Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

https://www.Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Dodaj DARMOWE Ogłoszenie Autostopowe do PMPK.pl i Autostopem.EU
Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

Książeczka autostopowa

Co sądzicie o naszym forum? Czego brakuje, a co powinniśmy zmienić?

Książeczka autostopowa

Postprzez adrub » 28 sie 2011, o 20:26

Witajcie

Naszła mnie taka szybka myśl.

Co powiecie na to, żeby przywrócić książeczki autostopowe?

Już wyjaśniam całą ideę.

Zrobilibyśmy książeczki, które zawierałyby:
- porady co spakować itp
- podręczną małą mapkę polski / europy
- dużo miejsca na wpisywanie przebytych tras
- naklejki dla kierowcy, żeby mógł sobie na aucie nakleić małą nakleję w stylu "Kierowca miły dla stopowiczów" :)
- informacje o stanie zdrowia stopowicza - grupa krwi, czy nosi soczewki, alegrie itp - wszystko co może pomóc w przypadku wypadku ;)
- oświadczenie woli oddania organów do przeszczepu
- inne - czekam na pomysły

Zalety:
- Zjednoczenie stopowiczów
- rozreklamowanie autostopik.pl
- miły gest dla kierowcy
- reklama autostopu samego w sobie
- bezpieczeństwo (info o stanie zdrowia)
Wady:
- trzeba za te książeczki zapłacić
- no i je zaprojektować.

Generalnie mógłbym coś takiego przygotować, jeśli społeczeństwo autostopik.pl wyrazi ochotę na zakup takich książeczek.
Otworzyłem pierwszą lepszą stronę drukarni. Przy 300 szt., książeczek A5 - 50 stron jednokolorowych - wyszło mi 5,25 za sztukę.

Co w ogóle myślicie o tym pomyśle?
Możesz wszystko!

tel:
gg:
e-mail:
adrub
Moderator

Nr gadu-gadu: 1849688

Re: Książeczka autostopowa

Postprzez System » 30 sie 2011, o 06:58

Nawet w czasach kiedy ksiązeczki autstopowe były "oficjalne" większosc kierowców z nich szydziła. Tak naprawde teraz taka książeczka nam nic nieda.

Podręczna mapa w takich ksiązeczkach jest zazwyczaj za mała zeby naświetlić poróz poza główną trasą,
naklejki.?? były pocztówki i myśli że to była fajna inicjatywa, moż to powtózyc 2 raz. :)
zjednoczenie autostopowiczów - książeczkami nie zjednoczysz autostpowiczów, alylko spotkaniami i współnymi wyjazdami
jesli ktos juz miałby taka ksiazeczke raczej by nie potrzebował już porad o tym jak sie pakować.:)

jak dla mnie to taki zbędny wysiłek. Powielanie czegoś co było kiedyś ale już beż odgórnego wsparcia panstwa. Takie o. gadzet bardziej niz cos praktycznego.
Za 20 lat bedziesz bardziej żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślny wiatr.

Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.!
~tel. 660 220 232
System
Administrator

Nr gadu-gadu: 0

Postprzez adrub » 30 sie 2011, o 16:55

Generalnie masz rację, może ta książeczka to nie najtrafniejszy pomysł. :)

Ale muszę się ustosunkować do kilku Twoich zdań:
Nawet w czasach kiedy ksiązeczki autstopowe były "oficjalne" większosc kierowców z nich szydziła. Tak naprawde teraz taka książeczka nam nic nieda.

Hmm.. z tego co rozmawiałem z kilkoma osobami pokolenia wyżej, to te książeczki były właśnie dobrze odbierane.
Kilka osób mi mówiło, że gdy zatrzymywali się przy stopowiczu pierwsze o co pytali to o ksiażeczkę. jak miał - wsiadał. Jak nie - to się mu nie ufało.

naklejki.?? były pocztówki i myśli że to była fajna inicjatywa, moż to powtózyc 2 raz.

ale w takim razie zamiast tych pocztówek zróbmy naklejki na samochód.

Tak jak jest akcja: "Motocykle są wszędzie", albo "Jadę z Trójką"
Myślę, że to fajny prezent byłby dla kierowcy taka naklejka.

jesli ktos juz miałby taka ksiazeczke raczej by nie potrzebował już porad o tym jak sie pakować.:)

Ja myślę, że mimo, iż pakowałem się miliony razy z chęcią zerknąłbym na ściągę dla pewności ;)

Jeszcze co do zintegrowania stopowiczów. Taka książeczka (z której w sumie już sam zrezygnowałem na razie ;P ) mogłaby być pierwszym krokiem do stworzenia czegoś w stylu stowarzyszenia autostopowiczów.
Po co nam to? Chociażby po to, że łatwiej byłoby zorganizować nawet taki zlot :)
Będąc stowarzyszeniem możesz się ubiegać np o dotację na zorganizowanie imprezy i w ogóle inaczej na Ciebie patrzą.

To są tylko takie moje luźne przemyślenia.
Możesz wszystko!

tel:
gg:
e-mail:
adrub
Moderator

Nr gadu-gadu: 1849688

Postprzez nivealg » 24 lis 2013, o 17:51

ciekawa propozycja :)
nivealg

Postprzez Conradi » 12 gru 2013, o 17:34

Od października to forum jest martwe! Nikt z dawniej zarejestrowanych już tu nie pisze. Pisze na nim jedna lub kilka osób (związane z właścicielem forum) podszywająca się pod różne nicki i zarejestrowane niedawno, głównie na przełomie listopada i grudnia 2013r.. Tak jest na wszystkich wątkach, nic nie wnoszą do tematu i tylko zaśmiecają jednozdaniowymi zdawkowymi tekstami typu, że jest fajnie...
Czy Wy nas macie za głupich? : )
"Tylko tak urosnę, jak wysoko sięgam. Tylko tak daleko zajdę, jak daleko szukam. Tylko tak dużo ujrzę, jak głęboko patrzę. Tylko takim się stanę, jak o sobie marzę." Karen Ran
Conradi

Nr gadu-gadu: 10922717

Postprzez silver4426 » 10 sty 2017, o 18:05

niezła taka książeczka, każdy powinien taką mieć !

Powrót do Sugestie