Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Pieniądze

Pieniądze

Postprzez Ziper » 24 gru 2011, o 15:31

Witam serdecznie :) Jestem nowy i mało doświadczony i dopiero mam zamiar rozpocząć przygode z autostopem w wakacje 2012. Ale nigdzie nie moge znaleźć informacji ile bierzecie ze sobą pieniążków. Wiem że to nie najlepiej brzmi przez forum ale jestem ciekaw za ile najmniej udało wam sie przeżyć. I czy przykładowo 100eurasów wystaczy na 2 tygodniowa podróż :)
pozdrawiam :)
Ziper
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 gru 2011, o 14:29

Re: Pieniądze

Postprzez mario » 24 gru 2011, o 18:01

wystarczy.
wszystko zależy od tego jak chcesz sie np. żywić:D mozna liczyć centy i kupować pieczywo w kerfach itd,i jesc z pasztetem przywiezionym z polski:D a mozna ciekawiej lokalne specjaly probowac, itd..
niektorzy za 20-30 euro wytrzymywali na zachodzie ;)
czasami w duzych miastach na transport też schodzi troche..
chyba w innych tematach też troche o tym jest, poszukaj
Avatar użytkownika
mario
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 gru 2010, o 21:27
Lokalizacja: KRK
Nr gadu-gadu: 3764303

Re: Pieniądze

Postprzez Łach » 24 gru 2011, o 18:03

Powiem tak- zależy od wymagań. Ja zdołałam zimą przeżyć za 50euro w przeciągu 2tyg. Była to nie lada "oszczędność", ale nie narzekałam ani przez chwilkę ;) Myślę, że 100euro to całkiem fajna sumka i można w tej kwocie zmieścić wystarczająco ;)
Avatar użytkownika
Łach
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 00:47
Nr gadu-gadu: 3838483

Re: Pieniądze

Postprzez Stary.Wieska » 25 gru 2011, o 14:59

100€ na 2tyg to sporo kasy. Zwiedzając duże miasta faktycznie trochę kasy schodzi na komunikację miejską. Ja osobiście wole wydać te parę euro i zobaczyć więcej, niż być alternatywnym i chodzić na piechotę np: całą Lizbonę czy Paryż :)
Na stacjach jedzenie, picie jest drogie, więc zapakuj w plecach zawsze ile się da. Często kierowcy dają jedzonko.
Jadąc do Portugalii wydałem tylko na wodę, 4€
Pamiętaj racjonalne ży-wie-nie!
Avatar użytkownika
Stary.Wieska
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 lip 2011, o 11:30
Lokalizacja: Wrocław/Krotoszyn
Nr gadu-gadu: 9536511

Re: Pieniądze

Postprzez Stary.Wieska » 25 gru 2011, o 18:07

Zgadzam się z Tobą, dobrze gadasz odnośnie zwiedzania, jedzenia i odkrywania tych wszystkich rzeczy. Podróże bez tego są porostu ubogie... Każdy ma swoje, inne wyobrażenie jak to ma wyglądać. Moim dylematem są wejściówki do muzeów, ale jeżeli mówimy o 15€ w górę za osobę :D
Jestem zdania, że jak jedziesz do jakiegoś celu, i chcesz pokonać drogę jak najszybciej to dobrym motywem jest branie jedzenia z domu zamiast tracenie kasy na praktycznie to samo, tylko o wiele drożej. Wolę te pieniądze wydać na przyjemności tam gdzieś na miejscu. W takim wypadku moda na jak najtaniej jest spoko :)
Avatar użytkownika
Stary.Wieska
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 lip 2011, o 11:30
Lokalizacja: Wrocław/Krotoszyn
Nr gadu-gadu: 9536511

Re: Pieniądze

Postprzez Ziper » 25 gru 2011, o 22:10

Czuje się troszkę uspokojony :) mam nadzieje że uda mi sie uzbierać więcej bo wiadomo że lepiej zobaczyć wiecej niż mniej :))
Myśle że sama myśl autostopu jest troche w desień podróżowania za jak najmniejsze pieniądze więc nie dziwne chyba że wszyscy oszczedzają na wszystkim podczas takich wypraw :)) Bo chyba jak kogos stać na rozrzutność na miejscu to i na transport też :))
Ziper
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 gru 2011, o 14:29

Re: Pieniądze

Postprzez sepulos » 27 gru 2011, o 02:19

My się wybieramy ze znajomym i 2 koleżankami na miesiąc bierzemy Djembe, rzeczy potrzebne do pokazów fireshow, i planujemy ewentualnie kupić gdzieś na zachodzie gitare (bo z domu szkoda brać) więc myślę że 100E po które bierzemy wystarczy + zarobiona kasa w większych miastach na pokazach ; ))
pozdrawiam
Avatar użytkownika
sepulos
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8 gru 2011, o 20:39


Powrót do Sprzęt na drogę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron