Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Rowerowo

Co ci ślina na język przyniesie :)

Re: Rowerowo

Postprzez przemko » 25 gru 2010, o 20:04

Lukaszenko napisał(a):Ja w te wakacje przejechałem polskie wybrzeże z Gdańska do Świnoujścia. Bardzo fajna przygoda.. chociaż dwa dni jazdy w deszczu nie były zbyt przyjemne :P Ale dzisiaj wspominam wyprawę bardzo dobrze :)
Ma ktoś jakiś pomysł na przyszłe wakacje na rowerze? Morze jakiś wyjazd za granicę? Mnie chodzi po głowie Chorwacja, ale jeszcze dużo czasu do wakacji, więc to tylko odległe plany :)

Potwierdzam, piękna sprawa. Dwa lata temu zebrałem się na taką wyprawę, jedynie z taką różnicą, że zaczynałem w Świnoujściu a kończyłem na Helu (do trójmiasta dostałem się tramwajem wodnym), sam wyjazd zakończył się koncertem Claptona, ah. Wszystko pięknie, ale byłoby jeszcze lepiej, gdyby mniej marudna kobieta się trafiła. Ale właśnie..
W te wakacje hostowałem wraz z wspólokatorem pewnego Niemca. Chłopak zabrał rower i wyleciał sobie do Grecji. Całą drogę powrotną robił na rowerze. Wybrał jakąś okrężną trasę przez Austrię, Czechy i Polskę. We Wrocławiu akurat mu wybiło 3500 km. Co mnie najbardziej zdziwiło, że bezawaryjnie (nie licząc przebitych dętek) całą trasę przejechał paruletnim rowerem za 300 euro (cena zakupu). Jak widać, też się da.
Jak dla mnie cudowny pomysł na wakacje. Z tym, że ciężko w roku akademickim zarobić tyle, żeby wymienić rower i te 1.5 miesiąca przeżyć.
Owy człowiek sam wspomniał o skandynawii jako planach na przyszły rok. Ale to już w ogóle hardkor cenowy..
Avatar użytkownika
przemko
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 gru 2010, o 10:00
Lokalizacja: Wrocław/Opole
Nr gadu-gadu: 2746471

Re: Rowerowo

Postprzez tomasz_parys » 26 gru 2010, o 12:28

Co do zarobienia w roku akademickim na rower i wakacje to wg mnie nie jest jakis duzy problem wystarczy troche checi i mozna zarobic. Chociazby jesli sie ma wystarczy jakis przecietnej jakosci aparat i mozna porobic troche zdjec i pozniej w necie je "sprzedawac" ja tak podczas studiow zarabialem na wyjazdy no i do tego jakas dorywcza praca na umowe zlecenie i jest.

Jesli chodzi o rower to wystarczy bez problemu rower za jakies 1000 do 2000zl wg uznania.
Do tego na poczatek dwie sakwy to kwestia ok 280zl i bagaznik i mozna jechac. Z dwoma sakwami to tak na 3 tygodnie spokojnie da sie pojechac bo na dluzej to juz raczej trzeba 4.

Jesli wyjazd po europie na rowerze z domu do domu to wychodzi taniocha a jesli gdzies dalej to zawsze najdrozej wychodzi czy to samolot czy pociag. Po za takiego wyjazdu rowerowego wg mnie jest o wiele lepiej jesli chodzi o ludzi jesli sie jezdzi samemu czy w dwie osoby to praktycznie codziennie mozna sie zalapac na darmowa kolacje czy inne darmowe obiady i praktycznie w ogole sie nie wydaje kasy. No i moim zdaniem mozna zobaczyc o wiele wiecej niz na stopa.

Ja w tym roku wybieram sie na balkany na 3 lub 4 tygodnie w zaleznosci od urlopu. W tamtym roku na rowerze bylem w Armenii Iranie i Turcji. Moj rower ma juz jakies 10 lat i wtedy kosztowal 1800zl przejechalem na nim ok 20 roznych krajow i mase km i bez problemu daje rade wiec wcale nie trzeba miec niewiadomo jakiego roweru za niewiadomo ile. Wystarczy troche checi i samozaparcia bo na podjazdach czasami jest wesolo.

Glowna zaleta wyjazdu rowerowego to taka ze nie trzeba sie martwic o bagaz bo nie trzeba tego nosic na plecach wiec spokojnie mozna nabrac troche wiecej rzeczy niz na stopa.
http://www.tomaszparys.com - relacje z wyjazdów
http://stocki-photo.com/ - Stock Photography Royalty-free czyli zarabiaj na sprzedaży zdjęć w internecie
Avatar użytkownika
tomasz_parys
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7 gru 2010, o 19:14
Nr gadu-gadu: 3198019

Re: Rowerowo

Postprzez Snaefridur » 22 lip 2011, o 14:05

A macie jakieś pomysły jak pogodzić kwestię bagażu przy wyprawie stopowo-rowerowej? na rower wiadomo, odpada duży plecak, a łapanie stopa z sakwami nie wydaje mi się praktyczne....
Snaefridur
 
Posty: 48
Dołączył(a): 17 lip 2011, o 00:08

Re: Rowerowo

Postprzez agniesiaa3 » 26 maja 2014, o 16:36

Dobry pomysł z tym rozpoczęciem takiego wątka:)
agniesiaa3
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 maja 2014, o 16:33
Nr gadu-gadu: 0

Re: Rowerowo

Postprzez silver4426 » 17 paź 2017, o 19:27

Ja w tym roku tyle km narobiłem rowerem że aż sam jestem w szoku.
Comment on hand
silver4426
 
Posty: 86
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 20:58

Re: Rowerowo

Postprzez xndlknso » 19 paź 2017, o 07:46

U mnie tak samo tyle km jak nigdy dotąd ;)
xndlknso
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 paź 2017, o 17:51

Sport

Postprzez kabba » 11 lis 2017, o 13:51

Ja lubię wszystkie aktywności fizyczne, jazda na rowerze, bieganie, basen... Teraz w mojej miejscowości mają powstać Otwarte Strefy Aktywności możecie się zapoznać jak wiele takich miejsc będzie teraz przybywać. Ćwiczenie na nowoczesnych urządzeniach, na różne partie ciała jest super sprawą. Ja już nie mogę się doczekać aż u mnie na osiedlu będzie taka siłownia zewnętrzna.
kabba
 
Posty: 21
Dołączył(a): 25 kwi 2017, o 17:29

Re: Rowerowo

Postprzez Kunegunda56 » 13 lut 2019, o 12:19

Ja też kocham sport! najbardziej... wyścigi samochodowe. Marzy mi się taki kurs kierowcy rajdowego - może kiedyś zrealizuję swoje marzenie :)
Kunegunda56
 
Posty: 316
Dołączył(a): 3 wrz 2018, o 14:15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gadki szmatki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron