Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Niemcy.

Re: Niemcy.

Postprzez arahja90 » 26 lip 2011, o 02:16

aa fest. mnie zaś najgorzej łapało się stopa w Niemczech. :| nigdy więcej!
być może było to związane z moim nastawieniem do kraju. faktycznie byłam w nim zmierzła, nieuśmiechnięta i niefajna, ale... tam inaczej się przecież nie da. :D
myślę, że : )
Avatar użytkownika
arahja90
 
Posty: 46
Dołączył(a): 23 kwi 2010, o 17:24
Nr gadu-gadu: 0

Re: Niemcy.

Postprzez Raziel89 » 26 lip 2011, o 09:35

Plusem Niemiec jest to że nawet jak się trochę długo stoi to potem się faktycznie nadrabia zaległości prędkością. 2 razy pod rząd zachrzanialiśmy po 240 km/h ... ;o

Największy minus - JĘZYK NIEMIECKI. To rani me wrażliwe uszy... :(
Nie myśl o tym co robisz - rób to o czym myślisz!

www.kamil.autostopik.pl
Avatar użytkownika
Raziel89
 
Posty: 115
Dołączył(a): 6 lis 2010, o 21:19
Lokalizacja: Ruda Śląska
Nr gadu-gadu: 8680872

Re: Niemcy.

Postprzez tagosia » 18 paź 2011, o 08:31

Niemcy najczęściej przejeżdżam "na radiu" z Polakami i moim zdaniem to jest najlepsza opcja, bo kręci się ich tam nieprawdopodobnie dużo, a dzięki temu unika się czekania i po prostu przesiada z auta do auta. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym nie poleciała w ten sposób dalej. Niemcy jako tacy faktycznie rzadko biorą, ale jak Polaków nie styknie, to zawsze są jeszcze Francuzi, którzy mają bardzo pozytywny stosunek do autostopowiczów, w dupie niemieckie prawo (więcej niż tylko jedna osoba do szoferki...) i jadą daleko.
Avatar użytkownika
tagosia
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 wrz 2010, o 17:07
Lokalizacja: Niemcy
Nr gadu-gadu: 0

Re: Niemcy.

Postprzez Stary.Wieska » 18 paź 2011, o 14:07

Przez Niemcy jechałem parę razy i nigdy nie trafiłem na Niemca :) i nie żałuje tego. A nawet jak było autko na niemieckich blachach to Polacy najczęściej. Osobówkami zabierają bez problemu, z tirami bywa różnie bo faktycznie niemiecka drogówka robi łapanki na tiry i jak są 3 osoby w kabinie to zonk, ale to trzeba mieć wybitnego farta :D Stacje w Niemczech są super. Jedynie we Francji mi się bardziej podobają :) Bardzo duże parkingi, zawsze jest gdzie namiot rozbić w razie czego. Ogólnie zero problemu. Tylko jechać.
Jeżeli nie macie mapy autostrad w Niemczech, na których zaznaczone są stacje benzynowe to często na stacjach są jakieś tam ulotki darmowe np: Serways i na odwrocie takowa mapka. Jest to mega ułatwienie.
Avatar użytkownika
Stary.Wieska
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 lip 2011, o 11:30
Lokalizacja: Wrocław/Krotoszyn
Nr gadu-gadu: 9536511

Re: Niemcy.

Postprzez dromaiidae » 31 sty 2012, o 20:17

Ktoś jechał przez Niemcy do Paryża? :) Jaką trasę polecacie?
Avatar użytkownika
dromaiidae
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 gru 2011, o 20:59
Lokalizacja: Konya, Turcja
Nr gadu-gadu: 0


Powrót do Europa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron