Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

USA - Montgomery (Alabama)

Wszelkiego rodzaju podróże po świecie.

USA - Montgomery (Alabama)

Postprzez mmicalt » 23 paź 2011, o 09:49

Witam :)
Szukam kompana, który podobnie jak ja marzy swój American Dream. Nie wykluczam jazdy stopem, dlatego najlepiej, żeby kompan był płci żeńskiej, bo dwóch facetów ma raczej małą szansę na podwózkę. Ewentualnie, jeśli znalazłoby się więcej chętnych (3-4 osoby) moglibyśmy wynająć wspólnie jakiś samochód i nim objechać kawałek wielkiego świata. To są jednak kwestie do dogadania ;)
Pyzdry
Avatar użytkownika
mmicalt
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 paź 2011, o 09:36
Lokalizacja: Gdańsk
Nr gadu-gadu: 2905175

Re: Camp America + trip po USA 2012

Postprzez sidu » 23 paź 2011, o 12:31

W sporej części stanów autostop jest całkowicie zakazany. Samochód można wynająć za kilkadziesiąt dolarów dziennie, a za benzynę zapłacisz jak za wodę.

Co nie zmienia faktu, że stopem podróżuje się najciekawiej =)
W życiu piękne są tylko mile (ew. km;)
Avatar użytkownika
sidu
 
Posty: 20
Dołączył(a): 12 sie 2010, o 11:06
Lokalizacja: Wrocław
Nr gadu-gadu: 9309062

Re: Camp America + trip po USA 2012

Postprzez Ornitolog » 25 paź 2011, o 00:15

Niedawno zapisałem się na Work and Travel, w czerwcu lecę na 3 miesiące na Alaske, do Ekuk. Następnie planuje jakieś 2 tygodnie w Californi, tam chce wynająć samochód i objechać okolice, zachaczając o Las Vegas i Grand Canyon. Jak ktoś chętny, to możemy sie zgadać i razem pozwiedzać. ;)
Ornitolog
 
Posty: 44
Dołączył(a): 25 paź 2010, o 13:48
Nr gadu-gadu: 609307

Re: Camp America + trip po USA 2012

Postprzez mmicalt » 2 lis 2011, o 17:46

Myślę, że to jest dobry pomysł, żebyśmy się dogadali jeszcze przed wylotem do Stanów. W sumie prawdopodobnie będziemy kończyć pracę na kampie w podobnym terminie i choćbyśmy pracowali w placówkach odległych od siebie możemy po prostu ustalić datę i miejsce spotkania i wtedy wyruszyć większą paczką. Wiadomo, że zawsze lepiej mieć kompana na taką wycieczkę.
Myślałem nad wykupieniem biletu 30-dniowego na greyhoundy. To chyba najlepsza opcja, jeśli chcielibyśmy zwiedzić większy kawałek kraju. Co do autostopu to jest to w USA sztuka wymierająca. Niemniej chciałbym chociaż raz (symbolicznie ;p) spróbować złapać okazję. Co z tego wyjdzie - zobaczymy.

Na stronie http://www.globtroter.pl/artykuly/981,u ... k,usa.html znalazłem coś takiego:

"Autostop – istnieje taka forma podróżowania, ale wymaga cierpliwości. Nam udawało się dziennie pokonywać jedynie 100 mil. Amerykanie boją się obcych osób we własnych samochodach. Formalnie rzecz biorąc autostop jest zabroniony w większości stanów, a w praktyce wygląda to tak, że policja nie pozwoli wam łapać okazji na autostradzie. Najlepiej łapać okazję przed bramkami wjazdowymi na autostradę."
Więc nie liczyłbym na to, że stopem objedziemy całą Amerykę. Raczej traktowałbym to jako urozmaicenie podróży ;)
Avatar użytkownika
mmicalt
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 paź 2011, o 09:36
Lokalizacja: Gdańsk
Nr gadu-gadu: 2905175

Re: Camp America + trip po USA 2012

Postprzez Ornitolog » 6 lis 2011, o 01:07

Jako, że będę miał tylko jakieś 2 tygodnie na zwiedzanie USA, chce skupić się na Californi i Nevadzie. Polecieć z Anchorage do Las Vegas, tam wynająć samochód, skoczyć się do Grand Canyon, potem LA i okoliczne miejsca aż do San Diego, ewentualnie jeszcze San Francisco ale to raczej czasu nie starczy. Powrót do LA i stamtąd samolotem do domu. Ktoś byłby chętny na coś takiego? Prawdopodobnie zwiedzanie zacznę jakoś w połowie września, może troche wcześniej.
Ornitolog
 
Posty: 44
Dołączył(a): 25 paź 2010, o 13:48
Nr gadu-gadu: 609307

Re: Camp America + trip po USA 2012

Postprzez Ornitolog » 27 lis 2011, o 13:49

Musisz iść do biura, które organizuje wyjazdy Work and Travel lub Camp America (one troche się różnią, na WaT są lepsze zarobki z tego co patrzyłem) i oni wszystkim się zajmują. Sprawy wizowe, także oni załatwiają, Ty musisz tylko jechać na umówione spotkanie do ambasady. Wyjazdy są zazwyczaj od połowy, do końca czerwca ale to już zależy od pracodawcy. Najlepiej jakbyś w internecie poszukał biur w Twojej okolicy i jak najszybciej się zgłosił, może załapiesz się jeszcze na jakąś zniżke. Jak zapisywałem się pierwszego dnia kiedy zaczęły się zapisy, to zaoszczędziłem około 300zł za opłate rekrutacyjną.
Ornitolog
 
Posty: 44
Dołączył(a): 25 paź 2010, o 13:48
Nr gadu-gadu: 609307

Re: Camp America + trip po USA 2012

Postprzez niewidzialnezuo » 8 gru 2011, o 19:50

Byłem w te wakacje z Camp America, pracowałem w Michigan a później zacząłem zwiedzanie: Pittsburgh - Waszyngotn DC - Smoky Mountains NP - Wielki Kanion - San Francisco - Seattle - Nowy Jork - Boston - Filadelfia - Providence i powrót do Polski. Razem było ok. 6 tygodni.

Jeżeli chodzi o transport, bo to największa bolączka - autostopem jechałem raz z Flagstaff (koło Wielkiego Kanionu) do Los Angeles. Łapałem na truckstopie, ale musiałem tam spędzić noc, bo każdy kierowca odpowiadał "sorry, no-riding policy". Jeden dał mi nawet 5 dolców na autobus do miasta, żebym nie sterczał na truckstopie w nocy :P W końcu na drugi dzień podwiózł mnie Irańczyk co z załadowaną lawetą jechał do LA. Razem wyszło jakieś 500 mil. Ogólnie autostopować da się - gdybym miał więcej czasu to bym tylko tak jeździł. Ale jednak mając te kilka tygodni nie chciało mi się marnować czasu na sterczenie na truckstopach.

Na zachodnim wybrzeżu najlepiej jeździć Greyhoundami (monopolista, drogi i niepunktualny), ale alternatywy w zasadzie nie ma. Z kolei na zachodnim mamy świetną alternatywę - Megabus. Z Detroit do Knoxville, jakieś 1000 mil, przejechałem za 10,50 dol. Rezerwując wcześniej można wyhaczyć świetne okazje, bo na każdy przejazd (chyba na każdy) jest dostępna pula biletów za 1 dol. Teraz Megabus otworzył połączenia nawet na Florydę, więc można całe wybrzeże przejechać.

Jeżeli chodzi o noclegi to couchsurfing działa świetnie - nocowałem tylko w ten sposób (i jeszcze kilka nocek pod namiotem).

Za dwa lata tam wracam, tym razem na dłużej :D
Backpacking, autostop, podróże - zajrzyj na choosetravel.pl!
Avatar użytkownika
niewidzialnezuo
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7 sty 2011, o 20:55
Lokalizacja: Poznań
Nr gadu-gadu: 6466674

Re: Camp America + trip po USA 2012

Postprzez niewidzialnezuo » 17 gru 2011, o 16:45

Jeżeli chodzi o osobowego stopa to miałem takowe umówione przez couchsurfing: najpierw z Knoxville do Gatlinburga w Tennessee i potem z Chico do Seattle (tutaj ostatecznie nie zabrałem się, ale ta sama osoba mnie przenocowała potem w Seattle przez 3 noce bodajże ;) ). Ale tak łapać osobówki na stacji to nie próbowałem. Wolałem nie rzucać się w oczy obsłudze stacji, żeby nie zadzwonili po copsy, co podobno nie należy do rzadkości. Generalnie rozmawiałem z emerytowanym szeryfem z Knoxville i mówił, że dzisiaj autostop jest trudny, za to zachęcał to umawiania się na przejazdy przez couchsurfing. I polecił też nie korzystać z ofert rideshare'ów umieszczanych craiglist, bo podobno dużo freaków jeździ.

Jeżeli chodzi o oferty przejazdów na CS to na forach największych miast co raz na kilka dni jakaś długodystansowa oferta się pojawia np. Seattle-Chicago czy wspomniane Chico-Seattle. Z tym, że tutaj w grę wchodzi raczej zrzuta na benzynę.

Rozmawiałem też z HikeCrazym z couchsurfingu, gościu z San Francisco, co całe Stany zjeździł wzdłuż i wszerz w ten sposób i według niego nie ma problemu, ale też polecał łapanie na truckstopach.
Backpacking, autostop, podróże - zajrzyj na choosetravel.pl!
Avatar użytkownika
niewidzialnezuo
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7 sty 2011, o 20:55
Lokalizacja: Poznań
Nr gadu-gadu: 6466674

Następna strona

Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron