Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Poznań - początek

Oferty kierowców za granicami naszego kraju.

Poznań - początek

Postprzez MarcinS » 29 cze 2011, o 20:47

Witajcie!
Wraz z moją piękniejszą polówkę mamy dość ambitne autostopowe plany na najbliższy miesiąc:
Poznań -> Monachium -> Wenecja -> Genua -> Marsylia -> Barcelona -> Poznań

Mniej więcej wiem już czego się spodziewać na trasie, bo od miesiąca staram się przetrząsać to forum od góry do dołu. :D Pytanie tylko jak wyjechać z miejsca zamieszkania, konkretnie jest to Poznań. Myślę że najrozsądniej byłoby kierować się na Berlin i stamtąd do Monachium, tylko jak zacząć i gdzie się ustawić, jakaś stacja benzynowa na wylotówce na Berlin? Proszę o jakieś dobre rady, wyjazd już w poniedziałek! :D
Impossible is nothing...

www.drummstuck.ludziesportu.pl
MarcinS
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 kwi 2011, o 22:20

Re: Poznań - początek

Postprzez diego10 » 2 lip 2011, o 18:09

Z Berlina do Monachium kilka rad może, bo mam to na świeżo. Musisz się wydostać z centrum miasta np. U-Bahnem w stronę Poczdamu (bilet całodniowy ABC bodajże, kupiony w automacie, kasowanie przed wejściem!). W Poczdamie przy stacji głównej (Hbf.) jest koło autobusów miejskich. Wsiadasz w bus nr 643 (bilet u kierowcy) i pokonujesz 9 stacji autobusowych (daleko!), co równa się około 17 minutom. Wysiadasz na Abzw. Wildenbruch, Michendorf. Musisz się cofnąć piechotą z tego przystanku i najlepiej zapytać kogoś o wylotówkę na autostradę 9 (autobahn 9), mnie nakierowali. Tyle tylko, że pomyliłem stacje i trafiłem na stację po drugiej stronie autostrady, która wiedzie z powrotem na obwodnicę Berlina (ta stacje jest blisko i jest widoczna dobrze, nie radzę więc udawać się na nią). Ale będąc w tym miejscu w przedmieściach Poczdamu na pewno ktoś Cię pokieruję na autobahn 9. Z Berlina wydostać się łatwo, choć komunikacja jets ogólnie bardzo droga, z Poczdamu też można dać radę, mi pomogli w informacji turystycznej z tym autobusem 643. Może są i inne opcje na Monachium, ale ja zasugerowałem jedynie tą. Powodzenia życzę!
diego10
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 15:39

Re: Poznań - początek

Postprzez Ornitolog » 10 lip 2011, o 12:19

Ja zaproponuje inną opcje. Pojechać do Wrocławia, udać się na słynny już Orlen przy wieździ na autostradę (koło Auchan) i jechać na Norymbergie i dalej już prosto na Monachium.
Ornitolog
 
Posty: 44
Dołączył(a): 25 paź 2010, o 13:48
Nr gadu-gadu: 609307


Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów