Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Kraków -> Praga -> Wenecja

Oferty kierowców za granicami naszego kraju.

Kraków -> Praga -> Wenecja

Postprzez krycha_666 » 9 kwi 2011, o 22:52

Witam!

To mój pierwszy post na forum, więc wypada się przedstawić. Na imię mam Krystian i trochę stopuje. :D

Generalnie, chce dobrze przygotować tą trasę, żeby wyrobić się w czasie. O ile problemów z trasą Kraków -> Praga , Praga -> Kraków, nie widze, to bardziej martwi nie ta druga część wyprawy, ale po kolei.

1. Trasa Kraków -> Praga, plan jest, żeby jechać przez Cieszyn, jeśli ktoś może polecic miejsce w Krakowie, na łapanie stopa w tą strone to będę wdzięczny. Sam, myśle o przystanku Opatkowice CPN, myślę że jest to dobry wyrób.

2. Trasa Praga -> Wenecja tutaj mam problem. Czy wybrać trase, Praga -> Brno -> Wiedeń -> Graz. Czy dojechac do niemieckiej granicy i dalej w strone Monachium, przejazd przez Austrie i Włochy. tak jak trasę wytycza google maps.

Pierwszy problem to wybór trasy, sam skłaniam się ku trasie, przez Niemcy. Drugi problem to czas i odległość. Prawie 950 km przy tej trasie, a zależy mi, żeby pokonać ją w ciągu jednego dnia. Oczywiście od świtu do zmroku. Myślicie, że jest to możliwe? Zastanawiam się, czy beatyfikacja Jana Pawła II, troche nie pomoże. Wiekszy ruch w strone Włoch. :)

Prosiłbym jeszcze o ocenę miejsca, do łapania stopa z Pragi w do Włoch. Informacje z Hitchwiki.

Another option: From metro "Zlicin" (line B, yellow) go the the crossroad on traffic lights, there's a bridge before (under the bridge are railways), so walk on the traffic light and stand right on the triangle, you can catch cars from both ways, they are going slowly there, and there's also a place to stop. Wee been waiting for 10 minutes there. look on the picture for details: http://img651.imageshack.us/img651/7165/topilsen.jpg
krycha_666
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 kwi 2011, o 22:35
Lokalizacja: Kraków / Ożarów
Nr gadu-gadu: 0

Re: Kraków -> Praga -> Wenecja

Postprzez krycha_666 » 9 kwi 2011, o 23:57

Właśnie, czytałem wspomnienia ludzi dotyczące Graz. Do tego przeczytałem, że poprostu, łatwo jest złapać stopa w strone niemieckiej granicy. a na granicy, złapać coś do Monachium, bądź dalej powinno być w miare łatwo.

Tylko te 950 km... to jednak kawałek to zrobienia jak na jeden dzień.

Takie małe pytanie, wiem że nie jest zalecane do stopowania wygladanie na osobe należącą do jakieś subkultury :D ale w Polsce nie miałem nigdy problemów z łapaniem stopa w glanach skórze, nieogolony itd. :D (nawet odwrotnie) Jakieś doświadczenia w tym temacie?
krycha_666
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 kwi 2011, o 22:35
Lokalizacja: Kraków / Ożarów
Nr gadu-gadu: 0

Re: Kraków -> Praga -> Wenecja

Postprzez krycha_666 » 10 kwi 2011, o 00:21

Czyli w miarę dobrze wszystko zaplanowałem. :D Oczywiście to co da się zaplanować :D Mam nadzieje, że przemieszczanie się pójdzie gładko i wszystkie punkty programu uda się zrealizować.

Dzięki za pomoc!
krycha_666
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 kwi 2011, o 22:35
Lokalizacja: Kraków / Ożarów
Nr gadu-gadu: 0


Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron