Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Mandaty i inne kary finansowe

Co ci ślina na język przyniesie :)

Mandaty i inne kary finansowe

Postprzez Marko » 13 lut 2012, o 14:27

Hej

Chciałbym się dowiedziec jakie macie doświadczenia z mandatami policyjnymi, kanarskimi, strażomiejskimi itp :) Mi się zdarzyło niestety dostac 50 zł grzywny za stanie na krakowskiej obwodnicy i dla świętego spokoju zapłaciłem. A jakie jest wasze podejście? Zlewacie takie rzeczy? Jeśli wlepią mi karę w innym kraju lub daleko w Polsce to będą mnie ścigac do upadłego, czy raczej odpuszczą z racji na inną przynależnośc administracyjną?
W ogóle bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: co lubię w życiu robić?... A potem zacznij to robić.
Avatar użytkownika
Marko
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 maja 2010, o 21:27
Lokalizacja: Tczew
Nr gadu-gadu: 13649799

Re: Mandaty i inne kary finansowe

Postprzez pasazerka » 17 lut 2012, o 16:45

w Polsce nie miałam okazji dostać mandatu, ani nawet mieć kontaktu z mundurowymi. za granicą tylko na Węgrzech i Chorwacji miałam do czynienia z policją autostradową, ale na szczęście nie mieli jakiegoś parcia na karanie i wystarczyło udawanie, że nie rozumiem ani słowa ani w ich języku, ani w angielskim, ani niemieckim, żeby machnęli ręką i tylko na migi pokazali gdzie mamy sobie pójść ;)
Dalekie podróże mają to do siebie, że przywozi się z nich coś zupełnie innego niż to, po co się pojechało. N. Bouvier

stopowy blog
Avatar użytkownika
pasazerka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 gru 2011, o 13:32
Lokalizacja: Stalowa Wola/Katowice
Nr gadu-gadu: 5339535

Re: Mandaty i inne kary finansowe

Postprzez Raziel89 » 17 lut 2012, o 22:06

Tyle razy mi się udało uniknąć mandatu, że w końcu trafiła kosa na kamień :D. Jak przez całą "karierę" autostopową nic nie zapłaciłem i zawsze fartem w stylu "na idiotę" się udawało, tak w te wakacje to 2 mandaty zapłaciłem,heh. 50 zł za łapanie na bramkach w Krakowie, 10 euro (masakrycznie wytargowane z 40E) w Dreźnie za jazdę tramwajem bez biletu (a tylko 3 przystanki chcieliśmy...) i rozmowa była w stylu płacicie albo policja. I raz jeszcze łapówka 20E na Węgrzech za 2 osoby zamknięte na pace transita (pozdrawiam Emilów :D)
Nie myśl o tym co robisz - rób to o czym myślisz!

www.kamil.autostopik.pl
Avatar użytkownika
Raziel89
 
Posty: 115
Dołączył(a): 6 lis 2010, o 21:19
Lokalizacja: Ruda Śląska
Nr gadu-gadu: 8680872

Re: Mandaty i inne kary finansowe

Postprzez Nero12 » 20 lut 2012, o 14:16

Hah mi to w Serbii od razu aresztowaniem grozila policja za lapanie na stacji benzynowej ;p
Nero12
 
Posty: 44
Dołączył(a): 25 lis 2010, o 01:46

Re: Mandaty i inne kary finansowe

Postprzez Nero12 » 11 mar 2012, o 15:34

rozmowa wyglada mniej wiecej tak.
- po serbsku mniej wiecej [zadzwon po taxi i wyjedz ze stacji/autostrady]
- ne rozumem
- ne rozumesz ?
- ne rozumiem.
- [pokazal skrzyzowa rece]
- ok ok rozumem ;p

wzialem plecak, przeczekalem az odjechal (juz nie pamietam, do kibla czy cos) i ruszylem w marsz autostrada. Pierwszy raz przeganiali mnie z cpn-u.
Nero12
 
Posty: 44
Dołączył(a): 25 lis 2010, o 01:46

Re: Mandaty i inne kary finansowe

Postprzez Nero12 » 19 mar 2012, o 12:46

czy taki darmowy...
Nero12
 
Posty: 44
Dołączył(a): 25 lis 2010, o 01:46

Re: Mandaty i inne kary finansowe

Postprzez tagosia » 13 kwi 2012, o 07:02

Jak w Serbii to po prostu chcieli łapówę wydębić, raczej by wam nic nie zrobili - jeżdżę przez Serbię od lat i staram się tam wyglądać tak biednie, jak się da, bo policja jest na Bałkanach tak przyzwyczajona do wyciągania od ludzi kasy pod każdym możliwym pretekstem, że można świra dostać.

Raz zapłaciliśmy, ale w Albanii, i to dlatego, że nasz tirowy kierowca został zmuszony do zapłacenia 10 euro za przewożenie trzech pasażerów. W końcu nasza wina, że łamał prawo, więc daliśmy mu tę dychę z powrotem, bo było nam głupio, że ma przez nas kłopoty.
Avatar użytkownika
tagosia
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 wrz 2010, o 17:07
Lokalizacja: Niemcy
Nr gadu-gadu: 0

Re: Mandaty i inne kary finansowe

Postprzez Nero12 » 13 kwi 2012, o 10:28

jak gadalem z kierowcami oni tez sa przyzwyczajeni do dawania w lape ;p biznes sie kreci ;)
Nero12
 
Posty: 44
Dołączył(a): 25 lis 2010, o 01:46

Następna strona

Powrót do Gadki szmatki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron