Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Wielka Brytania.

Re: Wielka Brytania.

Postprzez fonky » 20 maja 2011, o 15:47

nie ufajcie Polakom ani nie zadawajcie sie z nimi w UK, jedna prosta rada a bardzo pomoze..
fonky
 
Posty: 21
Dołączył(a): 8 maja 2010, o 14:19
Nr gadu-gadu: 7350870

Re: Wielka Brytania.

Postprzez AdamAdam » 23 maja 2011, o 02:36

Żadna rada, ja akurat mam z tą grupą pozytywne odczucia i doświadczenia, wszystko zależy od człowieka. Jednak wiem o co wam chodzi.
OGIEŃ!!!!
Avatar użytkownika
AdamAdam
 
Posty: 90
Dołączył(a): 1 maja 2010, o 01:10
Lokalizacja: Łódź!
Nr gadu-gadu: 8692632

Re: Wielka Brytania.

Postprzez user » 20 wrz 2011, o 19:06

...
Ostatnio edytowano 23 paź 2011, o 23:27 przez user, łącznie edytowano 1 raz
user
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 lis 2010, o 13:19
Nr gadu-gadu: 0

Re: Wielka Brytania.

Postprzez lukaliseklukaszy » 28 wrz 2011, o 10:28

ja mam taki patent będąc w Londynie... idzie się na jakąś małą stacje metra podchodzi do okienka i pokazuje się że mamy tylko euro a chcielibyśmy dojechać na Victoria st....jeszcze się nie zdarzyło tak aby ktoś mnie nie wpuścił za free mówiąc że wymienię kasę na victorii i kupie bilet...można przejechać tak cały Londek wzdłuż i wszerz bez płacenia....
Avatar użytkownika
lukaliseklukaszy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 wrz 2011, o 08:22
Lokalizacja: Słupsk
Nr gadu-gadu: 0

Re: Wielka Brytania.

Postprzez pbm » 5 maja 2012, o 15:26

Jechałem na stopa Dunkierka - Dover i w drugą stronę. Stopa złapałem znacznie wcześniej (w pierwszą stronę jeszcze w Belgii, z powrotem w miejscowości Reading). W obu przypadkach TIRy. W tamtą stronę do kontroli daliśmy dwa paszporty, kontroler spytał się tylko czy dwóch kierowców na co odpowiedzieliśmy, że tak i tyle. Na bilecie (wydawany właśnie po tej kontroli) jest zaznaczone, że dwie osoby. Z powrotem znowu dwa paszporty i zero pytań. Na promie mógłbym się bez problemu przesiąść i potem już nic nie byłoby sprawdzane, ale przesiadke zrobiłem już po zjeździe, ze względu na konieczność przepakowania roweru. Na promach DFDS na 7 pokładzie jest bar dla kierowców TIRów ("Road kings"), gdzie warto pytać o dalszy transport. Jest tam też darmowa kawa i herbara... :)
pbm
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 13:21

Re: Wielka Brytania.

Postprzez ewelinalucy » 28 cze 2012, o 22:58

ma ktos moze jeszcze jakies doswiadczenia z jazdy po samym UK - zwlaszcza Anglia, bo czeka mnie to chyba za 3 dni.
http://ewelinalucy.blogspot.com/
"Life is either a daring adventure, or nothing."
Avatar użytkownika
ewelinalucy
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 sty 2012, o 11:35
Lokalizacja: here and there
Nr gadu-gadu: 0

Re: Wielka Brytania.

Postprzez Tomek.P » 21 lip 2013, o 12:55

ewelinalucy napisał(a):ma ktos moze jeszcze jakies doswiadczenia z jazdy po samym UK - zwlaszcza Anglia, bo czeka mnie to chyba za 3 dni.


Podbijam. Z tą różnicą, że za niecały tydzień... Będę stacjonował ok. 2 tygodni w okolicach Leeds (północ Anglii) i chcę trochę zobaczyć. Póki co w planach mam: York, wschodnie wybrzeże, Yorkshire Dales, Lake District, jak wystarczy czasu to Lincoln. Co z tego wyjdzie, to zobaczę na miejscu. Polecacie jakieś ciekawe miejsca w tamtych okolicach? Wycieczki będą 1-2 (maks 3) dniowe. Zaznaczam, że Szkocja raczej odpada i zostanie na kiedy indziej ;)

Odległości raczej są krótkie na wypady (do 150 km), więc głównie będę poruszał się osobówkami. Jakie jest nastawienie Anglików do stopowiczów? Lepiej pytać na stacjach/parkingach? Z kciukiem ciężko będzie?

Mile widziane inne porady :)
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt

https://picasaweb.google.com/109771017774908094590
Avatar użytkownika
Tomek.P
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 gru 2012, o 01:45
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Nr gadu-gadu: 0


Powrót do Europa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron