimś stopniu zna przepisy choć mimo to czasem je łamie.

Jednak to na co chciałem zwrócić uwagę to typowo autostopowe narażanie się, czyli wystawianie za bardzo ręki na jezdnię podczas machania.
Nie tak dawno jak wczoraj widziałem jak nadjeżdżający samochód uderzył, w za bardzo wystawioną na jezdnię dłoń autostopowicza. Na szczęście w tym przypadku nie wiele się stało gdyż samochód nadjechał z niewielka prędkością.

Dlatego nawet lepiej jest stać na trawie,a nie na samej ulicy i łapać bezwzględnie nie przekraczając linii bocznej jezdni. A gdy takiej linii nie ma,stać na trawie,a nawet czasem w rowie ;) , rękę można wtedy mieć schowaną przy ciele np. z kartką z nazwą miasta.
Poza tym kierowca widząc takiego autostopowicza niemal wychodzącego na jezdnię nie zawsze się zatrzyma,gdyż będzie myślał raczej jak takiego stopowicza ominąć.

Nie chciałbym jechać stopem na pogrzeb kogoś z Was więc to piszę :(
Avatar użytkownika
Conradi
 
Posty: 96
Dołączył(a): 15 lis 2010, o 04:10
Lokalizacja: Kraków
Nr gadu-gadu: 10922717

Powrót do Doświadczenia i opowieści

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron